Колко Ви е сметката за ток на месец? - тема № 6

  • 44 798
  • 788
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 108
Здравейте,

В сметката ни за ток за декември 2022 пише, че сме изразходвали няколко пъти повече ток от същия период 2021 (1295 кв срещу 498 кв.ч миналата година). Изобщо не сме променяли начина си на живот, даже парното (което е на ток) е работило на по-ниски градуси 2022 защото беше много топло навън. Според мен сметката е тотално грешна. Какво можем да направим?

Става въпрос за ЧЕЗ. Преди няколко месеца сменяха електромерите.

С парно на ток, ако има и бойлер на ток, 1300 кв/ч са нормално потребление.

Изобщо не е нормално при положение, че миналата година за същия период сме имали повече от двойно по-малко! И както вече написах, миналата година парното беше на по-високи градуси! За 1 седмица през 2021 даже значително по-високи защото бях болна и ме втрисаше.
Нито сме се къпали повече, нито сме готвили повече, нямаме нововключени уреди.

# 91
  • София
  • Мнения: 11 942
500 кв/ч няма как да са реална зимна консумация с парно на ток и бойлер.
Тогава сметката не е била нормална.

# 92
  • Мнения: 3 916
Цитат
70 и някакви стотинки. Ползваме фурна, котлони, хладилник, миялна, пералня, сушилня, които въртят поне по веднъж на ден, тв, лаптоп и разни дребни уреди. Отоплението също е на ток - 3 спални, голяма дневна с кухня, две бани. В детските стаи поддържаме 24 градуса, в спалнята 23, в дневната 25 24/7. Апартамент на последен етаж, с френски прозорци в дневната и две от спалните.
Цитирам се от миналия месец. Вчера излезе новата, 90 и стотинки, потреблението е същото.

# 93
  • Мнения: 1 108
500 кв/ч няма как да са реална зимна консумация с парно на ток и бойлер.
Тогава сметката не е била нормална.

Тоест всички сметки за 10 години назад не са били реални?! Вие чувате ли се?

# 94
  • Мнения: 22 521
Нали казахе, че са сменили електромера.Може наистина да не са били реални съвсем, ако уредът не е отчитал добре.
Ако
смятате, че
има
нещо
гнило, искайте проверка
от дружеството.Това можете да направите само.

# 95
  • София
  • Мнения: 11 942
500 кв/ч няма как да са реална зимна консумация с парно на ток и бойлер.
Тогава сметката не е била нормална.

Тоест всички сметки за 10 години назад не са били реални?! Вие чувате ли се?

Чувам се, при това много добре.
Един бойлер стандартно е с мощност 3 кв. 2 часа на ден работа=6 кв/ч.
6*30 дни=180 кв/ч
Само за бойлер и то при 2 часа работа на ден.
При 3 часа дневна работа консумацията само на бойлера е 270 кв/ч.

И как точно ще стане 500 кв/ч зимно потребление с парно на ток, бойлер и всичко останало?

Последна редакция: пт, 27 яну 2023, 10:03 от змия

# 96
  • Мнения: 6 256
По-скоро старият ви електромер не е отчитал точно.

# 97
  • Мнения: 68 359
Не проследих много дискусията, но мернах за сменен електромер. Ако е било скоро, бих пуснала писмена жалба, да проверят и отговорят пак писмено. Всичко става, може грешка да има...

# 98
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 705
Изобщо да очаквате консумация от 500 киловата на масец общо, с отопление на ток и то с нагревателен прибор, звучи изключително несериозно. Поддържам версията на змия. Моя бойлер, който е 80 литра сам харчи 200 киловата на месец. Пералнята около 40. Общо имам 1400 киловата, с отопление на климатици, които 100% имат 10 пъти по-ниска консумация от вашето парно. Напълно нормално, а вие с отопление с нагревател очаквате 500. Много несериозно.

Последна редакция: пт, 27 яну 2023, 17:03 от Васил Василев

# 99
  • Мнения: 366
По скоро се радвайте, че 10 години електромера ви е отчитал "половин" консумация!

# 100
  • Мнения: 3 916
При нас този месец са 412, но без бойлер.

# 101
  • ново
  • Мнения: 5 884
При нас този месец са 412, но без бойлер.
412 какво? Лева или киловати?

# 102
  • Мнения: 22 521
Киловата сякаш.

# 103
  • Мнения: 68 359
Това от крушките сигурно Stuck Out Tongue Winking Eye

Аз пък не знам колко киловата потребявам месечно, довечера ще погледна, че ми стана интересно. Само левово знам как се движим...

# 104
  • Мнения: 3 916
При нас този месец са 412, но без бойлер.
412 какво? Лева или киловати?
Киловата. Левовете ги написах няколко поста по-рано.

Общи условия

Активация на акаунт