Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 7

  • 39 676
  • 769
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4 009
Здравейте,синът ми/на 5г./миналия месец изкара скарлатина.Личният лекар сега му пусна изследване ASO.Аз на своя глава профилактично му пуснах и някои други показатели.Как ви се струват стойностите?Давам му комбинирани витамини от А до Я.
Дали е нужен допълнителен прием на желязо и вит.Д?

# 706
  • Мнения: 23 402
Желязо не, вит Д- да.

# 707
  • София
  • Мнения: 1 127
Да ви попитам и тук - какво означава ниският инсулин 2.5 в изследвания на момче на 22 год. , спортува, но не професионално, храни се с доста протеини:, беше доста гладен преди изследването, защото е рядкост да не яде 12 часа (сигурно още расте 😀 )

Последна редакция: вт, 06 юни 2023, 20:02 от BFF_

# 708
  • София
  • Мнения: 334
Dara888, Brin de muguet, ДХ3

За изследванията от лабораторията нещо са имали проблем, чакам да ми изпратят коректните и пълни резултати.

Благодаря Ви момичета за мненията. Вчера бях на преглед при Д-р. Весела Михнева, диагностицира ме с ИР, назначи ми 8 месечна терапия със Saxenda, за пикочната киселина изписа Аденурик една опаковка всеки ден по 1/2 хапче еднократно, за дефицита на витамин Д веднъж седмично по 15капки Вигантол върху филия хляб, сухар или с кисело мляко, за вит.Б 12 нищо не каза. Ще се виждаме на всеки 3 месеца, за да следи състоянието ми.

# 709
  • Мнения: 965
Препоръчвам ти да си смениш ендокринолога.Има тема във форума за ИР и може да прочетеш малко повече.Има тема и за вит Д.

Последна редакция: ср, 07 юни 2023, 00:34 от dt

# 710
  • Мнения: 23 402
С 15капки Вигантол не знам колко
ще напреднеш един път в седмицата.Аз бих си сложила по 2000 IU на ден и след 2м пак тест, за да видиш как се движиш с вит Д.
За ИР- само диета ще те стабилизира, лекарствата са само за отскок.Темата за ИР ще ти помогне много, не е лесно, но ще свикнеш.
Но трябва тотална промяна ма живота и винаги знай, че го правиш за себе си, за здравето си,  за качествен начин на живот, и за да не се разболееш от диабет!
ИР е доживотна диагноза и затова трябва доживот да се спазва профилактика чрез правилно хранене и движение.Успех!

# 711
  • София
  • Мнения: 334
Препоръчвам ти да си смениш ендокринолога.Има тема във форума за ИР и може да прочетеш малко повече.Има тема и за вит Д.

ДХ3  dt Може ли линк към темата за Витамин Д и ИР?
Др. Михнева е лекуващ лекар на майка ми (с диабет) от 5 години, и още няколко мои близки. Всички са много доволни, аз също останах доволна, защото и тя и другия лекар в кабинета, бяха много подробни относно проблемите ми. Също ми казаха, че лечението със Saxenda ще е само 8 месеца, за да тръгне кантара надолу, след това ще има по-подробен план за запазване на теглото и още редовни прегледи.

Последна редакция: ср, 07 юни 2023, 06:52 от Sia_go

# 712
  • Мнения: 965
Не знам какво са ти обяснили в кабинета,но Саксенда влияе на инсулина,а при теб това е проблем.В момента не мога да дам линкове.Темата за ИР е в подфорума с диетите,а а за вит Д тук.Аз приемам Вит Д по 10000 единици всеки работен ден(с MK-7) и нивото ми беше по средата на референтните през февруари.Предполагам имаш и други дефицити на витамини и минерали.Заемай се сериозно с четене.Предвид изписаното ти лечение (не си споменала за диета)не бих разчитала на тази лекарка.

# 713
  • Мнения: 5 974
Здравейте, това са резултатите ми от вчера, пуснати са на гладно:

Скрит текст:



Как ви се струват, забелязвате ли някакви отклонения? На мен само амилазата и липазата ми се виждат леко височки, но може и да е нормално.

# 714
  • Мнения: 2 180
Да ви попитам и тук - какво означава ниският инсулин 2.5 в изследвания на момче на 22 год. , спортува, но не професионално, храни се с доста протеини:, беше доста гладен преди изследването, защото е рядкост да не яде 12 часа (сигурно още расте 😀 )



Съветвам го да си пусне и един креатинин. Тази висока урея не е добре. На първо време да намали наполовина белтъците.
Белтък в урина също е добре да проследи.

# 715
  • Мнения: 14 170
Скрит текст:
Препоръчвам ти да си смениш ендокринолога.Има тема във форума за ИР и може да прочетеш малко повече.Има тема и за вит Д.

ДХ3  dt Може ли линк към темата за Витамин Д и ИР?
Др. Михнева е лекуващ лекар на майка ми (с диабет) от 5 години, и още няколко мои близки. Всички са много доволни, аз също останах доволна, защото и тя и другия лекар в кабинета, бяха много подробни относно проблемите ми. Също ми казаха, че лечението със Saxenda ще е само 8 месеца, за да тръгне кантара надолу, след това ще има по-подробен план за запазване на теглото и още редовни прегледи.

