на 2 месеца сме и имаме запек ПОМОЩ

  • 2 431
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 439
Моя съвет е да спреш всякакви сокчета,да продължиш само на кърма.Ние също имахме такъв проблем,но когато минахме на АМ.Оправихме се с ФРИЗОВОМ след какви ли не опити.Давай Дуфалак сутрин на гладно,но бъди по търпелива за 3-4 дни няма ефект.Прави масашчета на коремчето по часовниковата стрелка,гимнастика с крачетата-се едно кара колело,оставай го по коремче по често-така то се напъва повече и си помага само.С тарнометъра прибягвай само ако не сте ходили 2 дни,защото така свиква.Желая ви по-бързо да се оправите,много е кофти да го гледаш как се напъва милото и нищо

# 16
Ох, за мен тази тема е много изстрадана с моето слънчице какво ли не съм опитала. След много ровене в различна литература и допитвания до други майчета след като вече бях опитала всичко за което вече са ти писали другите майки и още ред други неща, накрая стигнах до следнотото - Четвърт лъжичка ленено семе сурово се сварява в 150 мл вода и тази вода се дава вечер на детенцето или в млякото ако сте на адаптирано, абсолютно безвредно е непредизвиква колики. Моят съвет е да спреш сокчетата защото дразнят незрялото стомахче предвид малката възраст на бебечето. Успех, стискам палци бързо да се оправите

# 17
  • Мнения: 6 461
Пламен на два месеца също имаше запек.
Давам пример с него понеже той беше кърмено бебе,а голямото ми детенце беше на АМ .
Започнах с масажи на коремчето ,които определено  помогнаха,както и три кафени лъжички доматен сок.
Бях на две да давам ли Дуфалак или да изчакам още един ден... newsm78...,но не ми се наложи,
понеже тези три кафени лъжички доматен сок определено помогнаха много бързо.... Wink

# 18
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
имам два въпроса:
1. zbirowa, оправихте ли се?

Моя съвет е преварен зехтин,на нас ни помогна и то много
Успех
И как го преварява? Thinking

2. и как се прилага?

# 19
  • Мнения: 311
И ние бяхме така на тази възраст до към 5 месеца.Казаха ми,че кърмата ми е гъста,но и мен ме питаха да не би да е гладна,но не беше.Давах и отвара от овесени ядки или водата от сварени сини сливи.И с въвеждането на твърда храна мина от само себе си.

# 20
И моето дете беше така. Чак след като почна да приема пюрета се оправи. Ами лично аз всяка сутрин и правих клизма, едни казват, че е добре други, че после ще има лениви черва нищо подобно. До 3 месец на клизма а след това пюре от сини сливи или тиква. Сага е на 2години и си ходи нормално. Не се тревожи ще мине този период

# 21
  • Мнения: 284
това с преварения зехтин и мен ме интересува Praynig

# 22
Запекът ни мина  от самосебе си за малко - 2-3 седмици акахме през ден а сеа отново сме запечени. Давам сок от круши, сливи. Започнахме пюрета, по здравословни причини преминахме на  нутрилон - нормален, а не омния.  вече незная какво да давам? само домат и  преварен зехтин не съм пробвала. Как се прави този зехтин, т.е. не как се прави а как се дава?
Благодаря на всички за мненията ви!

# 23
  • Мнения: 83
zdraveyte eto i moyat opit-prevaryavah zehtin na vodna banya i posle s kapkomer se dava sutrin , obed i ve4er po 3 kapki s karmata v laji4ka.A edna poznata mi beshe kazala za savsem malko mas na varha na prasta da mu dam sutrinta i do ve4erta 4e shte se izaka.Parvo ne povyarvah no kato mu dadoh ve4erta beshe napalnil pampersa i mu olekna na deteto,ina4e cyal den se sviva i pla4e kato nemoje da se izaka.

# 24
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
това със зехтина ми звучи добре, ще пробваме при нужда. дано не се налага, досега успявам почти всеки път да се справя, променяйки храната. Днес - сливи, утре - круши, в други ден - тиква. Рано дадох и домати, за да не се повтарят продуктите. сока на кивито при нас също има разхлабващ ефект. ден-два почивка и почваме пак. На 4 месеца от нутрилон минахме на просто кисело мляко, 2%, слава богу, без проблеми. Отрази се добре на перисталтиката на червата  Laughing Но основното беше кърма по това време. Чат-пат пюрета - 2-3 лъжици на ден и толкова чуждо мляко. Масажи на коремчето всеки ден - не точно в кръг, по скоро разширяваща се спирала около пъпчето. но вече сме и по-големи, двигателната активност е по-голяма и все по-рядко прилагам чисто разхлабващи менюта. Явно се израства този момент.

# 25

При нас все още няма напредък.......... преди два дни след дълго чакане се изакахме сами и сега отново на термометър. давам круши и грозде, давам пюрета със сливи и круши и това е ........ утре ще пробвам  домат или зехтин..
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ВАС ЧЕ ВИ ИМА  !

# 26
  • Мнения: 5 362
Има много теми за този прословут"запек" при кърмачетата.
Първо бих те посъветвала да спреш да и даваш всякакви сокове и тем подобни и да карате само на кърма.(и все пак ти си майката, ти решаваш).При изключително кърмените бебета е много често срещано явлението да не се изхождат по няколко дни(повече от 7 понякога).Нормално е.Просто се изхождат по-рядко, но по-обилно.Ако има запек акитата са твърди и на топчета.С тези сокове само може да си влошите коликите.Ако не показва признаци на дискомфорт и болка бебчето(освен от коликите), те съветвам да го оставиш да се изаква самичко(при положение, че е само на кърма имам предвид).
Peace

Общи условия

Активация на акаунт