Раждане в "Правителствена болница"

  • 10 355
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Цитат на: Nadin
nikol78 , само да вметна, че може да се отиде за раждане там с направление само ако си с проблемна бременност , не съм сигурна точно при кои случаи е това, но не всяка бременна с направление може да роди безплатно.


Напротив Sign Exclamation
Аз изкарах чудесна бременност.Отидох две седмици преди да родя там,да видя и на преглед по мое желание.На прегледа ми казаха,че съм за секцио и то бързо.Попитаха ме там ли ще раждам/казах да/ насрочиха ми дата и ми искаха само направление и талон за хоспитализация.Стоях 9 дни там и не съм дала една стотинка!Освен на тези които аз реших,че трябва да получат!
Доволна съм!

# 46
  • Мнения: 1 017
Цитат на: irenka

Напротив Sign Exclamation

Ами на мен ми баха казали друго, но може да е било за преди.
Всъщност безплатно беше всичко ако си изпратена там с клинична пътека зради някакви проблеми като например с кръвоносните съдове.
А за раждането сте прави, аз съм се объркала явно.
Както и да е и аз родих там преди близо 3 години и съм доволна от условията, вниманието на персонала и т.н.
Съжалявам за момичетата, на които им се е случило нещо лошо Sad

# 47
  • sofia
  • Мнения: 482
Цитат
marissha написа:
..........Един от лекарите, които бяха на секциото дойдена 5ия ден и си поиска пори. Пита ме - "Доволна ли си от ме?" Аз казвам "да ", значи, "Ще ти струва 500 лв.". Ами ние дадохме, но и да му бяхме казали да си гледа работата, нямаше да има никакв проблем.........


Моля те, спомни си или поне го опиши - изгарям от любопитство. Можеш и да пратиш ЛС, името е тайна!!!
А не мога да се начудя на вас - защо му дадохте парите, трябваше да се оплачите - със сигурност нещата нямаше така да се потулят както в случая!

# 48
  • Мнения: 686
Родих там миналия октомври. Ходех при д-р Христова, но в нощта на раждането тя беше в чужбина и попаднах на дежурен екип. Бяха невероятно мили, изключителни професионалисти, ХОРА! Благодарна съм на целия екип и, ако раждам отново, ще бъде отново там. Не взеха нито лев, отидох си с направлението. Единственото е, че явно не разполагат с анестезиолози като че ли и така и не получих така очакваната упойка. Така че е хубаво да се уговориш предварително за епидурална анестезия, ако, разбира се, желаеш. Успех!!!

# 49
  • Мнения: 46 511
Цитат на: mili
Родих там миналия октомври. Ходех при д-р Христова, но в нощта на раждането тя беше в чужбина и попаднах на дежурен екип. Бяха невероятно мили, изключителни професионалисти, ХОРА! Благодарна съм на целия екип и, ако раждам отново, ще бъде отново там. Не взеха нито лев, отидох си с направлението. Единственото е, че явно не разполагат с анестезиолози като че ли и така и не получих така очакваната упойка. Така че е хубаво да се уговориш предварително за епидурална анестезия, ако, разбира се, желаеш. Успех!!!


Разполагат с анестезиолози, но явно такава е политиката на болницата. Аз като раждах още 2 жени си искаха упойки, но им отказаха. В Тина Киркова на курса ми казаха, че слагат само по тяхна преценка и при първо раждане избягват ...........

# 50
  • София
  • Мнения: 1 356
Здравейте отново, с напредването на времето се сещам за най-ралични неща.
Сега темата ми е - какво се носи в правителствена болница : имам в предвид какви пижами или нощници, дрешки за бебето и други неща.
Общо взето нищо не знам.
Ако вие имате някаква информация моля насочете ме.
Благодаря !

# 51
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Преди 5 години даваха списък в на4алото на 9 месец.До колкото си спомням  трябваше да нося пантофи, търмометър, памперси 20 броя, помпа за цедене ве4е не си спомхям какво още искаха да се носи. Дано други майки раждали там наскоро ти помогнат или ти питай в самата болница.

# 52
  • Мнения: 46 511
Раздават едни малки листчета със списък, спомням си за ножче за бръснене - тип пластина и джапанки, памперсите ги няма в списъка, след като родиш, ще кажат на близките ти да донесат  както и НАН една кутия. Нощници дават от там, но аз си носех. След раждането ми казаха, ако искам да я облека или да ми дадат чиста, посъветваха ме да карам с техни по време на раждането, за да не си цапам мойта. Лигнин дават достатъчно, но аз си носех и превръзки. Помпата за кърма не ми беше в списъка. Бебето си го обличат в техни дрешки, лятото беше блузка с гащеризонче, сега сигурно и още нещо отгоре. Така че за него чак на изписването са нужни дрешки. Носи си нещо за мазане на гърдите, за да не се разранят.
За друго не се сещам. Леко раждане Grinning

# 53
  • Мнения: 10 758
Цитат на: lioneberja
Здравейте отново, с напредването на времето се сещам за най-ралични неща.
Сега темата ми е - какво се носи в правителствена болница : имам в предвид какви пижами или нощници, дрешки за бебето и други неща.
Общо взето нищо не знам.
Ако вие имате някаква информация моля насочете ме.
Благодаря !


