Давате ли профилактично витамини на децата си?

  • 5 646
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 326
Аз давам на сина ми детски мултивитамини на Nitrilite, всеки ден и смятам да продължавам. Не се притеснявам, че ще му повлияят негативно, защото не са химически синтезирани.


А какви са тези витамини?  newsm78

# 31
  • Мнения: 1 802
Давам когато е необходимо. Иначе системното даване на витамини за щяло и нещяло при моето дете дават ефект - безапетитие.  Tired

# 32
  • София
  • Мнения: 249
Здравейте отново.
Аз реших да започна да давам на дмете си дъщерички Лайфпак джуниър. Ще рискувам. Говорих с  лекарка, която ми каза, че тези витамини са извлек от цитрусови плодове и няма да имат никаква вреда върху организма. Детето не би могло иначе да изяде толкова много мандарини примерно. Горещо ми препоръча да опитам. На малкото ми момиче давам по половинка сутрин и вечер, а на каката по цяла таблатка сутрин и  вечер. Ще видим дали ще има положителен ефект. Но вече ми омръзна да си тровя децата с антибиотици. Накрая взеха да свикват и с тях и да не им действат. Аугментина, например, вече на голямата не й повлиява. Пиеше си го като за сокче. Представям си след време какви поражения може да е оказал върху бъбреците и черния й дроб. Не искам повече така!

# 33
  • Мнения: 3 456
Ами преди давах, но понеже не видях особена полза ( пак си боледуваше) спрях да ги давам

# 34
  • Мнения: 189
Давам Леатон от 2 седмици някъде. Преди това беше на Мултивитамол. Давах и Саменто 3 месеца, а сега сменихме на Ехиначи. Това ни е профилактиката и засега действа (чук-чук).

# 35
  • София
  • Мнения: 3 421
 Давах на дъщерята тази година  витамини на Вижън - много добре й действаха - не е боледувала(а това не й се е случвало като ходи на детска). Свършиха ми, не можах да намеря и сега давам Ад Ликуидс . Като цяло на децата им действат добре. Щерката не обича много-много плодове и смятам, че са и необходими.
Имуностимулиращи давам вече трета година, но ефект от тях няма.

# 36
  • София
  • Мнения: 249

Етиа,

ти ми даде надежда. Значи детето ти се е чувствало добре с витамините на Вижън! Моля се това да се случи и с моите дечица. А защо казваш, че не си успяла да си намериш от тях и да ги продължиш? Ако искаш, ще говоря с жената, от която аз ги купих да ти намери и на теб. Цената им е 40 лева. Скъпи са и дано наистина да си струва! На мен ми излизат 80 лева за двете. Обаче ако се стигне - недай си боже - до антибиотици, даваме над 100 лева и се тровим. А и имунитета пада рязко, та се завъртам направо в омагьосан кръг. Все си мисля, че стига да помогнат, тези 80 лева трябва да мога да ги прежалвам и занапред.

# 37
  • Мнения: 1 233
Давам, да - Мултисаностол.

# 38
  • Мнения: 742
Давам само когато не е добре(за съжаление това се случва често).  Sad Sad

# 39
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 507
Давах на дъщерята тази година  витамини на Вижън - много добре й действаха - не е боледувала(а това не й се е случвало като ходи на детска). Свършиха ми, не можах да намеря и сега давам Ад Ликуидс . Като цяло на децата им действат добре. Щерката не обича много-много плодове и смятам, че са и необходими.
Имуностимулиращи давам вече трета година, но ефект от тях няма.

