Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 35

  • 25 979
  • 837
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 576
Аз съм решила да не следвам никакви режими. На поискване, при всяко помрънкване давам. И без никакви други течности, което да запълват малкото стомахче.
Втората нощ при нас беше доста по-добра. Не ми е отказвал гърда и успях да давам и двете на едно хранене. Само че това става за около час с всичките почивки, понякога и повече, което засега за мен е нормално. Предполагам, че това е, което още в началото отказва и отчайва. Но за да стане после лесно, трябва да се преживеят тези нощи и недоспиването.
Ако имам по-сериозни затруднения също ще потърся консултант.

Все пак ще съм благодарна ако някой ми отговори на въпросите от предния пост.

Последна редакция: нд, 29 яну 2023, 10:39 от Elektra.13

# 91
  • Мнения: 21
Благодаря много, Маги! Запазих за 6.02 при Ася. Ще се опитам за тази седмица преди консултацията да намаля още добавката, както казваш не повече от 30, вечерното 60, после на 30 и него и ще слагам на гърда повече. Има моменти, в които суче на празен ход не му пуска изнервя се, пъне се, бута я плаче. Въртя гърдите ама нъц няма и няма и разтварям, за да мирне и да не гладува. Sad ще пробвам след всяко хранене да цедя поне малко, но ще трябва да взема хендс фрии помпа няма как. Не е тотална суша памперса като е на кърма само, но не е достатъчно тежък. Повече ме притеснява акото като не е всеки ден.

# 92
  • Мнения: 2 292
Електра, това, което описваш според мен е нормално за налалото, нали знаеш - проследявай памперси - 1-3 наакани и 5-6 напишкани на ден, и кърмене. Възможно е да плаче от колики, да. Проследи поне до 10ти-14ти ден какво се случва и ако имаш още притеснения виж дали ще стигне рожденото си тегло.


Danchitka чудесно че си намерила толкова скорошен час, ако някой може да ви помогне - за мен това е тя, не само заради компетентността и, но и заради способността и да насърчава и да внесе ведър дух в ситуацията. Препоръчвам ти да си запишеш въпросите някъде, за да не забравиш нещо, консултацията е час и половина и можеш да я питаш и други неща свързани с грижите по бебето. Гледай да кърмиш възможно най-дълго и да бъдеш спокойна. Ако има проблем със засукването наистина - цеденето ще доведе и до еднс лека хиперлактация, която ще помогне на детето да се храни по-лесно.

Имай предвид, че не всеки плач на гърда е от глад, а приближавате и времето за стачки. Ако отказва да суче спокойно може дс го подържиш още малко до гърдата, без да му я буташ да видиш дали след малко няма да се успокои и да пожелае пак да се храни.

# 93
  • Мнения: 21
А за изхождането какво ще кажете? Вярно ли е, че ако е изцяло кърмено бебето може и 4-5 дни да не ака. При нас повече от 48ч не е имало случай, но да знам ако успея да махна добавката. Ако не ака всеки ден, то на следващия акото прелива 😀

# 94
  • Мнения: 4 856
Вярно е, да, моят акаше на 3-4-5 дни, но си наддаваше по 1.2-1.3кг на месец. Откакто го захраних, започна вече всеки ден. Но все пак трябва да се проследи теглото, ако качва достатъчно, не е проблем.

# 95
  • Мнения: 2 292
да, това забравих да напиша, а исках, че за изхождането на такава възраст вече няма изискване да е всекидневно, според Ася може и 10 дни да не ака Simple Smile

# 96
  • Мнения: 216
След колко време зърната спират да са толкова чувствителни? Имам бебе на 2 месеца и в нас едва издържам да ходя с тениска когато не кърмя, тениската е памучна и е ххл.

# 97
  • Мнения: 2 292
Носете памучен сутиен за кърмене, който да не мърда толкова, според мен. Тениската все пак има някакво движение по тялото и дразни повече. Иначе обикновено бебенцето като стане на около 3 месеца, устата му пораства и все по-малко ще суче на зърно, тогава кърменето поне при мен стана приятно.

# 98
  • Мнения: 194
След колко време зърната спират да са толкова чувствителни?

Май е доста индивидуално. Моето бебе е на 9 седмици и нямам проблеми вече, даже е приятно. Но първите 3-4 седмици зърната ме боляха при засукване (на едната гърда доста силно) и болката отшумяваше като потече млякото. Тогава мажех с ланолин и носех подплънки за кърма, но в един момент почнаха да ме дразнят като усещане по кожата и ги спрях (а и гърдите спряха да текат произволно).

# 99
  • Мнения: X
Вече чета няколко мнения за подплънките и че се спират от по -ранен месец. Бебето ми е на 4 месеца и няма никакъв изглед да мога да спра подплънките. Тази нощ, понеже ми бяха свършили и бях без, бях цялата мокра. И сутиена и тениската и чаршафа. Дали има някакъв проблем, за да не се е регулирала кърмата?

# 100
  • Мнения: 5 202
За зърната мога да препоръчам поставяне на колектори в сутиена или потника (имах запушено каналче онзи ден и съм с широк потник, колкото да има на какво да сложа подплънка и колектор докато кърмя) - държи всичко далеч от зърното и нищо не го пипа Simple Smile
Иначе скоро се надявам да мина на многократни подплънки, че не ме кефи толкова еднократни да заминават -.-

И пак въпрос - бебето има блистерче на горната устна. Не се притеснявам, четох, че е нормално, нооо кога горе-долу трябва да започна да го мисля? След колко време би трябвало да се махне? Или съответно ако не се махне да търся помощ.

# 101
  • Мнения: 2 292
Алегра, ще се урегулират - това също е индивидуално, ако до скоро си се цедила например, това е заявка за по-големи количества. Но и като цяло има жени, чиито гърди въобще не протичат.

Какво е блистер, извинявам се? Ако говорим за пришката, която се получава от сукане, не е нужно нищо да се прави, то се пука в някакъв момент. Ако е някакво друго нараняване, вече не знам

# 102
  • Мнения: 5 202
Идея нямам как е правилно на български, повечето ми литература е на английски...
https://images.squarespace-cdn.com/content/v1/5ca526834d87119db6 … ster?format=1000w

# 103
  • Мнения: 2 292
Нормално е, ще се махне от само себе си с времето, не го мислете

# 104
  • Мнения: 21
И моя има чат пат на устничката, после се пуква сякаш и обелва дори в рамките на деня. Както се е появило така и изчезва. Не виждам нищо притеснително.

Общи условия

Активация на акаунт