Чакаме ритничета от ЮЛСКИТЕ мъничета! - Юли 2023, Тема 2

  • 32 206
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 91
По повод кръвните групи Simple Smile
Аз съм А- и преди 6 години родих дъщеря ми, която е А+. Веднага след раждането ми беше бита инжекция. Сега съм бременна отново и няма никакъв проблем.

# 31
  • Мнения: 50
Благодаря ви за инфото. Heart За кръвната група просто ми стана интересно, понеже се откри в болницата, пък хич не се бях замисляла за това.
Аз днес или утре влизам в 15г.с и корем нямам изобщо. Чак се чудя кога ще се появи, вие как сте? Аз си обувам безпроблемно дънките от преди това и съм си ок, нито виждам разлика в огледалото в корема, а се гледам всеки ден. Даже мъжа ми казва - "е, айде де, искам да те видя с корем вече.." Grinning
Бебето не знам колко тежи, единствено от БХС-то казаха, че било от по-дългичките. Та почнах да се чудя за тоз' корем...

# 32
  • Мнения: 3 902
Не се тревожете за корем. С първа бременност се показва по-късно:) с дъщеря ми излизах в 45 дневния когато един колега забеляза, че имам корем. Реално се появи в 6м, чакахме 8ми за фотосесия.

Сега се появи рано рано, но бях с две у втора бременност… няма как.

# 33
  • Мнения: 51
Момичета, хич и не съжелявайте, че още нямате кореми.. Аз още от 9г.с. не мога да се намърдам в дънките си, вчера спрасках и последния си нормален чорапогащник.. в момента съм 15+5, нищо не ми става, освен няколко клина, а уж бях от “слабите мацки” 😄 Не ми се мисли до 9ти месец каква ще съм станала.
Радвайте се още на плоските коремчета, и хич не го мислете ☺

# 34
  • Wonderland
  • Мнения: 741
Все се надявах и аз, че като първа бременност няма да ми личи, но съм 24/7 издута в 13 седмица. То си е наистина издуто - задържам газове и ме боли леко, но околните не го знаят и от 2 седмици нося дънките разкопчани.. Grinning
Трябва да си купя малко с ниски талии, с тях нямам проблем, че ми е много рано за дрехи за бременни! Grinning Депресирам се малко като чета как в 15-16 седмица нямате нищо Grin

PS иначе и на мен ми казаха, че имам дълго бебе, даже по-точно "дългокрако", но с таткото сме 175+ и двамата, та обяснимо. Точно защото съм висока всички ме убеждават, че няма да ми личи, вече се съмнявам хаха

# 35
  • Мнения: 63
Момичета искам да ви попитам ,слагате ли колан в колата когато се возите и шофирате ?

# 36
  • Мнения: 3 902
И моите и двете вървят дългокраки:) щерка ми имаше разлика от почти две седмици между бедро и глава. Роди се 51см и все върви номер-два напред дрехи:)

Иначе за коланите аз закопчавам и си слагам това през гърдите само. Това като бе съм си на моето място. На моето си имам преходник за колата, който реално долната част на колана ти я разширява и закача върху бедрата. Даже мисля да си купя втори, че сме с две коли…

# 37
  • Мнения: 758
От всичко, което изчетох колана трябва да се слага при бременните.
От моята гледна точка, ако нещо се случи по добре аз да оцелея.

Последна редакция: ср, 18 яну 2023, 09:56 от Мinerva О.

# 38
  • Wonderland
  • Мнения: 741
Не мога да си представя да се возя без. Simple Smile

# 39
  • Мнения: 63
Аз също слагам , имам чувството ,че ако не сложа може да падна от седалката 🤣 така съм свикнала с него ,но разни познати взеха да ме питат многозначително “ама ти слагаш колан ли ?!” И реших да направим една бърза консултация  😁

# 40
  • Мнения: 69
Да се включа и аз по обсъжданите теми Grinning
С дъщеря ми бях с предна плацента и късничко усетих движенията, не си спомням коя седмица е било, но със сигурност беше по-късно от другите бременни в същите седмици.
Сега съм със задна плацента, би следвало по-рано да усетя, пък е и втора бременност. В момента съм в 14+2 дни и не знам какво усещам, вечер като легна има едно мравучкане и бълбукане, ама дали е бебето, дали са черва, газове и т.н. наистина не знам. Чакам си някакви по-ясни и отчетливи движения.
За корема и килограмите, аз вече си имам корем, малък но си се вижда, качила съм около 3 кг. Мисля, че си оказва влияние, че е втора бременност и тялото помни, нещата се случват по-бързо. С дъщеря ми сигурно към 6 месец ми пролича и то пак толкова леко, че никой не ми вярваше като кажех в кой месец съм.
И мен ме притесняват килограмите, ако трябва да съм честна, знам че се свалят, ама не ми се иска да са супер много. С дъщеря ми качих 16, сега се надявам да успея да са по-малко, ще видим.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 780
Dzet, аз съм А-, а мъжът ми А+. Синът ми се роди 0+ и ми биха инжекция. Сега тази бременност, на мен също ми казаха, че антитела ще изследваме чак в 20 г.с.

Vesivg, щом донорът е отрицателен резус фактор, бебчето 100% ще е с отрицателен. Няма откъде да наследи положителен.

М1М2, слагам си колан по стандарния начин все още.

Относно усещанията, предният път усетих първото потупване отвътре около 15-16г.с. Сега съм в 14+4 и само усещам от време на време все едно, че ми се преобръща коремът. Възможно е да е бебчето. Много се мяташе на последния преглед, та явно е доста енергично. Grinning

# 42
  • Мнения: 51
Аз също си слагам колан , като може би в по-късните месеци бих слагала само горната част на колана.
А за плацентите , аз съм с висока задна в 13 г.с. + 3 дни , но нищо не усещам още. Лекарката, която ми прави фетална каза сигурно чак към 19 съм щяла да усетя , и че като цяло било субективно , т.е. и с предна и със задна да си божа работа.
Нямам търпение да видя какво е да усетиш бебчето да мърда Heart Първа бременност ми е и много се вълнувам за този момент Simple Smile

kaSsisS,  И аз така мисля , че няма от къде да наследи положителен фактор , но акушерката каза, че на пациенти не трябвало да се вярва на 100 % ( ще кажеш , че ще я излъжа за такова нещо :д ) и все пак ще ме тестват за антитела в 5ти месец.

Последна редакция: ср, 18 яну 2023, 11:09 от Vesivg

# 43
  • Варна
  • Мнения: 780
kaSsisS,  И аз така мисля , че няма от къде да наследи положителен фактор , но акушерката каза, че на пациенти не трябвало да се вярва на 100 % ( ще кажеш , че ще я излъжа за такова нещо :д ) и все пак ще ме тестват за антитела в 5ти месец.

Може би е имала предвид дали информацията от донора е на 100% вярна. Дори и да е положителен резус фактор, не се притеснявай. След раждането ще тестват бебчето и ако се наложи, ще ти бият инжекция, за да не образуваш антитела. При мен така стана. Simple Smile

# 44
  • Мнения: 51
kaSsisS, да ... в България донорството е анонимно и едва ли биха ми дали официално досие с изследването на донора.
Няма значение де , така или иначе съм на мнение , че всичко ще е наред Simple Smile Ако трябва .. още една инжекция колко му е... що инжекции забодох в тялото си , не могат да ме уплашат :Д

Общи условия

Активация на акаунт