Учихте ли го да пълзи или си започна самичко?

  • 3 141
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 465
Моята щерка първо проходи и към 1г.2м. започна да пълзи Peace
А баткото  изобщо не е пълзял Crazy

# 16
  • Мнения: 5 362
Ники е на 8 и 1/2 месеца, но изобщо не прави опити да пълзи или да се изправя по кошарката си. Като го сложа легнал само се търкаля като буренце от гръб по корем и обратно. Мога ли да му помогна да се научи да пълзи или да го оставя на мира. Thinking
Кали се научи да пълзи след като проходи.
Не е проблем,според мен.Когато реши,тогава ще го направи.

# 17
  • Мнения: 702
Сама започна да пълзи на девет месеца. Не съм я учила.

# 18
  • Мнения: 1 666
Децата не трябва да се "учат" на такива неща, трябва да им дойде времето сами да го направят. А пък някои просто не пълзят, после направо прохождат.

# 19
  • Мнения: 205
  ...ние започнахме да пълзим сами...към 8-я месец..самичък тръгна...съвета ми е да оставиш детенцето само да си реши кога е готово за такава "голяма" стъпка...освен това има много деца, които въобще не пълзят, а когато  му доиде времето направо прохождат...то си е много индивидуално, но нямаш основание за притеснения:)...успехи на бебчо...

# 20
  • Мнения: 683
Не съм я учила на нищо, нито съм се опитвала да стимулирам подобна дейност умишлено. Изправи се на 7м в легълцето, но пропълза чак към годинката. Тогава и проходи. Когато е готово детето само ще го направи. Не се тревожи.

# 21
  • Мнения: 115
То детето само си знае кога и какво.  Grinning

  Peace
 И аз мисля така! И двамата пълзяха, но се научиха сами! Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 381
На 6 месеца започна да пълзи, не съм я насърчавала.Всяко детенце е различно, когато е готово-ще започне да пълзи Hug

# 23
  • Мнения: 5 026
Детенце само ще покаже кога е готово. А може и да пропусне етапа пълзене. Иначе не съм го учила-той сам започна на 5,5 месеца.  newsm30

# 24
  • Мнения: 7 474
Не съм учила. Първо се изправи и започна да се придвижва по диваните, а към 11 месеца пропълзя сама .

# 25
  • Мнения: 46
Дори и да го насърчаваш да пълзи той пак ще пропълзи,а после и проходи когато сам е готов. Моята дъщеря се на учи да пълзи след като започна да се изправя на 10,5м.  има деца ккоито започват да ходят и без дапълзят.

# 26
  • Мнения: 2 952
И при нас стана рано, но не съм го  учила ....сам си започна.Първо заставаше на колене и на ръце и се клатеше напред назад  много смешно....следващото нещо беше пълзенето....

# 27
  • Мнения: 2 019
sam se nau4i

# 28
  • Мнения: 1 555
Синът ми се изправи на 7 месеца в леглото си, а на 8 и половина пропълзя сами4ък, аз дори мислех 4е няма да пълзи а направо ще проходи, но не то дететто само си знае кое е най-добре за него ! Не го мисли !!! Wink

# 29
  • София
  • Мнения: 1 230
А пък Ани май се учи да пълзи, ама назад. Вдига дупе, събира крачета и ... се избутва назад. Голяма смешка е милото. Да ми е живо и здраво!

Общи условия

Активация на акаунт