Сватба - Булките на 2023 |Тема 11|

  • 54 437
  • 912
  •   1
Отговори
# 825
  • Melmak
  • Мнения: 3 507
Обидени чак, не знам. Все пак ги каним на сватба, не бива да се обиждат. Някак не искам да им казвам adults only, единствено защото тук не е прието и ще изглежда грубо.

Чудя се как деликатно да им кажа, че не искаме деца, освен наистина ако не е крайно наложително или децата не са големи и кротки.

Примерно едните ни приятели нямат баби и наистина там просто няма кой. Но и те от цялата сватба какво ще видят с 3 годишно и с 1 годишно.. не знам!

# 826
  • Мнения: 95
Моето мнение е че почти няма родители които да настояват да ходят с деца на сватба 🤣 айде, за началото - там за 2-3 снимки с тоалета ОК, ама за самото тържество… щом са ги довели значи нямат много друг избор. Казвам го, като родител, който беше с две деца на сватба 🤣

# 827
  • Мнения: 5 088
Ако не дойдат изобщо, съвсем нищо няма да видят.
В България не е прието и ще ума нацупени.
Аз донякъде обаче разбирам дилемата. На нашата сватба от 110 човека имаше едно дете. На други обаче от 60 човека ума по 20-25 деца и за мен също е странно 40-50 процента от присъстващите да са малолетни. Сигурно става зоопарк, ако родителите са решили да се отпуснат и да не ги държат изкъсо.

# 828
  • Melmak
  • Мнения: 3 507
Не искам да изглеждам лошата леля, която не харесва деца. Нямам против децата като цяло. Проблемът идва от това, че всеки си мисли как е много сладко да пуснеш две годишно да подскача около младоженците на първия сватбен танц или да ги гонят из ресторанта, докато са важните неща като питка, захранване и подобни.

Аз подход към деца нямам много. Нито имам свои деца. Бяхме на сватба на колеги, цвлата маса бяхме колеги, но доста близки. Всички освен нас и още една двойка имат деца и ги бяха оставили, че и баби от друг град викаха да ги гледат. Разбирам, сложно е. Някои нямат баби изобщо. Но вече повечето ни приятели имат деца. Съответно от 60-65 гости.. 30 деца е много.

Иначе new leaf, аз те разбирам, че ти самата би оставила децата вкъщи. Зависи и от детето, по-големите повече слушат и някак по-върви. Ама малките …

Не планираме анимации, детски кътове и подобни.

В Корията бяхме на друга сватба, там хитро е измислено. Има детски кът, който е прозрачно затворен. Като аквариум. Хем родителите гледат какво става, хем и да викат децата, шум не достига за гостите. Направо идеално. Но няма да сме там, колкото и да ни се искаше. Там е за големи сватби, наистина е прекрасно!

# 829
  • Мнения: 6 920
Е, като поканиш човек с дете и кажеш “каня те, но не си води детето”,  определено втората част на изречението ще звучи оглушително. Да кажеш “доведи детето само ако е голямо и кротко” на мен ми звучи още по-зле от “въобще не го води”.

Имате право да си направите сватбата както искате, да напишете или кажете каквото ви е на душа и сърце, просто казвам, че има шанс другата страна да не остане очарована и поне за кратко да поохладнеят отношенията.

А ако Мария си е оставила детето вкъщи само и само защото сте искали, вървете ѝ обяснете после, че Гергана е довела нейното само защото е било крайно наложително. Рецепта за бедствие и развалени отношения.

# 830
  • Мнения: 12 057
Включвам се, макар омъжена преди повече от 20г.
На моята сватба също деликатно съобщих , че е желателно най-малките да не присъстват. Имаше само две деца, мои шаферки(по онова време не беше навлязла модата с големи шаферки, приятелки, а малки момиченца, както е старата традиция), съответно ПГ и втори клас. Деца на ясленска възраст нямаше. Като давах поканите, казвах "Датата е тази и тази, надявам се, че ще успеете да намерите кой да гледа детето". Освен това, голям колектив сме, беше прието да каним колеги само  на ритуала на подписването и в църквата(и ритуалите бяха съвсем различни), тези с бебета ги поканих със същите думи.
Да, имаше физиономии, да имаше" реплики", за които бях подготвена. Но никой не отказа да дойде, само защото не съм поканил детето. А двете момиченца бяха достатъчно големи, да се държат подобаващо. Менютата за тях бяха като за възрастни.

След година се омъжи наша родственица. На ритуала едно бебе не спря да пищи. Да, то е бебе, да естествено е за него. Ами къде е майката, като ти пищи детето, не му шъткай, а излез навън.

