Грип в ранна бременност

  • 558
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, аз имам проблем и се чудя права ли съм, не съм ли. В 5г. с ме хвана грип тип А, с температура от 38 и болки в гърлото, и лека кашлица. Мина ми за четири дни, но се наложи да пия парацетамол също по две на ден. Питането ми е, може ли подобен проблем да навреди сериозно на бебето и да доведе до малформации и когнитивни проблеми в бъдеще? Навсякъде в чуждите сайтове пише като причина номер едно за подобни проблеми инфекции и температура в ранна бременност😩 И просто не зная сега какво да направя

# 1
  • Мнения: 617
И аз така, в началото на първата си бременност изкарах нещо респираторно. Не съм се тествала грип ли е било и какъв тип, тогава (преди 15 г.) не бяха популярни такива тестове. Избягвам да пия лекарства, но в онзи момент и аз по същия начин - по 1-2 парацетамола на денонощие и за 3-4 дни ми мина. После като се записах на женска консултация, лекарката ме пита "Пила ли си някакви лекарства в началото на бременността", и аз "Да, парацетамол" - добре я разсмях. Обясни ми, че има предвид по-тежки и силни лекарства, с влияние върху нервната система примерно, и че от няколко парацетамола нищо няма да му стане на бебето. И тази доза си е съвсем допустима при бременност съгласно листовката. На моето тогавашно бебе (вече е в тийнейджърска възраст) нищо му няма, надявам се всичко да е наред и с Вашето.

# 2
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 244
Всичко е наред, не се притеснявай. Все пак е просто грип, а не тежко инфекциозно заболяване. Има определени вируси, които могат да предизвикат малформации, грипът не е сред тях.
Парацетамолът е съвместим с бременност и кърмене.

Общи условия

Активация на акаунт