***

  • 3 272
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 474
Зависи от ситуацията, но се случва и да премълчавам по нещо Sunglasses

# 16
  • Мнения: 10 758
Зависи от ситуацията, но се случва и да премълчавам по нещо Sunglasses
И аз така.
Някак си няма да е честно да му кажа  някои мои помисли и действия Twisted Evil
Простичка съм, кво да се прави.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 457
Въх, излиза, че аз с годините съм затъпяла  Embarassed Като по-млада доста премълчавах и мислех - ако кажа това, пък ме разберат на криво, пък какво ще си помислят... Сега вече не съм от мълчаливите, особено с благоверния  Crazy - нищо не премълчавам, а той - каква те взех, каква стана... Party  Grinning

# 18
  • Мнения: 2 952
уау! цомба пак ме разби с новата " си  снимка" #Crazy Crazy

Абе  всички премълчават.Няма жена ,която да си казва  всичко....да  не е на упойка или на хапове нещо.... Crazy или да е пила....Няма таквоЗЗ   животно в природата както е казал един известен зоолог. bowuu

# 19
  • Мнения: 6 909
Аз се опитвам да си премълчавам за някакви дребни работи, които успявам да ги преглътна. Защото ако покажа, че съм неудовлетворена по някакъв начин (дори едно уф да кажа) със сигурност ще се стигне до каране. А няма смисъл ако е за някоя дреболия. Така че когато мога се опитвам да си мълча. За по-сериозните неща обаче обикновено всичко си казвам.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 623
Аууууу каква съм патка заспала  ooooh!
Гласувах първо, а след това прочетох за какво
иде реч и разбрах, че съм гласувала грешно  Wink
Предендирам, че съм умен човек, но в случая НЕ  Naughty
Казвам си абсолютно всичко - и добро, и лошо !
Имаме прекрасни отношения и за 6 години сме се скарали
точно веднъж и то за някаква глупост беше  Hug
Комуникацията между партньорите е едно от най-важните
неща за успешна и дълготрайна връзка.
Не премълчавам нищо, защото просто няма какво да крия
и дано да е все така занапред  Hug

# 21
  • Мнения: 4 473
Моят отговор е старая се. Дори и в този контекст, не бих тръгнала да определям себе си като умна или не. Не знам каква съм. Със сигурност не съм от тези, които си мълчат много - действам на принципа Каквото ми е на сърцето, това ми е и на устата - право куме в очи! Казала съм доста неща, които е било в моя полза да не споделям (това, че не е трябвало съм го разбрала по-късно, разбира се). Опитвам се да премисля поне веднъж нещата, преди да ги кажа и в този ред на мисли се старая, да. Ама не е лесно, да знаете.

# 22
  • Мнения: 15 619
Нямах предвид споделянето /там си отсявам добре/, а проблемите, възникнали между нас /за тези, спирачка нямам/. Mr. Green

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Не.Не съм от умните.Като ме гложди нещо, как да го премълча Mr. Green?Веднага отварям уста Laughing

# 24
  • Мнения: 5 299
И съм си казвала, и съм си мълчала. Разлика в общи линии няма. Това са просто глупави теории, всичко зависи от човека насреща как ще приеме или не едно нещо.

Tака мисля и аз. Мнооого зависи от Човека на среща ти. И също така е важна ситуацията. Ако си бях мълЧала сега нямаше да съм в развод. Но пък за някои неща, даже и най-търпеливият не би си замълЧал. Crazy

# 25
  • Мнения: 122
Моят отговор е старая се. Дори и в този контекст, не бих тръгнала да определям себе си като умна или не. Не знам каква съм. Със сигурност не съм от тези, които си мълчат много - действам на принципа Каквото ми е на сърцето, това ми е и на устата - право куме в очи! Казала съм доста неща, които е било в моя полза да не споделям (това, че не е трябвало съм го разбрала по-късно, разбира се). Опитвам се да премисля поне веднъж нещата, преди да ги кажа и в този ред на мисли се старая, да. Ама не е лесно, да знаете.
  Мнението ми съвпада с това на strelche. Старая се това което казвам винаги да удря десятката. Дали си замълчавам или си казвам всичко, зависи от момента, мястото и ситуацията. Абе с една дума малко съм съобразителна, но рано или късно това що ми е на душата излиза на бял свят. Peace

# 26
  • Мнения: 495
Касиди  Sunglasses , много си креативна, бравос, да не вземаш по някой лев за всяка нова тема  smile3503
по темата - щом така си задала въпроса, от "умните" съм, но работя усилено в обратната посока, защото не е здравословно  newsm12

# 27
  • Мнения: 1 312
Нямах предвид споделянето /там си отсявам добре/, а проблемите, възникнали между нас /за тези, спирачка нямам/. Mr. Green

 Peace
И аз съм същата.Мога да си мълча за разни мой си неща,да пазя тайните и довереното ми от приятелите..,но проблемите помежду ни не мога да се правя,че не забелязвам и туй то.Казвам си всичко и търся диалог,мисля,че с мълчание горчилката само се трупа и е въпрос на време да изплува на повърхността,а тогава връщане назад няма.

Не мога да си представя да живея сумати години с един човек и да не знам,че нещо в мен,в моето поведение,държание го дразни,а той не ми го е казал.Това не значи,че дори и при споделено раздразнение ще се втурна аз или той да се променяме,но поне можем да се замислим,защото понякога отстрани нещата се виждат с друго око и да положим усилия,ако държим един на друг.

Така,че съвсем не смятам,че премълчаването е привилегия на умните хора.По-скоро е типично за неуверените и нерешителните.Когато имаш реално мнение за себе си и се цениш и уважаваш си склонен да поднасяш и приемаш критиката по-зряло.

# 28
  • Мнения: 920
Никога не съм била умна в този смисъл. Сега още по-малко. На когото не му харесва,...

Но 1 нещо научих на стари години. За умните жени. Или за можещите или неможещи.
Аз мога почти всичко.

Съседката ми не може
- да премести канапето, за да изчисти под нето
- да смени крушка
- да свали пердетата
и много още.
Не говорим за неща от висшия пилотаж като отпушване на мивка, забиване на пирон, оправяне на казанче.

Приятелка роди много "тежко". Закарали я вечерта към 12, до сутринта вече родила нормално.
Но дълго след това се възстановяваше и мъжът й беше дежурен по цяла нощ и през деня заспиваше на волана.

# 29
  • Мнения: 819
Вече писах по темата, но като чета, оставам с впечатлението, че всеки разбира въпроса по различен начин. Аз отговорих, че съм от "умните"  Mr. Green/как звучи само/, т.е. не всичко, което ми минава през главата излиза през устата  Joy. Но, ако има проблем в семейството- тогава вече държа всичко да се изясни, да го обсъдим, казвам си какво мисля и човъркам, докато не се изясним/ което понякога действа твърде изнервящо на мъжо  Mr. Green/. Но пък благодарение на това /да чукам на дърво/, сериозни проблеми не сме имали. Но пък не споделям всичко, което си споделям с приятелки, доста неща за тях му спестявам и т.н. Както и за някои дребни работи премъчавам, като например какво съм купила и най-вече колко пари съм дала  Crazy Е, след време разбира, но вече е друго  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт