Вирус/грип 2023

  • 21 068
  • 177
  •   1
Отговори
# 105
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
По какво се разбра, че вече има бактериална инфекция?


А де…
Питащата да пусне кръвни изследвания!
Повишени левкоцити, силно повишено ЦРП говори за бактериална, не експертиза в бг мама.
Вече и за втрисане АБ се назначава, че и конкретен… не е ли против правилата?

# 106
  • Мнения: 2 480
По какво се разбра, че вече има бактериална инфекция?



По симптомите. Личните, а и не само те при такива симптоми не се колебаят да предпишат слаб АБ. Иначе мъките продължават седмици, а в по-лошия случай дори месеци!  И се стига до болници........
По-назад написах какво са ми обяснявали. Че момента, в който трябва да се употреби антивирусен препарат много лесно се пропуска и след това никакъв такъв препарат не действа........Написах и мнението на нашата лична, че щом се е стигнало до втрисане е резонно да се употреби АБ. И още.....Нашият семеен опит е доказал многократно тези неща. Вит.С, аспирин и ......нищо! Мъчение поне месец и после евентуално оправяне без АБ........Но не е сигурно!
Някои хора си отидоха от ковида именно, защото не взеха АБ или закъсняха.......При него даже слабите АБ не действаха!

Последна редакция: нд, 14 май 2023, 22:57 от vl

# 107
  • София
  • Мнения: 28 642
По какво се разбра, че вече има бактериална инфекция?



По симптомите. Личните, а и не само те при такива симптоми не се колебаят да предпишат слаб АБ. Иначе мъките продължават седмици, а в по-лошия случай дори месеци!  И се стига до болници........
По-назад написах какво са ми обяснявали. Че момента, в който трябва да се употреби антивирусен препарат много лесно се пропуска и след това никакъв такъв препарат не действа........Написах и мнението на нашата лична, че щом се е стигнало до втрисане е резонно да се употреби АБ.
При такива симптоми нито моят ЛЛ, нито личната на мъжа ми, нито личният на сина ни са предипсвали антибиотици. Нито еднъж не сме стигнали до болници. Единствено синът ни, когато беше 3-годишен, след грип получи бактериално усложнение и пи антибиотик.
Лекари, които при предписват антибиотик при недоказана бакт. инфекция, са... зле. Това прекаляване с антибиотици скапва имунитета.

# 108
  • Мнения: 2 480
Не са зле, а са много в час! При нас семейно са го доказвали многократно. И не сме стигали до болници......
Това не е прекаляване с АБ, а употреба, когато е необходимо и не скапва имунитета. Точно обратното, той се скапва, когато лечението не е подходящо и няма успех.

# 109
  • София
  • Мнения: 28 642
Зле са. Ето защо:
Какви имена... Според последни статистики в България употребата на антибиотици по време на ковид се е увеличила с 30%. Ето до какво води малоумието "антибиотик превантивно при вирус и за всеки случай":

Цитат
Едва 7% от болните от COVID-19 имат нужда от антибиотик, но 75% от заразените са имали в терапията си поне един антибиотик.
...
Проучване сред 27-те държави в ЕС показва, че в последните две години употребата на антибиотици е спаднала в тях средно с 18%. България е единствената сред тези държави със свръхупотреба на антибиотици. Само в България се отчита с до 30% повишен прием на антибиотици в извънболничната помощ.
https://www.investor.bg/a/332-ikonomika-i-politika/340048-7-ot-b … -sa-vzemali-takav

Цитат
Публикация в медицинското списание „Лансет“ от октомври 2022 г. сочи, че в България има най-високата смъртност от тотално резистентни на антибиотици Ешерихия коли и Клебсиела Пневмониа, съответно 7,29 на 100 000 души и 4,59 на 100 000. От доклад на Европейския център за контрол над болестите резистентността на всички бактерии е повишена. По наши данни резистентността към пеницилин на Стрептококус Пневмония се е качила от 12% през 2020 г. на 17% през 2021 г. 70% от ентерококите са резистентни на гентамицин, 80% са резистентни на левофлуксацин, 94% са резистентни на ампицилин. Има резистентност дори към антибиотици, които са резервен вариант за лечение. Проблемът с резистентните бактерии в болниците е толкова голям, че някои болници са принудени да извършват основни ремонти, за да премахнат бактериите.“
https://trud.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84-%D0%B8%D0%B2%D0%B0-%D1% … 0%BC%D0%BE%D1%89/

Цитат
България е единствената страна в ЕС, в която употребата на антибиотици расте и е между 15 и 20%. Експертите на Световната здравна организация алармират, че свръхупотребата на този тип лекарства е сред 10-те най-големи заплахи за човечеството.

