Име за бебе с буквата М

  • 6 517
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 908
Аз също имам познат Митко, кумец ми е. Нормално възприемаме името, но не мога да приема някой да налага на родителите име. Доколкото разбирам, авторката пита ако се казва Митко, как да му казват на детето. Не го мисли толкова, като порасне, ще се обръщат към него както си решат в приятелска среда.

Иначе аз съм чувала на Михаил да казват "Мими", останах втрещена, вярно дете, ама момче все пак.
Към Митко ако се обръщате с Мите, не ми звучи зле

# 31
  • Мнения: 553
Като галено на Митко може да се използват Мити, Мики, Митак, дори Микеле, но това докато е малко детето и в семейството. Извън семейния кръг навсякъде ще го наричат с името му Митко и трябва да се примирите с това.

# 32
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 195
Миро, Макс, Марк, Марин, Милен, Матей. Но нямат нищо общо с Митко.
Имах съученик Мико.

# 33
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Що за име е Март?

# 34
  • София
  • Мнения: 2 424
Не бях разбрала точно условието.

За да избегнете звученето на натрапеното име Митко, обръщате наобратн ни взимате крайната стичка - Тим, Тими

# 35
  • Мнения: 11 908
Може би същото, както Ейприл при англоговорящите.

# 36
  • Мнения: 1 900
Матей, Матео, Милен, Младен, Марк, Мартин, Миро.

# 37
  • Мнения: 2 699
На мой съсед Митко му викахме Мишо.

# 38
  • Мнения: 1 900
Мариан, Мариян

# 39
  • София
  • Мнения: 1 977
Т. е. е решено, че името на детето цялото име ще е Митко? За мен това е глупаво. И да има го като практика, но не ми е ок. А и на Димитър галеното Дими ми е в пъти по-логично от Митко, което не знам откъде произлиза. Та по същество кръстете детето Димитър уж на дядо Митко и си му виккате Дими, пък който иска да се сърди.

# 40
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
По-добре да е Митко,отколкото Мео или Мат.

# 41
  • Русе
  • Мнения: 408
Мето, съкратено от Методи.
Не ми харесва, просто идея. Казуса ви е сложен.
Здравейте мили Мами моля ви помогнете налага се второто ми дете да го кръстя Митко а на мен не ми харесва това име за това искам да му дам някакъв прякор или по кратко име с буквата М или подобно на Митко искам името да е по кратко с три или четири букви мислех си за Мео или Мат ама не ми харесват много моля ви помагайте ♥️

# 42
  • Мнения: 5 308
Димитър. Митко е незавършено/галено име. Не ми харесва. Ако искате буквата  - имена бол. Но Димитър е най - подходящо.

# 43
  • Мнения: 1 310
Абе много са глупави тези теми с имената. Пускат се от някой потребител, за да пълни форума само. Не мисля, че са нужни, а и повечето от тези потребители като им гледам профилите нямат никакви публикации и от тук си правя извода, че са пуснали темата нарочно. Не мисля, че ще искам мнение от непознати хора за това как да си кръстя детето...
Незнам как админите са толкова толерантни към подобни глупости?

# 44
  • Мнения: 881
То поне да отговаряше авторката...

Общи условия

Активация на акаунт