За противозачатъчните

  • 4 513
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
момичета, аз съм съвсем новичка и четейки се поуплаших малко. ние съвсем скоро решихме, че няма да се пазим повече и когато дойде бебо- добре дошъл...уж няма да се вманиачавам- оставям се на течението...НО...ровейки преди малко из различните темички видях на няколко места успокоения от типа- "щом не си пила хапчета, няма страшно- скоро ще забременееш".аз пих 5-6 месеца "Линдинет" тази година, а преди 4-5 години пих известно време "Марвелон". смятате ли, че съм приемала противозачатъчни много време и защо е проблем това за забременяване?! според моя гинеколог, след спиране на хапчетата дори се забременявало по- лесно...?!?!?!

# 1
  • Мнения: X
И аз доста дълго бях пила противозач., но като ги спрях, още първия месец забременях. Така беше и  двата пъти така, че не се притеснявай, а просто" работете" по въпроса. Wink

# 2
Здравей, аз 4 години бях на противозачатъчни, а тази година от август ги спрях и ето, че съм бременна. Недей да се тревожиш излишно. По принцип дори при двойки който са в добро здравословно състояние се препоръчва да потърсят специалист едва след 6 месечни опити.
Остави организма ти да въстанови овулацията и не се притеснявай без причина.
Успех ти пожелавам.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 555
Не мисля, че е проблем, даже на много места пише, че след прием на противазачатъчни по-лесно се забременява (четох, че при някои жени се наблюдава и повече от една овулация).  Peace

Аз лично съм пила около 3 години хапчета, последните няколко месеца също пих Линдинет. Аз ги спрях предишния месец и този месец си имах овулация и съвсем нормална графика на БТ (може да я погледнеш). Пък дали е станало нещо не се знае, защото е доста рано.

Сетих се и за друго - бях останала с впечатлението, че след спиране на противозачатъчните е хубаво да се изчака няколко месеца преди опитите за бебе, за да може да се нормализират хормоните. Питах доки и тя каза, че това са глупости, защото хапчетата са с много ниско съдържание на хормони.

Така че не се притеснявай, правете любов и бъди спокойна.  Hug

И да се похвалиш скоро. Grinning

# 4
  • Мнения: 4 555
Не, противозачатъчните не са проблем, след като ги спреш би трябвало да стане, стига да уцелите овулацията.
Но не съм съгласна, че след като си ги пил, по-лесно се забременява  #Crazy

# 5
  • София
  • Мнения: 1 555
Не, противозачатъчните не са проблем, след като ги спреш би трябвало да стане, стига да уцелите овулацията.
Но не съм съгласна, че след като си ги пил, по-лесно се забременява  #Crazy

Aми нали се споменава, че е по-голяма вероятността за близнаци, както и , че някои жени могат даже повече от 1 овулация да имат, първия месец след спиране на хапчетата. Пък и много майки са казвали, че едва ли не след като са спряли хапчетата от въздуха са забременяли.  Crazy


При всеки е напълно индивидуално, разбира се. Четох и едно изследване от библиотеката ни, в което пишеше, че около 57% от жените само май имали овулация през първия месец.  newsm78 Това пък е обратния извод...

В крайна сметка всичко е Божа работа.   bouquet

# 6
Благодаря ви, момичета за успокоението! признателна съм - много!

# 7
  • Мнения: 153
Здравейте Simple Smile

Аз също прочетох в седмичната тема, че евентуалният прием на противозачатъчни може да затрудни забременяването и доста се изплаших.. Причината е, че доста време пиех хапчета (около 2 години пиех Марвелон и след около 2 годишна пауза започнах да пия Логест). Спрях ги през май, понеже решихме да си имаме бебе Simple Smile От края на август не се пазим и бебето не става Sad
Знам, че само 3 цикъла са минали, откакто опитваме, но въпреки това всеки път като ми дойде минавам през кошмара, за който всички момичета тук пишат..

