Термин Август 2023г. - Тема 2🤰

  • 28 648
  • 725
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 643
Момичета, все си мисля, че има още куп неща, които са вредни и дори не подозираме, докато не прочетем някъде. Стига да не се прекалява с нищо (изключение за алкохол и цигари, които вредят и в малки количества) смятам, че няма толкова голяма опасност.
На мен ми се прияде много риба онзи ден и хапнах бяло филе, колко е вредно не зная, но все вярвам, че 100гр няма да ме отровят.
За малките деца съм съгласна - миналото лято изкарах варицела на стари години, заради племенника ми. Сестра ми и до ден днешен мисли, че не е от него, но аз с други деца досег нямах и след 2 седмици се нашарих като маймуна. Сега съм една идея по-спокойна, че поне съм я карала, тъй като знам, че е особено опасна по време на бременност.
Като цяло първите месеци са най-деликатни и проявих малко асоциално поведение, защото се притеснявах да не се разболея. Въпреки взетите мерки и единственото ми излизане на НГ доведе до настинка. Гаранции за съжаление няма.

# 661
  • Мнения: 728
И аз като Lilium и Licorne избягвам всякакви контакти с малки деца, дори не ходя на места, където може да има малки деца. А и като цяло малките деца ме изморяват и напрягат (освен ако не са си мои), така че си ми е екстра без такива контакти. Simple Smile
Не ходя никъде, където има тълпи от хора, а в магазина влизам с маска в това грипно време. Не мога да си позволя никакви излишни рискове след толкова борба, загуби и на такава възраст. Затова за себе си съм преценила, че предпочитам да ме сметнат за асоциална, отколкото да рискувам разболяване от грип или друга зараза. Който ми е приятел и държи на мен, ще ме разбере и ще прояви толерантност. Всички около нас знаят, колко сме чакали това бебе.

# 662
  • Мнения: 2 716
И аз съм разредила контактите. С детето гледам да сме на открито.
Пия и Биозин мама за всеки случай. Дано вече понамали грипа.

# 663
  • Мнения: 702
Аз също съм ограничила контактите, не излизам, а на пазар изпращам ММ. Имам 3 котки 😂, но са на двора и не съм ги пипала от трансфера. Имат си всички ваксини, редовно им даваме за паразити, но за момента и от тях съм се изолирала. Тъй като съм с тъмна коса и на 35 си ми белее 😂😂😂 и не знам какво да правя още не съм се боядисвала. Според моята фризьорка нямало проблем, обаче все пак аз съм хомозигот по МТХФР и трябва да внимавам много дори и с козметиката, защото тялото ми не може да се чисти от токсините. Поради тази причина много се замислям за алтернатива - къна. Не знам обаче дали ще се справи с белите косми 😂.

# 664
  • Мнения: 65
С всяко нещо, с което се прекалява има опасност… Simple Smile както магданозът, така и джинджифилът, така и билки, така и сладко, така и чипс, така и тесто, така и витамини… Хаха джинджифилът е полезен и се препоръчва в първия и началото на втория триместър (разбира се умерено количество, по един чай на ден няма какво да ви стане), но вече в третия не се препоръчва много, защото влияе на плода и може да предизвика прекалена активност на плода.

Последна редакция: нд, 05 фев 2023, 14:04 от YABA

# 665
  • Мнения: 2 141
Много теми сте коментирали в последните страници. Чак забравих какво щях да пиша 😄
Много добре сте описали всичко, та не знам с какво да се включа относно храните..
Последно като прочетох за биозин мама се сетих за нещо полезно - за усвояването на витамините. Хубаво е да се приемат отделно и с разстояние между тях. Тук повечето са описани как да се пият далеч от елтироксин. Например:

# 666
  • Мнения: 612
Момичета, при вас вече върна ли се апетитът и спря ли гаденето?

# 667
  • Мнения: 690
Момичета, с риск да ме анатемосате ще кажа, че според мен малко се втелясвате. Разбирам, че голяма част от вас са със загуби и не мога да си представя какво ви е, но от малко магданоз в манджата нищо няма да ви стане. Съмнявам се някой да изяде 1кг магданоз нали. Всяко прекалено нещо не е Ок. От боя един път на 2-3 месеца също не виждам проблем. И за грейпфрути, и за магданоз, и за ананаси моя доктор казваше, че ако изям прекалено много би могло да има проблем, но всяко нещо в разумни граници е Ок (тук изключвам наистина опасните храни и неща, от които могат да се хванат паразити, бактерии и т.н). Аз лично съм на принципа, че ако нещо трябва да се случи, то ще се случи. Ходя на работа с градски, общувам с хора там, детето ходи на градина, общува с баби и дядовци отделно. Не мога да спра всички тези контакти и да се изолирам от света.
Моля ви не ме хейтвайте 😅 Само давам моята гледна точка, пък всеки да си живее както си го усеща 🤗