"В нашата страна за съжаление един голям процент от антибиотиците се изписват излишно и това става предимно тогава, когато общопрактикуващият лекар не е сигурен дали става въпрос за вирусна или бактериална инфекция, защото антибиотиците са полезни единствено при инфекции причинени от бактерии", коментира проф. д-р Емма Кьолеян, д.м., началник на Лабораторията по микробиология, вирусология и болнична хигиена към УМБАЛ "Лозенец".
https://bnr.bg/hristobotev/post/101740486

Ето точно колко са зле и "компетентни" изписващите антибиотици на око.

# 110
  • Мнения: 5 287
Не са зле, а са много в час! При нас семейно са го доказвали многократно. И не сме стигали до болници......
Това не е прекаляване с АБ, а употреба, когато е необходимо и не скапва имунитета. Точно обратното, той се скапва, когато лечението не е подходящо и няма успех.
Имам въпрос леко встрани от Темата, но по темата. Перди месец ме втресе през нощта, при Т 37.1. Всъщност при мен втрисането е точно при такава Т. Трябваше ли да пия аб по вашия съвет, защото ме е втресло?

# 111
  • Мнения: 2 480
Не са зле, а са много в час! При нас семейно са го доказвали многократно. И не сме стигали до болници......
Това не е прекаляване с АБ, а употреба, когато е необходимо и не скапва имунитета. Точно обратното, той се скапва, когато лечението не е подходящо и няма успех.
Имам въпрос леко встрани от Темата, но по темата. Перди месец ме втресе през нощта, при Т 37.1. Всъщност при мен втрисането е точно при такава Т. Трябваше ли да пия аб по вашия съвет, защото ме е втресло?

Ако нямате и др. оплаквания като описаните, вероятно трябва да изчакате да видите какво ще се случи през следващите дни. Предполагам, че и вашия личен ще ви каже същото и няма да побърза с изписването на АБ. Доколкото познавам нашата лична, вероятно и тя ще каже същото. И не само тя........


"Едва 7% от болните от COVID-19 имат нужда от антибиотик, но 75% от заразените са имали в терапията си поне един антибиотик."-Абсолютно невярно и опасно твърдение!!!  Без АБ умрелите вероятно щяха да бъдат няколко пъти повече! Изобщо не може да става дума за превантивно изписване на АБ! То беше крайно наложително! И не от слабите като доксициклин, а силни като панцеф, азитромицин, левофлуксацин и др.
Минахме семейно по този път и имаме 10-кратен успех без усложнения и болници! Но за щастие разчитаме на близки и компетентни лекари, които на всичко отгоре лекуваха такива болни в болница!

Последна редакция: пн, 15 май 2023, 00:28 от vl

# 112
  • София
  • Мнения: 28 642
В статията се цитират точни цифри. Ти ги "оборваш" с "вероятно"... Два пъти карах ковид. На крак. Без антибиотик. Същота важи и за мъжа ми, и за детето ни. Личната ви е за смяна, защото не е нормално толкова често да стигате до антибиотик.
Всъщност няма никакъв смисъл да повтаряме едно и също. Върни се и прочети темата, за да не звучим като развалени грамофонни плочи.

Последна редакция: пн, 15 май 2023, 00:45 от milenaka

# 113
  • Мнения: 2 480
В статията се цитират точни цифри. Ти ги "оборваш" с "вероятно"... Два пъти карах ковид. На крак. Без антибиотик. Същота важи и за мъжа ми, и за детето ни. Личната ви е за смяна, защото не е нормално толкова често да стигате до антибиотик.
Всъщност няма никакъв смисъл да повтаряме едно и също. Върни се и прочети темата, за да не звучим като развалени грамофонни плочи.

Да, точни цифри, които показват некомпетентност!

Нашата лична не е за смяна и не на нея гласувахме доверие да ни лекува от ковид, а на наша близка лекарка, която лекуваше само такива болни доста време в болница!

Колко често сме стигали до АБ? През последните 3г. по веднъж на година. Това често ли е? А се е случвало 3-4г. да минем без АБ......Въпрос на късмет.......


Не зная как сте го карали без да сте отпаднали и без АБ.......Ние бяхме донякъде отпаднали, а други бяха на легло!
Ако вие сте били големи късметлии, то повечето хора не бяха! Някои не оцеляха! Повечето бяха със сериозни оплаквания и дори остатъчни ефекти, които траеха месеци! Мен например ме боляха зъбите повече от месец, защото имам пародонтоза и заради ковида тя се изостри.