Много се надявам да нямаме проблеми и да НЕ чакаме още дълго. От този месец вече съм решила да си купя и тестове за овулация.. така че ще ви държа в течение за резултата Simple Smile

Благодаря на всички момичета за споделеното и успех на тези, които си правят бебенца   bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 1 555


poctor, не си внушавай още нищо, 3 месеца не са толкова дълъг период. (въпреки, че ми е ясно, че сигурно като 3 години ти изглеждат). Може просто да не сте нацелвали овулацията.  Peace Така че ти предлагам да се въоръжиш с термометър и тестове за овулация от следващия месец. Според мен с измерване на БТ и тестовете ще е най-сигурно, пък и ще добиеш представа дали цикъла ти има двуфазност и т.н. Пък после ще гадаем графиката.Simple Smile

Успех!

# 9
  • Мнения: 4 555
Четох и едно изследване от библиотеката ни, в което пишеше, че около 57% от жените само май имали овулация през първия месец.  newsm78 Това пък е обратния извод...
Това е, което и аз съм чувала. След спиране на хапчетата има вероятност да нямаш овулация (поне първия месец), защото организма си продължава "по инерция". Но до 1-2 месеца нещата се нормализират.
Така че хапчетата нито пречат на забременяването, нито го стимулират. Просто има вероятност през първия месец да няма овулация.
Но това е моето мнение, не знам колкото докторите, така че ако те казват обратното, сигурно е така  newsm78

# 10
  • Мнения: 3 500
Разбира се, лекаря ти е прав. Няма никакъв проблем, че си пила противозъчатъчни те дори имат обратен ефект - т.е. вероятността да забременееш е по-висока.Казвам го от личен опит.Половин година бях на противозачатъчни лепенки, спрях ги и на следващия месец бях бременна.Просто стана от първия път, веднага след махането им.И другото, което искам да ти кажа - Не се вманиачавай, отпусни се, наслаждавайте се на секса и любовта си.Правете любов, а не бебе и всичко ще си дойде на мястото, когато му дойде времето.Успех, мила.Весели празници на всички.Дано донесат много бебчета! Hug

# 11
  • Мнения: 2 019
аз забременях след като ги спрях

# 12
  • Мнения: 1 098
Това лято ми се наложи да пия противозачатъчни. Казват се Фемоден и знам, че са доста силни,два месеца след спирането им забременях, така че- УСПЕХ! Hug

# 13
  • Мнения: 929
Майка ми е забременяла смен след като е спряла противозачатъчните(преди това и е било проблем забременаването - казвала ми е ,че изобщо не са се пазили обаче резултат никакъв). Аз също забременях след като спрях противозачатъчните - около два месеца по-късно.

# 14
  • София
  • Мнения: 245
Аз знам от моя приятелка, че се забременява трудно, ако си приемала противозачатъчни много дълго, над седем години и то зависи от хапчетата, както и от организма. По-принцип съвременните противозачатъчни рядко оказват подобно влияние. Тя забременя трудно, но беше пила (не помня какви) хапчета 8 години.
Не се притеснявай, всичко с времето си. Както каза Ивон, Божа работа.
Стискам ти палци скоро да се преместиш в отчетните  newsm10

# 15
  • Мнения: 205
Ли4но аз имах проблем след взимане на диане 35 в продължение на 3 г. нон стоп. Забременях на 2 м. след спирането но имах etopic бременост и беше ужасноооооо.
Лекара ми каза, 4е е добре да се из4ака поне 3 месеца след порължително вземане на противоза4ата4ни. Сега съм бременна отново.

# 16
  • Мнения: 1 460
момичета, аз съм съвсем новичка и четейки се поуплаших малко. ние съвсем скоро решихме, че няма да се пазим повече и когато дойде бебо- добре дошъл...уж няма да се вманиачавам- оставям се на течението...НО...ровейки преди малко из различните темички видях на няколко места успокоения от типа- "щом не си пила хапчета, няма страшно- скоро ще забременееш".аз пих 5-6 месеца "Линдинет" тази година, а преди 4-5 години пих известно време "Марвелон". смятате ли, че съм приемала противозачатъчни много време и защо е проблем това за забременяване?! според моя гинеколог, след спиране на хапчетата дори се забременявало по- лесно...?!?!?!