Сега ми предстои организация на бал, затова следя темата ви(и подобни), за идеи за украса, подредба на маса и др. Покрай това, гледам в YouTube много сватбени ритуали, просто се заглеждам. На откритите не е изключение някое мъниче да тича, да се дере, да пищи. Да, дете е, да, децата са най-прекрасното в живота ни. Ама, не е най-приятното нещо да ти объркат ритуала с пясъчник в градинката.

# 831
  • Мнения: 2 989
Не знам какъв е тоя зор да се чудите какво да измислите, че да излезете целите в бяло. Ваша си е сватбата, като не искате деца, не искате - и аз не бих водила моите и не ги, последния път даже ходих без мъжа ми, защото нямаше кой друг да ги гледа. И на кръщене не съм ги водила, защото са малки. Но няма как да разчитате, че всички хора ще са с тези (вашите) разбирания. Не ви съветвам да оставяте място за тълкувания, визирам примера в горния пост. Ами ако не намерят кой да ги гледа и дойдат целия отбор? Трябва да е недвусмислено ясно и от самото начало, че децата не са предвидени, не са поканени и събитието е за възрастни. Колкото повече усуквате, оправдавате се и се обяснявате, толкова по-грозно звучи. Предупредете колкото се може по-скоро, за да могат хората да се организират и да намерят вариант, а и да не си правят планове. И от своя страна се опитайте да приемете, че може и да има приятели, които да не дойдат.

# 832
  • София
  • Мнения: 28
Моята сватба беше миналата година, но още си следя темата от време на време Simple Smile

Искам да попитам дали има младоженци, които НЕ са планирали фотограф за сватбата?
Бих искала да предложа безплатно заснемане за няколко двойки и  подробности може да разменим на лични съобщения.

# 833
  • Плевен
  • Мнения: 139
Моята сватба беше миналата година, но още си следя темата от време на време Simple Smile

Искам да попитам дали има младоженци, които НЕ са планирали фотограф за сватбата?
Бих искала да предложа безплатно заснемане за няколко двойки и  подробности може да разменим на лични съобщения.
Моите адмирации за благородството!

# 834
  • София
  • Мнения: 28
Моята сватба беше миналата година, но още си следя темата от време на време Simple Smile

Искам да попитам дали има младоженци, които НЕ са планирали фотограф за сватбата?
Бих искала да предложа безплатно заснемане за няколко двойки и  подробности може да разменим на лични съобщения.
Моите адмирации за благородството!
Благодаря за адмирациите! Аз ще си разширя портфолиото, така че и аз ще имам полза Simple Smile

# 835
  • Мнения: 552
Здравейте,
Може ли да споделите магазини за обувки, където би имало размер 34 ?

# 836
  • Пловдив
  • Мнения: 2 423
Здравейте,
Може ли да споделите магазини за обувки, където би имало размер 34 ?
аз лично не съм виждала 34 номер.
Вариант е обувки по поръчка. За кой град става въпрос?
За Пловдив мога да препоръчам един човек, който се занимава основно с изработка на обувки за спортни танци. Поръчвала съм на децата при него, разбира си човекът от работата.

https://www.facebook.com/p/%D0%9E%D0%B1%D1%83%D0%B2%D0%BA%D0%B8- … n7-FWpkQIvQ4&_rdr

# 837
  • Мнения: 3 055
И аз мислех за без деца, обаче не искам да си влошавам отношенията с близки и познати. В Бг не е прието такива сватби и съм сигурна, че ще се обидят. Но в крайна сметка, децата носят хубава, положителна енергия и бих искала такава на сватбата ни. Може би и това е причината да реша, че ще е с деца все пак. Иначе, мисля да предупредя шаферките и момичетата, които ще наема за координаторки (мисля да наема две момичета от околността), че ако по време на ритуалите и шоуто вземат да идват деца и да пречат, да имат ангажимента да ги приберат при родителите.

# 838
  • Мнения: 2 989
Хора, това не са чаши да ги приберете по масите, децата пищят, дърпат се, тръшкат се, особено ако са гладни, спи им се, превъзбудени са, имат публика. Не знам как си представяте, че идва една какичка и просто магически повежда млъкналото дете нанякъде. Помислете добре какво искате, за да не ви остане някаква неудовлетвореност след празника. Казвам го като майка на 2 деца и с най-добри чувства.

# 839
  • Melmak
  • Мнения: 3 507
Вчера говорих с колега, който се ожени наскоро. Каза, че са обявили сватбата да е без деца и са предупредили. И хората са дошли с деца… въпреки всички. Не знам…

Общи условия

Активация на акаунт