Последна редакция: пн, 15 май 2023, 02:50 от vl

# 114
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Ние с мъжа ми и сина ни изкарахме ковид 4 пъти за двете години.Без температура,без пазене на леглото и без АБ.Защото бяхме от умните,които се ваксинираха.Който е бил неваксиниран покрай нас,го изкара тежко с АБ и с влизане в болница.Мъжа ми е лекар спешна медицина,работи в спешно и всеки ден при тях са идвали неваксинирани с тежки пневмонии,някои от които останали почти без бял дроб.Ваксините са важни и спасяват живота.Поне в голям процент от случаите.Който вярва на конспирации и не се е ваксинирал си плати цената.

# 115
  • Мнения: 5 287
Вл, знам какво да правя. Питах според вас, понеже смело твърдите, че втрисането е знак за антибиотик. Имах и други симптоми, а след два дена положителен тест. Антибиотик не пих, за първи път тази зима при разболяване. Бях с Ковид.
Според мен втрисането не е и не може да бъде знак за прием на антибиотик. В повечето случаи разчитам на изследване за секрет и антибиограма.

# 116
  • Мнения: 2 480
Ние с мъжа ми и сина ни изкарахме ковид 4 пъти за двете години.Без температура,без пазене на леглото и без АБ.Защото бяхме от умните,които се ваксинираха.Който е бил неваксиниран покрай нас,го изкара тежко с АБ и с влизане в болница.Мъжа ми е лекар спешна медицина,работи в спешно и всеки ден при тях са идвали неваксинирани с тежки пневмонии,някои от които останали почти без бял дроб.Ваксините са важни и спасяват живота.Поне в голям процент от случаите.Който вярва на конспирации и не се е ваксинирал си плати цената.

E, ние бяхме от глупавите, които не се ваксинираха. А иначе всяка есен си слагаме ваксигрип.

Скоро мои познати ми споделиха, че тази недодялана ваксина(не питах коя от всичките) ги е разболяла сериозно от ковид! За съжаление и това се случва особено, ако ваксината е калпава и официално се отрича!  
Почти всички мои познати прекараха ковида със или без ваксина........Не може да се каже, че ваксината е помогнала сериозно, както помагат други утвърдени и качествени ваксини. Почти всички ваксинирани се оплакваха от ужасна болка в ръката и отпадналост 1-2дена! Това го няма при ваксигрип, например........Или, ако се случи е голяма рядкост!
Неваксинираните с тежки пневмонии вероятно много са закъснели с лечението или то не е било компетентно! Точно тези ваксини не можем да ги наречем важни и не спасяват живот! При грипните положението е същото, но все пак осигуряват комфорт през зимата на доста хора. Или не боледуват или по-леко прекарват грипа.......
Вариолната ваксина е спасявала животи, защото тогава не е било възможно тази болест да се лекува.
Коректно ли е да се твърди, че всички, които не са се ваксинирали против ковид вярват в някакви конспирации? Какви са те? Аз не зная нищо за тях.......Ние платихме цената на панцефа. Никак не е евтин, но е изключително качествен и ни оправи за няколко дена 2г. поред от ковида. А някои може до НГ да ни развиват теории, че ковид не се лекува с АБ!

Последна редакция: пн, 15 май 2023, 23:37 от vl

# 117
  • София
  • Мнения: 28 642
vl, ясно е, че си трол, но дори и тролстването би трябвало да е по-високо ниво.

# 118
  • Мнения: 2 480
vl, ясно е, че си трол, но дори и тролстването би трябвало да е по-високо ниво.

Признавам си, че тази думичка не ми е ясна. А твоето ниво колко е високо??? Май вече разваляме темата......

# 119
  • Мнения: 1 188
Няма смисъл да спорите с vl, цялата тема е пропаганда как при най-малкият симптом трябва да се пие антибиотик, иначе лошо..
Трагедията е, че в България повечето хора мислят като нея, лекарите изписват анитибоотиците като бонбонки, а в аптеките няма никакъв контрол и ги дават навсякъде без рецепта. Резултатът го виждаме в статистиките - най-болни в Европа, най-зле лекувани, най-висока смъртност и т.н. Разбира се, тези неща не са само заради лошото лечение, но то е част от проблема. А резистентността на лошите бактерии е огромен проблем защото хора умират и все повече ще умират от елементарни инфекции, като през средновековието!

За всички, които искат да разберат какво е имунната система и защо тя се намира в ЧЕРВАТА ни, тоест имунната система = чревния микробиом, препоръчвам книгата “Черво с чар”. Може би ще стане по-ясно защо избиването на чревния микробиом без основателна причина (каквато е само лабораторно доказана бакериална инфекция ) е лоша идея Wink

Общи условия

Активация на акаунт