При положение, че даваш и витамини, и имуностимулатори, как различаваш действията им  Thinking Казваш, че от витамините има ефект, а от имуностимулаторите- не  newsm78

# 40
Добре, де,
Извлек от това, извлек от онова - не е ли по-добре да се дава въпросното "това" и "онова" вместо някакви химизирани извлеци? А пък и опасността от предозиране е по-малка. Вярно е, че ще трябва повечко усилия от едно отваряне на шишенце и сипване в лъжичка.
Съпругът ми е отгледан с Мултисаностол, свекърва ми обясняваше какви бобри е водила докато го намери по аптеките.
На мен като малка са ми давани вит С и В, само когато съм била болна, но интересното е, че вит.С намалява резорбацията на един витамин от групата В, което пък е гаранция че на практика съм пила почти само вит. С. Никакви други калции, вит. Д и т.н. не са ми давани (брат ми е бил натровен с вит Д като бебе и майка ми се е уплащила и на мен не  е давала). Но затова пък си ядях лимони като ябълка.
Не съм си чупила кост през живота си. Всяко лято на море, вярно е , че сега слънцето не е същото, но не е и чак толкова по-радлично. Боледувам значително по-рядко от мъжа ми, с изключение на годината, когато реших да си сложа противогрипна ваксина.
Каквото и да изберете, информирайте се първо за взаимодействието на витаминната комбинация. Понтересувайте се в гугъла дали има наложени санкции на фирмата производител за несъответствие на съдържанието на винамините в сиропа/хапчетата. Направете го за ваша информация и решете.

На сина ми успявах да дам от време на време по някоя и друга лъжичка мултисаностол/мултивитамол и т.н., но дъщеря ми категорично отказва. Сега купувам по 1,5 кг дневно моркови или някакъв друг плод и правя натурални (истински) сокове. Да е жива и здрава сокоизтисквачката, която дори е по-стара от мен.

ПП: Сегашната педиатърка, от която съм много доволна (лекува изключително бързо и ефикасно децата) също не ми препоръчва профилактика с витамини. Единственото, което се съгласи (не го препоръча) е да давам на децата е имуностимулатор (аз избрах бронховаксом).

# 41
  • София
  • Мнения: 249

Притеснявате ли се от нитратите? Много са хубави пресно изцедените зеленчекови сокчета, но само, ако са ползвани домашни зебенчуци. Иначе според мен ефектът може да е обратен. Морковите на пазара са едни такива огромни. Винаги ме е било страх, че са пълни с нитрати. На село никога не сме вадили моркови с такава големина. Но за съжаление никой не остана да живее на село, за да ги отглежда и да ги ползваме. пазарските зеленчуци определон ме притесняват.

# 42
Така е, информирана си за вредата от нитратите. Информирай се и за другите неща - доколко написаното на опаковката отговаря на съдържанието, подсладителите какви са, консервантите и те.
Отчитам така също и радиацията, ГМО, смога, разликата между естествените и синтетичните витамини (още не съм пила от киселото мляко, дето го продаваха на хапчета).

Имам техническо образование, област машиностроене, и на първата презентация на "космическите" тенджери Цептър да знаеш какъв смях падна... Не отричам, че са хубави, но цената наистина им е като от космоса. Материалът изобщо не бил "алпака", а "космическа стомана" (неръждаемите лъжички вероятно гиправят в космоса само), "специален метод на заварка"... Гаранция 500 години, но само ако не готвиш със сол... Ако сложиш сирене в такъв съд, още на 2рата седмица ще забележиш ръжда.
Изобщо в такъв стил и за витамините...

# 43
  • Linz
  • Мнения: 11 619

Притеснявате ли се от нитратите? Много са хубави пресно изцедените зеленчекови сокчета, но само, ако са ползвани домашни зебенчуци. Иначе според мен ефектът може да е обратен. Морковите на пазара са едни такива огромни. Винаги ме е било страх, че са пълни с нитрати. На село никога не сме вадили моркови с такава големина. Но за съжаление никой не остана да живее на село, за да ги отглежда и да ги ползваме. пазарските зеленчуци определон ме притесняват.
Точно заради нитратите и другите "химии" предпочитам соковете. Най-общо казано- "вредното" се изхвърля, а "полезното" отива в сока.

# 44
  • Мнения: 3 360
Давам Мулти Саностол и на двете!

Общи условия

Активация на акаунт