Аз съм пила противозачатъчни около 4-5 години. Преди три мецеса ги спрях и ето че вече съм бременна, тъй че смело напред и не се притеснявай за това Peace

# 17
здравейте и аз се ровя отдавна във форума, но все не ми стиска да пиша. Аз също съм пила хапчета 4години "регулон" и от 9 месеца правим опити ,но нищо не става .Мисля да си взема тестове за овулация този месец...пожелайте ми успех

# 18
  • Мнения: 284
здравейте и аз се ровя отдавна във форума, но все не ми стиска да пиша. Аз също съм пила хапчета 4години "регулон" и от 9 месеца правим опити ,но нищо не става .Мисля да си взема тестове за овулация този месец...пожелайте ми успех
Успех   bouquet

# 19
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
аз пих 6 години противозачатъчни , като решихме да имаме бебе ги спрях и забременях от първия път!! Успех!

# 20
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Зависи от много фактори.
1. Самите хапчета - състава им - някои са с по-високо съдържание на хормони
2. Колко време се приемат
3. Възрастта на жената - по-възрастния организъм по-бавно се връща към предишното си състояние и ритъм на цикъла от по-младия организъм
4. Самия организъм - при всеки е индивидуално - може 2 жени на една възраст да са приемали еднакво време едни и същи хапчета, но при едната да има ову още първи месец, а при другата след няколко месеца.

Лично за мен - спрях хапчетата през март, след едногодишен прием. Веднаха след спирането им цикъла ми се скъси с 2 дни, появиха ми се разни симптоми пред М които никога не бях имала, ову тестовете показваха покачване на хормона, но дали е имало ову, не зная. Едва през декември мога да кажа, че цикъла ми се възстанови и е такъв, какъвто беше преди да започна да пия противозачатъчните - като дължина, усещания и т.н. специфични детайли, които всяка жена знае за себе си. Т.е. на мен ми отне около 7 мес. да се върна на същото положение.

Желая ти в най-скоро време да се похвалиш с две чертички!   bouquet Grinning

# 21
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Аз пия две години новинет , и при консултация с генеколога ми каза че след като ги спра  има голяма вероятност от бременност ,но ме предупреди незная защо да се пазим един месец и след това да си правим бебе.В момента имам проблем и немога да имам бебе , но след като се изчисти проблема ще пиша пак дано с радостна вест

# 22
  • БУРГАС
  • Мнения: 682
Аз пих хапчета "Mercilon" пет години, като моята доки ме посъветва на девет месеца да правя по един месец почивка.  Спрях хапчетата през Август, но незнам защо реших, че трябва да се пазим още три месеца преди да започнем с опитите за да се изчисти организма. Първия месец след като ги спрях нямах никакви проблеми с цикъла, но на втория щях да умра от болки в яйчниците. Мисля, че сега вече всичко е нормално и искрено се надявам да е станало този месец, въпреки че май нямам големи шансове Praynig Успех на всички!

# 23
Molq vi kajete mi ako sam pila hap4eta okolo 2 godini sled kolko vreme moga da zabrmeneq Thinking

# 24
  • Мнения: 160
Галинка, няма мярка за това. Може да стане още на следващия месец, може и да трябва повече време. Развиват се разни теории, че след противозачатъчни много лесно се забременява, така че, ако това искаш - Успех!  Peace

# 25
  • Мнения: 120
Даже гинеколозите препоръчват приемането на противозачатъчни при проблемна бременност, но дали е така  newsm78

# 26
  • София
  • Мнения: 4 590
Не, противозачатъчните не са проблем, след като ги спреш би трябвало да стане, стига да уцелите овулацията.
Но не съм съгласна, че след като си ги пил, по-лесно се забременява  #Crazy

Аз забременях веднага след спирането на противозачатъчните (Ясмин), дори не получих един редовен цикъл, още на първия месец стана. Simple Smile Бяха ми изписани заради ПКЯ и нередовен цикъл.
Разбира се, това не е валидно за всички жени, но не е невъзможно. Grinning

# 27
  • Мнения: 4 070
Здрасти на Галинка от Галинка!!!!!!!! Според мен противозачатъчните действат различно на всяка жена, смятам че много фактори са от значение за едно забременяване....................нзпр.възрастта. Аз не пия противоз. от няколко години,но на мен лично те ми оставиха трайни последствия- гаден тромбофлебит, много се надявам да е така както казват всички и да забременееш скоро- то ако е така чак човек да се замисли дали да не ги пие Laughing

Общи условия

Активация на акаунт