Раждане в "Правителствена болница"

  • 10 354
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 708
Цитат на: Coeur
Освен парите по канален ред -за изследванията-никой за нищо не ми се искал.Друг е въпросът ако ти сама си решиш.Успех,аз бях обещала в темичката  в началото включване,като родя,ето ме пак тук.Бях пуснала и темичка след раждането ми,сигурно е някъде по-назад към 4-5 страница.Успех.


Аз прочетох темата ти Simple Smile Честито ти бебче Simple Smile Ти със пълна упойка ли роди или спинална?

# 61
  • Мнения: 5 370
Куки с пълна мила-и мисля,че беше по-дбре,щото щях да се ошашкам яко.Иначе си бях невероятно-като за раждане,спокойна.И вече съм ОК-щъкам си из къщи,но съм разтоварила всичко дом.задължения на помощници.

# 62
  • Мнения: 364
Здравейте и от мен.

Мен ме следи Д-р Дамянов, който работи в Правителствена и ми каза че там ще раждам. Но ходя да ме наблюдава в Гургулят когато е там. За сега съм доволна от него внимателен е, но съм чела и статия за него където една жена се оплакваше от грубо отношение от негова страна.

Искам да ви питам някоя знае ли нещо за него. Ако е чувала или преживявала нещо ще съм благодарна да науча малко повече.

Иначе за сега за пари не сме говорили но мисля че ще си поиска нещо не съм сигурна обаче дали ще си плащам. Предпочитам тези пари да ги дам за бебо.

# 63
  • София
  • Мнения: 2 708
Цитат на: Coeur
Куки с пълна мила-и мисля,че беше по-дбре,щото щях да се ошашкам яко.Иначе си бях невероятно-като за раждане,спокойна.И вече съм ОК-щъкам си из къщи,но съм разтоварила всичко дом.задължения на помощници.


Там май нещо много много не практикуват спинална и епидурална, но може би и по - добре, особено за секцио

# 64
  • София
  • Мнения: 1 355
А какви изобщо биват упойките-спинална и епидурална не са ли за нормално раждане, а пък пълна или местна за секцио?

# 65
  • Мнения: 10 758
Цитат на: kuki
Цитат на: Coeur
Куки с пълна мила-и мисля,че беше по-дбре,щото щях да се ошашкам яко.Иначе си бях невероятно-като за раждане,спокойна.И вече съм ОК-щъкам си из къщи,но съм разтоварила всичко дом.задължения на помощници.


Там май нещо много много не практикуват спинална и епидурална, но може би и по - добре, особено за секцио

 Щерката я раждах с пълна, защото нямаше друга тогава. Сега синчето го родих съсъ спинална, анестезиоложката ми каза, че по-бързо ще се възстановя с нея. Аз и повярвах и наистина беше така. С пълната ти слагат маркуч в устата и после те боли гърлото, и все ти се кашля.
 Аз съм била и с двете упойки, и бих гласувала за спинална.

# 66
  • Мнения: 686
Цитат на: Mama Magi
Здравейте и от мен.

Мен ме следи Д-р Дамянов, който работи в Правителствена и ми каза че там ще раждам. Но ходя да ме наблюдава в Гургулят когато е там. За сега съм доволна от него внимателен е, но съм чела и статия за него където една жена се оплакваше от грубо отношение от негова страна.

Искам да ви питам някоя знае ли нещо за него. Ако е чувала или преживявала нещо ще съм благодарна да науча малко повече.

Иначе за сега за пари не сме говорили но мисля че ще си поиска нещо не съм сигурна обаче дали ще си плащам. Предпочитам тези пари да ги дам за бебо.