JAKINIK и NIKOL78 са казали, само да добавя - носи си и гащи по-дълбоки. Като мине сутрешната визитация може да си ги обличаш. Лиглин наистина дават колкото си поискаш, няма смисъл да си носиш, а превръзки може да си вземеш, но толкова много ще ти тече, че може да си слагаш превръзка и върху нея лиглина.Поне за през нощта. Ако искаш може да си вземеш халат или суитчер, или каквото и да е такова. В болницата е много топло, но за всеки случай. Аз си носех нощница, но не я използвах. Техните стават. Е, не са кой знае какво, но вместо да си цапаш твоята, по-добре е с техни. Можеш всеки ден да си я сменяш. Друго какво още........, а  сетих се, вземи си стотинки, по 20, 50 или левче на монета. За телевизора. Има една цака за него - като пуснеш за няколко часа и като наближи времето да спре телевизора пусни още 50 ст. времето се удължава с няколко часа. Незнам дали правилно ти го обясних, но на место ще видиш как става. някои си носеха книги, но при наличието на кабелна телевизия може и да не ти са необходими.Памперси, храна - НАН хипоалергична, сапун - това искат за бебето, но след като родиш. Помпата може да ти я донесат близките по -късно. Аз си бях взела много малко багаж и в последствие близките ми носеха каквото трябва. Ако се сетя още нещо ще пиша.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 356
Предварително се извинявам, че подновявам тази отдавнашна тема.
Моето раждане наближава и ме вълнува въпроса - някой давал ли е пари на ръка след раждането.

На мен до сега моята лекарка не ми е поискала, подпитах я, но тя нищо не спомена.

Не зная дали е добре да се даде или пък да не я дикредитирам или обидя?
Вие как постъпихте?
Благодаря!

# 55
  • Мнения: 10 758
Цитат на: lioneberja
Предварително се извинявам, че подновявам тази отдавнашна тема.
Моето раждане наближава и ме вълнува въпроса - някой давал ли е пари на ръка след раждането.

На мен до сега моята лекарка не ми е поискала, подпитах я, но тя нищо не спомена.

Не зная дали е добре да се даде или пък да не я дикредитирам или обидя?
Вие как постъпихте?
Благодаря!

 Аз не съм давала пари. Никой не ми е искал, а и аз не съм питала.

# 56
  • Мнения: 5 370
Освен парите по канален ред -за изследванията-никой за нищо не ми се искал.Друг е въпросът ако ти сама си решиш.Успех,аз бях обещала в темичката  в началото включване,като родя,ето ме пак тук.Бях пуснала и темичка след раждането ми,сигурно е някъде по-назад към 4-5 страница.Успех.

# 57
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Никакви пари на ръка не съм давала......но ако ми бяха поискали може би щях, защото съм много доволна.....

# 58
  • София
  • Мнения: 39 761
да, бих казала, че Coeur е с най-пресни спомени, мойта са от 2001ва
Тогава всичко се плащаше, за цени не мога да кажа, понеже аз бях по линия "съпруга на държавен служител". Иначе на девойката, с която бяхме в стая и искаха 700 лв за раждането. Сега мамица каза, че се плащали само изследванията, но най-добре питайте хората родили наскоро в тази б-ца.
Иначе стаите в отделението не са много, в стая има по 3 легла. Преди моето раждане бяха приели съпругата на колега на мъж ми, и понеже направила бъбречна криза по време на раждане, я изпратили в майчин дом. Но това все пак е било края на 2000та, началото на 2001ва. Иначе условията са много добри. Общо взето те гледат като писано яйце. От Coeur разбрах, че вече и ТВта имало по стаите. Аз раждах Февруари месец ... беше ми адски горещо ... до колкото разбрах има подово и стенно отопление, което няма спиране Simple Smile
Живот и здраве пах бих родила там Simple Smile

# 59
  • Мнения: 46 511
Цитат на: Coeur
Освен парите по канален ред -за изследванията-никой за нищо не ми се искал........


И при мен така.

AnMary_, има телевизори във всяка стая, аз първо лежах в другата част на етажа, а после и в родилното. Със стотинки са, има кабелна Grinning

Общи условия

Активация на акаунт