# 668
  • Мнения: 612
В този период най-важното е всяка от нас да се чувства спокойна. Ако за някой да избягва всичко, което знае, че е вредно го кара да се чувства ок, нека се втелясва. Все пак всяка майка знае най-добре кое е правилно за нея и за детето й. Ако пък някой предпочита да си живее живота нормално, без да изпада в крайности, също е ок. Нито едното, нито другото е правилно или не. Аз съм избрала по-скоро първия тип поведение - ходя навсякъде с маска, не се качвам в градски транспорт и в таксита, не се виждам с почти никой и внимавам какво ям. Дори и така няма гаранция - ето, на цялото това пазене, пак се разболях, защото ММ ме зарази. Но съм спокойна за  себе си, че поне каквото зависи от мен го правя. Напълно разбирам и мамите, които живеят по-спокойно. Абе както се казва - всеки сам си преценя. Grinning

# 669
  • Мнения: 395
Момичета, при вас вече върна ли се апетитът и спря ли гаденето?
При мен напоследък всяка сутрин започва над тоалетната чиния, понякога и по 2-3 пъти на ден съм там.. Няма подобрение. На мен ми се прияждат много неща, но не мога да ги ям, защото или ми се гади от тях, или направо ги повръщам веднага след като ги изям. Вчера например ядох зелени маслини - сториха ми се толкова вкусни, но явно ми подразниха стомаха и веднага заминаха.. Вече съм в 13 г.с., а няма изгледи да ми мине скоро. Sad

# 670
  • Мнения: 728
Ариеллл, разбира се, че дозата е от значение. За магданоза съм писала, че имам предвид големи количества. Естествено, че в манджа няма да навреди. Но примерно всеки ден салата табуле на обяд и на вечеря може и да навреди. А бременните (поне аз) имат понякога силно желание за определена храна в големи количества и всеки ден. Аз така направих с чая от хибискус - пиех по няколко чайника на ден, когато не знаех, че предизвиква контракции.

Освен това и за магданоза, и за грейпфрута и за децата писах в отговор на въпрос защо не се препоръчват - не натрапвам мнението си на никого, а споделям знания.

Всеки сам решава как да се храни, как и с кого да си прекарва времето и как му е най-добре. Simple Smile Мнението ми се припокрива с това на Licorne. Не бих се чувствала добре с гаденето и контракциите да седя няколко часа с шумна компания на маса, храната да ми мирише, деца да ми тичат покрай стола, да кашлят и да вдигат шум, когато буквално ми се затварят очите, а и да треперя в това болнаво време дали няма да хвана грип, шарка, скарлатина. Още повече, че съм краен интроверт и такива събирания за мен са насила, независимо колко харесвам всеки от компанията поотделно. Предпочитам да се разходя с приятелка в парка, да си чуем приказката, да подишаме въздух.

Jupiter sea, много полезна информация си споделила, благодаря ти!

Love sea, licorne, на мен не ми минава изобщо гаденето, а сега и киселини се появиха, та е чудно просто. 😀

# 671
  • Мнения: 690
Това, което си описала, Елиза, и на мен не би ми допаднало 😅 Като цяло и на мен шумните места не ми понасят по принцип. Предпочитам по-спокойно или както каза ти - разходка в парка.

Аз също не натрапвам мнението си, а само го споделям. Не го приемайте лично Simple Smile

# 672
  • Мнения: 1 393
Aз да споделя за вдно мое откритие . До вчера често имах болки, ту в ляво, ту в дясно, често в кръста и таза, по някога доста силни, а при возене с кола и нетърпими. Пиех но шпа, алеракт и нищо не помагаше. Вчера една приятелка ми каза да взема чист магнезий и понеже имах силни болки цялата нощ , изпих две хапчета по 150 и болките ми изчезнаха. Сутринта изпих отново едно хапче от 150 и днес нямам никакви болки, никакво напрежение, нов човек съм.

# 673
  • Мнения: 1 412
Аз вече се чувствам кажи речи нормално от една седмица от гледна точка на хранене, започнах да си ям отново месо и яйца, даже два пъти тренирах. Вчера щях да повърна в магазина обаче, защото имаше един бездомник вътре и се носеше ужасна миризма. Нося си торбичка в раницата за такива случаи вече цял месец, мъжът ми реагира да я извади бързо, но в крайна сметка не успях да повърна. Хората ме гледаха странно Grinning

# 674
  • Мнения: 97
Гаденето не минава и при мен през ноща пак повръщах,днес имам рожден ден и си позволих да хапна три малки хапчици от тортата и един шоколадов бонбон и въпреки че ми беше вкусничко(шоколада е моята страст)еми повърнах всичко което бях хапнала за деня.Вмомента прихапвам мъничко сиренце с хляб еми тъй ще ми е празненството,пък на масата съм наредила вкусотийки всякакви. Дано да минава това вече че си нямам и на идея от къде изкарвам енергия да живея вече месец. А и вода трудно пия.
А за маслини бяха споменати,та имаше една седмица така ги миришех и хапавах с наслада(за 200гр става на въпрос,че не смея да се натъпкам ),а онзи ден си взимам от същите ръпвам и тях и до там ,немога и да ги погледна.Явно и това е променливо един ден можеш да го ядеш на другия вече не.

Общи условия

Активация на акаунт