След операция на гърдата

  • 1 305
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте !
Някоя от вас , претърпяла ли е операция на гърдата заради гнойна киста ? Колко време трае напълно изчистване от гнойта ?
Аз съм прясна . На седмица , но все още гърдата ми е твърда (безболезнена поне) .
Правим промивки и мажа с гел за почистване , но по думите на гинеколожката ми твърдостта я притеснява … не ми се мисли за второ рязане !
Моля за мнения . Какви са шансовете , да се възстанови и колко време ?
И един въпрос , който днес ме срива .. От кои видове мастопатия , има риск от развитие на лошата диагноза  ?
(ПС Не съм раждала и хистологията показа възпаление . )
Благодаря на всяка , която се включи !
Бихте ми били изключително полезни в този момент !
Желая ви здраве !

# 1
  • Мнения: 6 346
По принцип се смята, че мастопатията не повишава риска за развитие на рак.

# 2
  • Мнения: 11 253
А не те ли посъветваха да налагаш гърдата с компреси риванол?
Попитай лекарката дали може. Изтегля отлично много дълбоки възпаления. Само, че се прави с топло риванолче. Пиши ако ти разрешат и ще ти кажа как да го топлиш.

# 3
  • Мнения: 8
А не те ли посъветваха да налагаш гърдата с компреси риванол?
Попитай лекарката дали може. Изтегля отлично много дълбоки възпаления. Само, че се прави с топло риванолче. Пиши ако ти разрешат и ще ти кажа как да го топлиш.

Благодаря за съвета . Ще попитам , но раната ми е отворена и слагам някаква паста за изчистване на гнойта . Всеки ден съм при нея и за промивки . Бяха две бучки преди операцията и гърдата ми беше започнала да се деформира .. може би иска повече време , за да се възстанови . И тогава ми каза със студен компрес да налагам два пъти дневно х 10 минути .
Скоро ще ме изпрати при мамолог , за да установи причината за появата , но каза , че е рано. Чудех се колко още ще отнеме .. повече от месец мина и меко казано ми писна !

# 4
  • Мнения: 11 253
Не виждам лошо в среща и консултация с мамолог или хирург. Опита им е безценен.

# 5
  • Мнения: 76
Здравей!Аз съм оперирана миналата година 3 пъти все гной вадеха,но мен много ме болеше и последните два пъти ме шиха.Най добре онкохирург или мамолг да те прегледа.

# 6
  • Мнения: 8
Здравей!Аз съм оперирана миналата година 3 пъти все гной вадеха,но мен много ме болеше и последните два пъти ме шиха.Най добре онкохирург или мамолг да те прегледа.

Здрасти .
При мен раната зараства добре , но все още има бучка в гърдата ми .. дори в момента изпитвам тежест някаква .. дискомфорт и влязох в сайта , да се травмирам още повече 🙈 !
Онкохирурга , какъв точно доктор е ?

# 7
  • Мнения: 76
При мен имаше болка,парене и деформация на гърдата.Личния ме прати на онкохирург.Ехограф не е ли правен?При мен проблема беше че след зарастване след месец пак се събираше гной. Операциите бяха при трима различни лекари.Двама от които работят в онкохирургия,а третия беше хирург по естетична хирургия.Той ми каза че не ми дава гаранция че ще е за последно просто ми обясни че е станало нещо като джоб и там се  събира гнойта.Надявам се да съм ти полезна ако имаш още въпроси и ако мога ще отговоря.

Последна редакция: вт, 17 яну 2023, 10:06 от Ooop

Общи условия

Активация на акаунт