Вирус/грип 2023

  • 20 900
  • 177
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 19
milenaka права сте, на мен по време на първия ковид 2021 ми изписаха два  антибиотика един след друг, при вирусна инфекция. Аз съм си виновна, че ги пих, но им вярвах. Падна ми съвсем и без това малкото имунитет, почнаха проблемите, после се отключи друга спяща инфекция, за която не съм знаела, ковида се усложни, после лекари по болници наливаха кортикостероиди без да търсят причината за влошаването ми и оттогава три години, още два ковида, напълно сринат имунитет, инфекция, която се развихри и влезе в цнс, тотално объркана, на легло, с атрофия на тяло, кожа, съмнение за отключено автоимунно, вече съм 40 кг. Каскада от грешки, грешни лечение, излишни(и не правилни) медикаменти, които буквално ме съсипаха. Затова антибиотик само при направени изследвания официално за бактериална инфекция с антибиограма, да се знае какво да се пие. Не като мене през годините,без много изследвания, ето ти антибиотик.

# 121
  • Мнения: 2 480
milenaka права сте, на мен по време на първия ковид 2021 ми изписаха два  антибиотика един след друг, при вирусна инфекция. Аз съм си виновна, че ги пих, но им вярвах. Падна ми съвсем и без това малкото имунитет, почнаха проблемите, после се отключи друга спяща инфекция, за която не съм знаела, ковида се усложни, после лекари по болници наливаха кортикостероиди без да търсят причината за влошаването ми и оттогава три години, още два ковида, напълно сринат имунитет, инфекция, която се развихри и влезе в цнс, тотално объркана, на легло, с атрофия на тяло, кожа, съмнение за отключено автоимунно, вече съм 40 кг. Каскада от грешки, грешни лечение, излишни(и не правилни) медикаменти, които буквално ме съсипаха. Затова антибиотик само при направени изследвания официално за бактериална инфекция с антибиограма, да се знае какво да се пие. Не като мене през годините,без много изследвания, ето ти антибиотик.

Не пишете какви са били антибиотиците, а това е много интересно. Един след друг обикновено означава, че първият не е бил подходящ. Никак не е ясно дали вторият е бил. Напишете ги да ги видим. Самият вирус и бактериалните инфекции сриват имунната с-ма, ако лечението не е компетентно.

# 122
  • Мнения: 5 325
Фея Деа, дано това замисли хората, които пият  АБ за всеки сопол.
Бързо оздравяване ви пожелавам!

# 123
  • Мнения: 2 478
Здравейте! Виждам, че отдавна не е писано в темата, но я повдигам с положителен тест за грип А на дъшеря ми на 4 години Sad Лошото е, че цяла седмица ще е трудно човек да се добере до лекар. Мисля да пиша на личния лекар по Хийли Sad

# 124
  • Варна
  • Мнения: 233
В момента и ние с това се борим.Грип А.Дъщеря ми на 6г се разболя, започна веднага Тамифлу.Днес четвърти ден продължава да вдига температура.Цял ден беше ок,вечерта пак вдигна.Не знам колко време продължава това чудо.Накашля леко и започвам да се притеснявам дали да не търсим лекар да я прегледа отново.

Последна редакция: пн, 25 дек 2023, 02:05 от bee

# 125
  • Мнения: 2 478
Ужас! С Тамифлу не трябва ли да минава по-леко? Cry И ние го почнахме и много разчита  на него. Стискам палци са ви мине без усложнения

# 126
  • Мнения: 18 498
От първа ръка свидетелствам, че тамифлу много помага, пресича усещането, че те гази влак. Мината година по това време го карах. В интерес на истината аз също поддържах лека Т няколко дни, след това дълго време влачих голяма умора, но първоначалните най-гадни симптоми изчезнаха след започването на противовирусното.

# 127
  • Мнения: 2 478
Благодаря, Ема! Дано! Малкият на година и 4 месеца също вдигна температура, измерих над 38. Тестът му обаче е отрицателен. Но пък не рових в носа, а обрах сополките, които се разтекоха като се разплака. Дадохме му профилактична доза сутринта и сега с тази температура се чудя да продължаваме като за профилактика или като за лечение Flushed

# 128
  • Мнения: 18 498
За толкова малки деца наистина най-добре питай лл или педиатър.
(Моята дъщеря миналата година, когато го карах аз, беше на 5,5 години, пи профилактичната доза два дни, еднократно вдигна Т, но без нищо друго като оплаквания. Но тя така кара всички вируси досега - еднократно Т, поспива повечко и толкова.)

# 129
  • Мнения: 2 478
ЛЛ като разбра, че и малкият е с темп, каза, че най-вероятно е прихванал от кака си и тръгна за проверява дозата за неговите килограми, но не уточнихме дали профилактично или като за лечение. Преди малко обаче вдигна 40.2 и ще си му даваме по два пъти.

# 130
  • Мнения: 2 478
Малкият ще пропусне Тамуфлуто Sad Плюе, плаче, извива се, и дори и да му го даваме със спринцовка, която изпразваме в бузката, пак не става. Това, което преглътна пък, го повърна почти веднага Sad Лошото е, че трудно овладяваме температурата. Макар, че днес е по-често в горна граница на 38 градуса и не е вдигал над 39...

Аз пък снощи по едно време се събудих като пребита, трепереща от студ. Пих Нурофен и сутринта бях що-годе в кондиция, докато не почнах да вдигам пак. Мъжът ми взе Тамифлу, но 30 минути след като изпих хапчето, повърнах, след това още 4 пъти....

Общо взето цял ден съм на легло, без живец, чувствам се ужасно. Дребчо и той виси основно по мен и гърдите ми. Не му е добре определено. Каката вдига от време на време, но от следобяд е в кондиция.

Мъжът ми също го затресе днес, не се чувства добре и той, докато не подейства ибупрофена.

Стискайте палци да не повърна пак, че е най-омразното ми нещо. Голямото за щастие не е повръщало... Мъжът ми също.

Общо взето, ужасен, ужасен грип. Догодина мисля да се ваксинираме. Свеки беше с нас два дена, ваксинирана е, силно се надявам да й се размине.

# 131
  • Варна
  • Мнения: 233
Ужасен е грипа.Дъщеря ми започна да я тресе на 21.12 вечерта.Е, все още вдига температура вечер, въпреки че си изпихме Тамифлуто.Яжте добре и така пийте Тамифлу,иначе и ние го повръщахме в началото.Отделно детето 2 дни не можеше да стъпва на краката си.Боляха го прасците.Гадория голяма е.

# 132
  • Мнения: 2 478
Милото дете! Дано да е на оправяне вече!

А като сме го преболедували сега, дали ще сме с имунитет този грипен сезон? Нали докъм март има грип?

# 133
  • Мнения: 1 164
Ще имате имунитет за щама, който сте карали. Евентуално ще имате имунитет и за щамове, които са подобни и антителата могат да се ползват. Но не и за останалите щамове. И при грипната ваксина е така - защитата покрива м/у 50 и 80% от върлуващите грипни щамове, някои години е по-добра, други не чак толкова.
Бързо оздравяване!

# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 4 685
Милото дете! Дано да е на оправяне вече!

А като сме го преболедували сега, дали ще сме с имунитет този грипен сезон? Нали докъм март има грип?

Да, ще имате.

Последна редакция: ср, 27 дек 2023, 18:26 от marzeliva

Общи условия

Активация на акаунт