Моето бебе го изроди д-р Дамянов. Но, както съм писала по-горе, аз ходех при д-р Христова преди това - в личния й кабинет. В нощта на раждането обаче (вярно, 22 дена преди термина, но все пак.....) нея я нямаше - била в чужбина. Достатъчен повод да се ошашкаме всички в този, и без това доста притеснен момент. Слава Богу, че решихме да отида все пак в Болницата. Попаднах на дежурен екип. Д-р Дамянов ме пое сутринта. Аз мога да кажа само най-добри думи за него. Понеже съм с анемия, той строи екипа да се стараят всички да нямам разкъсвания и кръвотечение впоследсвие. И го постигна. Освен това ми вдъхваше увереност през цялото време. На момичето преди мен беше подвикнал нещо да не крещи толкова, но това май е напълно нормално. Въобще не може да се каже, че е груб - даже напротив. За плащане - нищо. Само го почерпихме заедно с целия останал екип. Старшата сестра е страхотна - моля те пиши ми името й, след като разбереш как беше. Искам за някой празник на нея и на д-р Дамянов, които бяха прекрасни с мен без да съм контингент, без да съм сложна бременна или раждаща, без да получат от мен и 1 лв, да им изпратя цветя. Успех!

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 127
здравейте и от мен!
аз също раждах в правителствена болница преди 15 дни при д-р Станев. за екипа там вече доста писах и накратко сега: много съм доволна. преди пет години пак раждах там. тогава ми сложиха епидурална упойка като преди това ме питаха дали искам. този път не ме питаха, но и аз нещо се разсеях. просто защото болките бяха почти едни и същи. през цялото време очаквах, че ще се увеличат и мислех тогава да си поискам. но положението беше горе-долу като първия път. единствено ми вкараха венозно някакви обезболяващи. не мога да излъжа, че не боли раждането. но разликата беше огромна след самото раждане. първия път бах като замаяна и не знаех на кой свят се намирах. така беше горе-долу два дни. докато този път веднага след това, а и по време на самото раждане бях страшно адекватна и въобще не ме болеше главата. още същия ден си ходех сама до тоалетна и се движех без чужда помощ. така че моето мнение е, че е по-добре да се ражда без упойка. единствено не знам дали упойката не е за предпочитане при първескините. може би единствено тогава си заслужава.

# 68
# 69
  • Мнения: 10 758

 Точно така. Аз раждах няколко дни преди нея, и знам как се чустваше тя. Може други да са били доволни, но това което е изпитала Rajceto просто нямам думи.

# 70
  • Мнения: 523
да се включа и аз, родих малко преди Couer на 15.02:)
изключително много съм доволна. Родих при д-р Асенова, другата жена лекар (май са само Христова и д-р Асенова, а и още една младичка скоро завършила Милена мисля, че се казва, много мило момиче) Целия персонал от лекарите, акушерките, санитарите - всички ни гледаха като писани яйчица. Отношението и грижите са наистина различни от другите болници, поне спрямо това, което съм чувала. Родих нормално, без епидурална - това беше единствения проблем, не желаят да слагат епидурална, при нормално раждане. Но всичко мина както трябва, издържах геройски и след 6 часа в предродилното гушках сина си.
        Да кажа, че съм доволна и от педиатрите  - един мъж и една жена, ох ама как не помня имена:( та обясняваха ми всичко, което питам, позволиха ми да вися при бебока докато беше на лампа, заради тежка жълтеница) и т.н.
      По повод парите - платила съм само за изследванията, за които вече доста са  писали  - събират се около 250 лв. грубо. На д-р Асенова пари на ръка не съм давала, при положение, че няколко пъти я попитах недиректно, тя не си поиска! Никой нищо не ми е искал нито преди нито след раждането - от това съм най-доволна!  Разбира се на изписването донесохме бонбони, бутилка, почерпихме всички както си му е реда, но те си заслужват.
Нито за миг не съжалвявах,  че родих там, вярно не съм имала и проблеми слава богу, но мисля че лекарите са добри и компетентни и бих им се доверила със сигурност.
Усепх на всички бъдещи мами:)

Общи условия

Активация на акаунт