Кутия за обяд-какво приготвяте за училище и офиса-тема 14

  • 34 428
  • 769
  •   1
Отговори
# 750
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 158
За детето: салам, краставица, маслини, хляб и кетчуп, и Киндер буено за десерт. За следобедна закуска кисело мляко с топчета
За мен (на режим съм и си нося храна в офиса): протеинова филийка хляб с масло, маслини, яйце и домат. За второ ядене кисело мляко с кето сладко

# 751
  • София
  • Мнения: 1 618
Ние имаме кутия за банан.😁 Нашата е от магазин Липненски купувана. Харесвам я, единствено трябва бананите да пасват в нея (не е проблем, защото лесно свикнах какъв размер се побират безороблемно).🙂
Алекс, може ли рецепта за домашните бонбони?

Бонбоните съм ги модифицирала с времето,  един супер зрял банан намачкан,  една шепа онесени ядки / понякога ги минавам на блендер/, натрошени сурови ядки, обикновено се омесват и ги правя на топчета и ги овалвам в шоколад и на хартия за печене и в хладилника.
Ако не са за деца слагам натрошени какаови зърна - те са антиоксидант, слагам и лъжица смляно ленено семе защото било полезно, накрая черен шоколад.
Последния път сместа ми стана течна и с лъжица ги сипвах, затова са такива рошави

# 752
  • Мнения: 494
За днес пица ,която направи сам(без тестото Grinning)
,малко доматки ,краставици и ябълка отделно, и чернов сос за пицата.

За утре правя кашкавалки и кекс с ябълки.

# 753
  • Мнения: 27 700
Алекс, на мен точно този рошав ефект много ми хареса!😃
Бибикота, било само за този петък това с трите допълнителни часа, та ще го преживеем. Ама, ако не бях погледнала програмата, щеше да стои гладна до 16,30 ч.🙂

# 754
  • София
  • Мнения: 888
За днес сложихме сандвич с масло, пуешко, настъргана моцарела и спанак, бисквитка от Хелоуин и пакет солети.
Утре ще хапне баница със спанак, остатък от вечерята, пак сладичко от Хелоуин и сушени кайсии.

# 755
  • Мнения: 1 152

Корн флейкс и кисело мляко за закуска.
Импровизирана запеканка с кус кус, грах, сирене, яйца и мляко за обяд.
Сз: чушки със сирене.

# 756
  • Мнения: 27 700
За утре ще си носи мусака /ако не откаже да вземе кутията🤯/:

Още банан, запечена в тиган тортила с кашкавал и шунка, шоколад.

# 757
  • shumen
  • Мнения: 18 139
За утре-за закуска-мекици,за училище-банан и Барни.Днескашното десертче не му харесало.

# 758
  • Мнения: 275
За днес пълнени тиквички с яйце и сирене,салата морков и ябълка,принцеси и солен кекс

# 759
  • Варна
  • Мнения: 5 886
И днес ги взимаме по обяд, затова само принцеса с кайма и кашкавал върху домашен пълнозърнест хляб и ябълка.

# 760
# 761
  • Мнения: 532

За днес сандвич с крема сирене и салам Закуска,маслини ,кашкавал,соленки,две бисквити Орео и круша.Вчера бях толкова   доволна от себе си,че се сетих да отрежа банана му на две да е в кутия докато намеря подходяща и какво намирам в раницата му супер размазан банан на дъното в другото отделение от миналата седмица ей откачих айде пак пери ...

# 762
  • Мнения: 375

  Днес пак са до обяд. Това щеше да е закуската в училище, но се събуди почти без глас, болки в гърлото и хрема. Не такава ваканция исках 😫

# 763
  • Мнения: 9 573
споко, никой не е умрял от глад за няколко часа Wink
днес му купих любимата закуска от любимата пекарна, взе си вчерашната ябълка, която не е изял + оризовка с шоколад.
едрото добиче - филия с масло и луканка,
обяд по желание - аз си взем душен врат с праз и моркови /и уникални люти чушки/, за други - картофено-зеленчукова манджа.
петък е, ура!

# 764
  • Мнения: 1 726
Това беше за четвъртък. Гнездо от кайма с яйце и домашно портокалово кексче. В петък бяха на екскурзия.

Общи условия

Активация на акаунт