За противозачатъчните

  • 4 511
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 205
Ли4но аз имах проблем след взимане на диане 35 в продължение на 3 г. нон стоп. Забременях на 2 м. след спирането но имах etopic бременост и беше ужасноооооо.
Лекара ми каза, 4е е добре да се из4ака поне 3 месеца след порължително вземане на противоза4ата4ни. Сега съм бременна отново.

# 16
  • Мнения: 1 457
момичета, аз съм съвсем новичка и четейки се поуплаших малко. ние съвсем скоро решихме, че няма да се пазим повече и когато дойде бебо- добре дошъл...уж няма да се вманиачавам- оставям се на течението...НО...ровейки преди малко из различните темички видях на няколко места успокоения от типа- "щом не си пила хапчета, няма страшно- скоро ще забременееш".аз пих 5-6 месеца "Линдинет" тази година, а преди 4-5 години пих известно време "Марвелон". смятате ли, че съм приемала противозачатъчни много време и защо е проблем това за забременяване?! според моя гинеколог, след спиране на хапчетата дори се забременявало по- лесно...?!?!?!

Аз съм пила противозачатъчни около 4-5 години. Преди три мецеса ги спрях и ето че вече съм бременна, тъй че смело напред и не се притеснявай за това Peace

# 17
здравейте и аз се ровя отдавна във форума, но все не ми стиска да пиша. Аз също съм пила хапчета 4години "регулон" и от 9 месеца правим опити ,но нищо не става .Мисля да си взема тестове за овулация този месец...пожелайте ми успех

# 18
  • Мнения: 284
здравейте и аз се ровя отдавна във форума, но все не ми стиска да пиша. Аз също съм пила хапчета 4години "регулон" и от 9 месеца правим опити ,но нищо не става .Мисля да си взема тестове за овулация този месец...пожелайте ми успех
Успех   bouquet

# 19
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
аз пих 6 години противозачатъчни , като решихме да имаме бебе ги спрях и забременях от първия път!! Успех!

# 20
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Зависи от много фактори.
1. Самите хапчета - състава им - някои са с по-високо съдържание на хормони
2. Колко време се приемат
3. Възрастта на жената - по-възрастния организъм по-бавно се връща към предишното си състояние и ритъм на цикъла от по-младия организъм
4. Самия организъм - при всеки е индивидуално - може 2 жени на една възраст да са приемали еднакво време едни и същи хапчета, но при едната да има ову още първи месец, а при другата след няколко месеца.

Лично за мен - спрях хапчетата през март, след едногодишен прием. Веднаха след спирането им цикъла ми се скъси с 2 дни, появиха ми се разни симптоми пред М които никога не бях имала, ову тестовете показваха покачване на хормона, но дали е имало ову, не зная. Едва през декември мога да кажа, че цикъла ми се възстанови и е такъв, какъвто беше преди да започна да пия противозачатъчните - като дължина, усещания и т.н. специфични детайли, които всяка жена знае за себе си. Т.е. на мен ми отне около 7 мес. да се върна на същото положение.

Желая ти в най-скоро време да се похвалиш с две чертички!   bouquet Grinning

# 21
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Аз пия две години новинет , и при консултация с генеколога ми каза че след като ги спра  има голяма вероятност от бременност ,но ме предупреди незная защо да се пазим един месец и след това да си правим бебе.В момента имам проблем и немога да имам бебе , но след като се изчисти проблема ще пиша пак дано с радостна вест

# 22
  • БУРГАС
  • Мнения: 682
Аз пих хапчета "Mercilon" пет години, като моята доки ме посъветва на девет месеца да правя по един месец почивка.  Спрях хапчетата през Август, но незнам защо реших, че трябва да се пазим още три месеца преди да започнем с опитите за да се изчисти организма. Първия месец след като ги спрях нямах никакви проблеми с цикъла, но на втория щях да умра от болки в яйчниците. Мисля, че сега вече всичко е нормално и искрено се надявам да е станало този месец, въпреки че май нямам големи шансове Praynig Успех на всички!

# 23
Molq vi kajete mi ako sam pila hap4eta okolo 2 godini sled kolko vreme moga da zabrmeneq Thinking

# 24
  • Мнения: 160
Галинка, няма мярка за това. Може да стане още на следващия месец, може и да трябва повече време. Развиват се разни теории, че след противозачатъчни много лесно се забременява, така че, ако това искаш - Успех!  Peace

# 25
  • Мнения: 120
Даже гинеколозите препоръчват приемането на противозачатъчни при проблемна бременност, но дали е така  newsm78

# 26
  • София
  • Мнения: 4 589
Не, противозачатъчните не са проблем, след като ги спреш би трябвало да стане, стига да уцелите овулацията.
Но не съм съгласна, че след като си ги пил, по-лесно се забременява  #Crazy

Аз забременях веднага след спирането на противозачатъчните (Ясмин), дори не получих един редовен цикъл, още на първия месец стана. Simple Smile Бяха ми изписани заради ПКЯ и нередовен цикъл.
Разбира се, това не е валидно за всички жени, но не е невъзможно. Grinning

# 27
  • Мнения: 4 070
Здрасти на Галинка от Галинка!!!!!!!! Според мен противозачатъчните действат различно на всяка жена, смятам че много фактори са от значение за едно забременяване....................нзпр.възрастта. Аз не пия противоз. от няколко години,но на мен лично те ми оставиха трайни последствия- гаден тромбофлебит, много се надявам да е така както казват всички и да забременееш скоро- то ако е така чак човек да се замисли дали да не ги пие Laughing

Общи условия

Активация на акаунт