Давате ли профилактично витамини на децата си?

  • 5 657
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Тази зима имаме 4 месечна схема за имунитета. Витамините са апровит за един месец. Всичко останало не е витамини.
Давам сок от ябълки и лимони, плодове и чайове. Скоро ще почнем и портокалите.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 999
Не смятам витамините за профилактика на каквото и да било. Организмът просто се нуждае от тях. Самата аз много често пия витамини при преумора, в случаи когато се чувствам зле, ако съм по-бледа...

При първата кашлица/сополи/температура винаги давам висока доза вит. С + парацетамол на дъщеря си - така лекувам и себе си и до преди седмица Дари не беше пила АБ изобщо /то и сега май не трябваше, но педито й се изплаши от високата темп./. Купих й някакви витамини марсианци и давам от тях, че ми се вижда леко бледа...

По естествен път трудно можеш да си набавиш всички необходими витамини и микроелементи.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 352
а на бебета какви витамини могат да се дават, освен витамин Ц-то......имам дъщеричка на 8 месеца и в момента ме е погнала някаква настинка, та се чудя как да я опазя чрез подсилване на организма й с витамини....

За бебче под една година освен по лекарско предписание не се дават никакви а и няма такива. Поне от всички видове които знам не съм прочела да има всичко е от 1г на горе

# 18
  • Мнения: 7 723
Аз давам на децата си ОКСИЛОКОКЦИНУМ- по едно "шишенце" седмично за профилактика. Peace

# 19
  • Мнения: 338
Аз давам на сина ми детски мултивитамини на Nitrilite, всеки ден и смятам да продължавам. Не се притеснявам, че ще му повлияят негативно, защото не са химически синтезирани.

# 20
  • Мнения: 338
Забравих да кажа, че Isa ми е взела думите от устата Simple Smile.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 145
Дъщеря ми беше най-здравото дете, докато не тръгна на ясла преди 2,5 год....
От тогава сме давали какво ли не - витамини, AD Liquid for Kids, Bronhovaxom и всякакви витамини. Давам и витамините по месец, след което ги спирам поне за 20 дни (задължително в тези 20 дни се разболява). Лятото не давам никакви витамини, а целогодишно я тъпча с плодове.
Аз също бях чула нещо за витамините на Вижън, бихте ли споделили нещо повече - ако са същите струват около 40лв?

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Давала съм преди време, но попрочетох тук-там нещо и ги спрях. Вече смятам, че вредата от тях е по-голяма от ползата. Разчитам, че си набавят всичко необходимо с храната. Ходят на градина и не боледуват (чук-чук).

# 23
  • Мнения: 1 645
Витамини не давам.
През зимата му давам имуностимулант - ИмуноБейби на ЕрбаВита.
Той е изцяло на билкова основа и е с високо съдържание на витамин С( под формата на шипка)

# 24
  • Мнения: 2 700
Да. Късна есен и ранна пролет давам Саностол.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 537
Две години подред започвам от късна есен, цяла зима и докогато стигнат - две шишета Multi Sanostol, а тази година допълнително и Ca-gluconate-lactate към поли-витаминния сироп. Не сме големи фенове  newsm50 на плодовете и зеленчуците, така че нямам голям избор особено през зимата за подсилване на организма и   Peace

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616
Преди време давах Мултисаностол. Сега давам Мултивитамол, но само когато е болна. На мнение съм, че така или иначе витамини са необходими, особено при боледуване. Само с храната не мисля, че се набавят достатъчно. А и колко плодове и зеленчуци може да изяде дете на година и половина през зимата  newsm78 Най- много 1 банан, половин ябълка, половин портокал и... Говоря за моето Naughty

# 27
  • Мнения: 3 268
Давам Леатон.Много съм доволна

# 28
Давала съм преди време, но попрочетох тук-там нещо и ги спрях. Вече смятам, че вредата от тях е по-голяма от ползата. Разчитам, че си набавят всичко необходимо с храната. Ходят на градина и не боледуват (чук-чук).
ха така пък аз тъкмо ги купих- смятах да запчна да ги давам! newsm78

# 29
  • София
  • Мнения: 1 326
Не смятам витамините за профилактика на каквото и да било. Организмът просто се нуждае от тях. Самата аз много често пия витамини при преумора, в случаи когато се чувствам зле, ако съм по-бледа...

При първата кашлица/сополи/температура винаги давам висока доза вит. С + парацетамол на дъщеря си - така лекувам и себе си и до преди седмица Дари не беше пила АБ изобщо /то и сега май не трябваше, но педито й се изплаши от високата темп./. Купих й някакви витамини марсианци и давам от тях, че ми се вижда леко бледа...

По естествен път трудно можеш да си набавиш всички необходими витамини и микроелементи.

И аз така мисля..........не знам защо, някои предпочитат имуностимулантите пред витамините.

Всъщност  интересно ми е -какви са съставките на тези стимуланти, всъщност какво представляват  те ? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт