Фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел. Тема 6

• 29 764
  • 875
  •   1
Отговори
# 765
  • София
nana77, понеже си от София - от Фантастико съм купувала, в Кауфланд сигурно има, може би дори в билла. Ако не са при кухненските неща, виж при авто аксесоарите, че нали винетки и скреж се стържат пак с такива Wink

# 766
  • София
nana77, понеже си от София - от Фантастико съм купувала, в Кауфланд сигурно има, може би дори в билла. Ако не са при кухненските неща, виж при авто аксесоарите, че нали винетки и скреж се стържат пак с такива Wink

Аааа не, сакън, как ще си стържа стъклата на колата с това Grinning Видях, че в Техномаркет има, така че ще се разходя.
Благодаря на всички!

# 767
  • Точно където трябва
https://www.relaxbg.org/p/furna-za-vgrazhdane-samsung-nv70n3571rs-eg/
Тази дали я бива?

# 768
  • София

Не, фурните Самсунг не са много надеждни. Противно на очакванията, често имат проблеми с електрониката. Покритието на камерата им не е много трайно, а и не блестят с някакви особени технически решения.

По принцип, азиатските производители са слаби при този вид уреди, за което има много причини, включително исторически и културни фактори. Исторически, лидери в създаването и производството на фурни са Италия и Германия. Всички ключови изобретения в областта са направени от тях.

На пазара има достатъчно фурни с подобен набор от функции и екстри, които много повече заслужават тези 1000+ лв инвестиция. Ето няколко предложения:

https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … BA372ES0/p/650086

https://bosch-home.expo2000.bg/produkt/cooking-and-baking/ovens- … /ovens/hba573bs1/

https://bosch-home.expo2000.bg/produkt/cooking-and-baking/ovens- … /ovens/hba578bs0/ - тази е със 100-тина лева повече, но с много повече екстри.

# 769
  • Точно където трябва
Аз съм се заблудила, че е Сименс. Напоследък ми попадат оферти за Сименс& и, които са с повече екстри от Бош примерно, на по- добра цена.

# 770
  • София
Аз съм се заблудила, че е Сименс. Напоследък ми попадат оферти за Сименс& и, които са с повече екстри от Бош примерно, на по- добра цена.

В България от 10-тина години няма официален внос на уреди Сименс, такава е политиката на фирмата. Тогава (през 2014 г.) настъпиха промени в собствеността, които доведоха до нови брандови стратегии. За сметка на това, вече се предлага непознатата преди у нас марка Neff.

Оттогава започна и уеднаквяването на моделите Бош и Сименс, повечето от които в днешно време са идентични. Моделите на двете марки имат сходен набор от екстри и се различават се главно по дизайна. По номерацията им се познава кой Сименс на кой Бош отговаря. Сериите на двете марки също са идентични: iq300 = серия 4, iq500 = серия 6 и iq700 = серия 8.

# 771
  • Точно където трябва
Гледах ги в немския Амазон. Излизаше ми намаление от около 2000е на 675е. Но като търсех да сравня цена тук не ги намирах.

# 772
  • На брега на реката
Добро утро!

Имам Bosch HBG675BS1 от 4 месеца и вчера за първи път пусках пиролиза. Явно трябваше за най-силната степен, защото отпред при вратата не се бяха почистили замърсяванията! Пуснах я на средна степен, защото наистина не беше замърсена много!
Някой по-назад сподели за непочистено при вратата, може ли да каже на каква степен е била пусната?

# 773
Добро утро!

Имам Bosch HBG675BS1 от 4 месеца и вчера за първи път пусках пиролиза. Явно трябваше за най-силната степен, защото отпред при вратата не се бяха почистили замърсяванията! Пуснах я на средна степен, защото наистина не беше замърсена много!
Някой по-назад сподели за непочистено при вратата, може ли да каже на каква степен е била пусната?
Вратата се почиства допълнително после при нужда, дори и когато пиролизата е на най-висока степен.

# 774
Добро утро!

Буболина,понеже съм със същата фурна и ми предстои да пускам,питането ми е , вътрешността поне изчисти ли се както трябва на средна степен. За стъклото - при мен не е кой знае колко мръсно,защото периодично го забърсвам и няма да разчитам на пиролизата за него.

# 775
Аз не говорех за вратата, а за ръбчето на фурната точно пред вратата. При мен не се почисти, на най- силна бях пуснала аз

Като видях автопилота на моделите на бош...аз много държах да имам програми, е, оказа се, че изобщо не ги ползвам. За следващата изобщо няма да държа на тях, на пиролизата въпреки не 100-процентовия резултат пак бих

# 776
  • София
Аз съм със Смег и съм писала в темите назад, че при мен пиролизата също не чисти точно ръба към вратата. А по инструкция, стъклото се почиства преди пиролиза.
Предполагам, че умишлено така е направено, имали са някакви съображения за това "ръбче". Но аз не съм искала пиролиза заради стъклото или достъпната част на фурната - исках я, за да не дишам препарати, с глава в камерата и да стържа като ненормална, при положение, че има друго решение Simple Smile Едно ръбче нищо не ми пречи да го почистя заедно със стъклото, преди да пусна пиролиза (за мен е незаменима функция това) Simple Smile

# 777
Здравейте! Бихте ли ме посътвали коя марка е по-добра - AEG или BOSH? За приблизинелно среден клас фурна и като сътношение цена/ качество. Много Ви благодаря! Четох в темите, не намерих нищо зa фурни AEG.

# 778
  • На брега на реката
То за стъклото ми е ясно!

Аз съм написала, че отпред до вратата, а не на самата врата.
На дъното на фурната са останали няколко петна и не се почистиха.

# 779
Аз пък след пиролизата чистя с препарат непочистеното пред вратата, така няма мазнотия, по- бързо става. То май не трябва с препарати ама...как иначе. Един турски на пяна ползвам, за секунди е готово. Нищо не чистих преди пиролизата, а имах изкипяло, затова и я пуснах, нямаше нищо на дъното и отстрани

Общи условия

Активация на акаунт