Колко Ви е сметката за ток на месец? - тема № 6

  • 44 917
  • 788
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 389
Излишни са споровете за градусите на климатиците, както и за собственото усещане и комфорт.
Нашите климатици са стари, инверторни, Мидеа, и особено на единия терморегулацията изобщо не е добра. Включваме ги минимум на 23-24°, в студена зима и на 26, като в същото време не обичаме жегата, 22-23° денем ни е оптимална Т.
 При достигане на Т вътрешното тяло не изключва, а вентилатора продължава да работи и това създава усещане, че духа студено.
Разбира се нови и добри машини работят далеч по-съвършено, т.е на колкото е настроен, толкова постига като Т в помещението.

# 61
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 717
Температурата от дистанционното е условна, не заблуждавайте. Аз имам 2 нови клематика, и двата държат различно. Панасоника плевишава с 2⁰, Фуджитсуто дърги с 2 по ниско.

# 62
  • Мнения: 370
Дискусията тръгна в грешна посока, не е въпроса кой колко е зиморничав, а в това че когато говорим за зимни сметки се предполага отопление, а когато се отоплява с климатици обикновено диапазона им е 23 - 25 градуса, и накрая някой се хвали как има сметка с два климатика, 80 лв, примерно, а в последствие се оказва, че "работят" на 18 гр, в кавички е защото на тези външни температури те имат незначителна консумация, далеч от термина "отопление"!

# 63
  • Мнения: 411
86,00 лв. Два климатика, бойлер, фурна, компютър, осветление, пералня, сушилня и съдомиялна . Две стаи и кухня.

# 64
  • Мнения: 104
86,00 лв. Два климатика, бойлер, фурна, компютър, осветление, пералня, сушилня и съдомиялна . Две стаи и кухня.
Като ви чета с тия малки сметки, човек  да ви завиди
Със същите електроуреди по малко от 130лв не  падам

# 65
  • Мнения: 411
86,00 лв. Два климатика, бойлер, фурна, компютър, осветление, пералня, сушилня и съдомиялна . Две стаи и кухня.
Като ви чета с тия малки сметки, човек  да ви завиди
Със същите електроуреди по малко от 130лв не  падам
На мен пък ми се струва доста. Двамата със синът ми сме само.

# 66
  • Мнения: 68 570
Това осветление защо го пишите? На тъмно никой не стои, 2023г сме..всички ползват осветление..

# 67
  • Мнения: 411
Това осветление защо го пишите? На тъмно никой не стои, 2023г сме..всички ползват осветление..
Защото е консуматор, който участва в сметката за ток. Ако нещо не Ви харесва или ако не сте в настроение и търсите заяждане, май сте объркали мястото!!!

# 68
  • Мнения: 6 687
86,00 лв. Два климатика, бойлер, фурна, компютър, осветление, пералня, сушилня и съдомиялна . Две стаи и кухня.
Добре е сметката. Даже е ниска.
Майка ми живее сама, бяхме и' на гости за 3 дни по празниците, плати около 130 лв (не помня точно) за декември (два климатика, бойлер, пералня, маслен радиатор в кухнята, фурна). Като е сама готви рядко, не ползва фурна, само с единия климатик се отоплява, радиаторът ползва по няколко часа.
Аз чакам моята сметка следващата седмица (дано е до 200лв).
За фирмената имаше компенсация от държавата в последната сметка.

# 69
  • Мнения: 1 488
Моята майка също е сама- климатик, бойлер, духалка за малко в кухнята и нередовно, рядко готви, пералня- 140лв.

Ние се топлим с конвектори. С малчо сме вкъщи /майчинство сме/. Готвене, пране, сушене, бойлер- постоянно и много. Сметката ни е 205лв. Топлим спалнята и холо- кухнята. Често отварям вратите, за да играе и тича в коридора.
Не е малко, но консумацията е 24/7.

# 70
  • Мнения: 370
Абе като се замислих днес, то и разхода за осветление никак  не е за подценяване, с една бърза сметка осветлението вкъщи излезе към 300 вата, а жена ми работи от вкъщи и на практика в мрачните зимни дни всичко свети цял ден, в най добрия случай от 16 - 17 часа, не е като лятното време, хем е светло до късно, хем и ние сме повече навън.

Как ги правите тия 80 лева с два климатика....., аз толкова плащам лятото, а сега 236 лв, е наистина много ми се вижда, все пак времето навън е досто топло.

# 71
  • Мнения: 411
Абе като се замислих днес, то и разхода за осветление никак  не е за подценяване, с една бърза сметка осветлението вкъщи излезе към 300 вата, а жена ми работи от вкъщи и на практика в мрачните зимни дни всичко свети цял ден, в най добрия случай от 16 - 17 часа, не е като лятното време, хем е светло до късно, хем и ние сме повече навън.

Как ги правите тия 80 лева с два климатика....., аз толкова плащам лятото, а сега 236 лв, е наистина много ми се вижда, все пак времето навън е досто топло.
Аз като видях фактурата 86 лв и стотинки някакви ми се стори доста. Покрай празниците и ваканцията на малкия 10 дена не сме били в къщи, но климатиците не се изключват. Иначе на 22 градуса са все още че е топло времето. Лятото бяхме около 50,00 сега с новите цени не знам. Но лятото климатик не работи у нас. Сушилня също не пускам.

# 72
  • ново
  • Мнения: 5 946
Отчетен период 29.11 - 29.12 сметката ни е 170 лв, като 10 дни не сме били вкъщи. През останалото време сме били трима големи. Бойлер (не се изключва, къпем се всяка вечер), миялна всеки ден, почивните дни и по две, пералня+сушилня през ден-два, голям хладилник с фризер и малък хладилник, готвим на ток. Отопляваме се с два климатика и един маслен радиатор. Целодневно е включен климатикът в кухня с дневна (общо помещение), в едната спалня се пуска следобед, в другата от 18 ч до лягане работи маслен радиатор. Нощем спираме всичко, не можем да спим на топло. Според мен си е ОК сметката.

# 73
  • Мнения: 2 720
Фактура 12.12 - 12.01.23 - 260лв.

Къща, отоплявана площ в момента 80кв
Два постоянно работещи климатика денем, единия за 6 часа нощем се намаля на 18°.
Всичко отворено, вестибюл, кухня, спалня, хол, поддържане на 23-24°
Баня и сухо помещение 8кв, където се пуска интензитет топло  в помещението според нуждите за деня, то си отделна печка.
Почти всички киловати са дневна, само 100 и малко нощна.
Двама възрастни и две бебета, обичайните домакински уреди, за празниците си бяхме у дома.
Трябва да се стегна да използвам нощната тарифа за пране и сушене.
Сметката е приемлива при условие, че разхищаваме топлина, с 45 лв повече от предния отчет.


Интересувам се от тези джаджи за следене на енергия, задължително ли ми трябва рутер вкъщи?

# 74
  • Мнения: 370
Рутер трябва задължително, но може да бъде и без интернет.

Общи условия

Активация на акаунт