Продължиш ли да се храниш по сегашния си начин и не спреш ли брашното и захарта (а картофи и ориз силно да ограничиш), никакви лекарства няма да ти помогнат. Те само замаскират проблема. Еднократно 15 капки вигантол е нищо, ще си на същото положение и след два месеца.

BFF_ , има ли някакви симптоми младежът или профилактично са пуснати изследванията? Питам, защото и моят син се е запалил по фитнеса и приема протеини, а аз се притеснявам да не си увреди бъбреците.

# 716
  • София
  • Мнения: 1 127
BFF_ , има ли някакви симптоми младежът или профилактично са пуснати изследванията? Питам, защото и моят син се е запалил по фитнеса и приема протеини, а аз се притеснявам да не си увреди бъбреците.
Профилактично са пуснати изследванията, няма никакви симптоми, чувства се добре, но на мен не ми е спокойно от многото протеин, който поема. Не пие добавки, а протеинът му е от храна - най-вече пилешко, скир, яйца, говеждо, дори Филаделфия Фитнес с увеличен протеин и ниски мазнини. Само веднъж на няколко дена си прави шейк с 1 доза протеин изолат, банан, пр. мляко и берита. Но пак е много според мен. Предната вечер преди изследването си направи 4 яйца със сирене и се чудех дали това не е повлияло на резултатите. По негови думи се старае да поема по 150 гр протеин на ден.

Pink Dress, благодаря за отговора! Явно ще трябва отново да пуснем изследване на показателите, свързани с бъбреците.

# 717
  • Мнения: X
Препоръчвам ти да си смениш ендокринолога.Има тема във форума за ИР и може да прочетеш малко повече.Има тема и за вит Д.

ДХ3  dt Може ли линк към темата за Витамин Д и ИР?
Др. Михнева е лекуващ лекар на майка ми (с диабет) от 5 години, и още няколко мои близки. Всички са много доволни, аз също останах доволна, защото и тя и другия лекар в кабинета, бяха много подробни относно проблемите ми. Също ми казаха, че лечението със Saxenda ще е само 8 месеца, за да тръгне кантара надолу, след това ще има по-подробен план за запазване на теглото и още редовни прегледи.

Сия, включвам се с риск да повторя мненията преди мен, но понеже и аз съм в кюпа с ир, си позволявам да пиша.

Ир е диагноза, към която трябва сериозно да се подходи. Много зависи от начина на живот и хранене. Медикаментите са нещо второстепенно,  не може само с тях. В случая не разбирам защо е изписано това лекарство. Съвсем друго нещо се изписва при ир и то не е панацеа, но е част от лечението.

Трябва ти спорт и диета, защото иначе оправия няма. И спортът е ключов, няма оправдание не мога, нямам време, не съм спортна натура, нямам финанси и тн. Казва ти го човек, който не беше виждал спортна зала до 23 г. И сега съм с контузия на коляното и не съм се отказала, продължавам с тренировките. Борбата е всеки ден. Смени си ендокринолога или поне потърси второ мнение. Това не ми се вижда адекватно лечение. А с 15 капки вит Д нищо не правиш.

Съветвам те да потърсиш inofolic hp саше. Аз го приемам от много време, проучи въпроса с  мио-инозитола, хранителна добавка е, много добре се отразява на ир.

# 718
  • София
  • Мнения: 4 145
Здравейте, много ще се радвам на коментарите ви за  изследванията ми на щитовидната жлеза. Жена на 46 години съм. Благодаря предварително.

# 719
  • София
  • Мнения: 334
Препоръчвам ти да си смениш ендокринолога.Има тема във форума за ИР и може да прочетеш малко повече.Има тема и за вит Д.

ДХ3  dt Може ли линк към темата за Витамин Д и ИР?
Др. Михнева е лекуващ лекар на майка ми (с диабет) от 5 години, и още няколко мои близки. Всички са много доволни, аз също останах доволна, защото и тя и другия лекар в кабинета, бяха много подробни относно проблемите ми. Също ми казаха, че лечението със Saxenda ще е само 8 месеца, за да тръгне кантара надолу, след това ще има по-подробен план за запазване на теглото и още редовни прегледи.

Сия, включвам се с риск да повторя мненията преди мен, но понеже и аз съм в кюпа с ир, си позволявам да пиша.

Ир е диагноза, към която трябва сериозно да се подходи. Много зависи от начина на живот и хранене. Медикаментите са нещо второстепенно,  не може само с тях. В случая не разбирам защо е изписано това лекарство. Съвсем друго нещо се изписва при ир и то не е панацеа, но е част от лечението.

Трябва ти спорт и диета, защото иначе оправия няма. И спортът е ключов, няма оправдание не мога, нямам време, не съм спортна натура, нямам финанси и тн. Казва ти го човек, който не беше виждал спортна зала до 23 г. И сега съм с контузия на коляното и не съм се отказала, продължавам с тренировките. Борбата е всеки ден. Смени си ендокринолога или поне потърси второ мнение. Това не ми се вижда адекватно лечение. А с 15 капки вит Д нищо не правиш.

Съветвам те да потърсиш inofolic hp саше. Аз го приемам от много време, проучи въпроса с  мио-инозитола, хранителна добавка е, много добре се отразява на ир.

Ще потърся второ мнение. Добавките, които препоръчвате са при проблеми свързани с поликистозни яйчници, овулация и други,  а аз нямам и не съм имала такива, дали са ми нужни?
За диета и спорт също имам подробни указания.

Общи условия

Активация на акаунт