Тема 6 - за любителите на китайски и корейски филми и сериали :)

  • 27 539
  • 747
  •   1
Отговори
# 375
  • вятърничава
  • Мнения: 1 938
Роца, Yakuza Lover едва ли ще остави трайни следи, но японците са си башка луди и си имат всякакви чудесии (жанрове). Започнах го с друга нагласа,не съм запозната с мангата.Чудя се дали да го довърша, кратки са епизодите и ми запълват някакви промеждутъци.

За 3В - и аз бях за Сакурада, сега като ми припомни края,нещо не ми допадна. И той няма да ми остави траен спомен.

"Слонът, моят приятел", "Обичта на майката"
Олеле, къде ме върна Scream

# 376
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 894
Пишете ме и мен в отбора на Дори-то. Заради него изгледах такива откровени бози като Кафето с ванилия и още някакъв беше с много сеХ помня, но пък заглавието ми се губи. Този за якудзата и аз го изгледах, естествено заради Юта Фурукава и повдигнатата му веждичка. Ох!
Последните дни почти нищо не гледам, гледам да забързам превода на The forbidden flower, че нямам търпение за следващите, които чакат в списъка ми за превеждане.

# 377
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 827
но японците са си башка луди и си имат всякакви чудесии (жанрове).
Определено! В това отношение напълно съм ги признала Joy

Indira, и аз мъчих Кафето с Ванилия преди 2-3 години. Той ли беше като японския вариант на 50тте нюанса сиво, или бъркам с някой друг (понеже по онова време изгледах няколко един след друг, при това все адаптации на шоджо-манга, та ми се сливат)?
На Дори-то съм му фен от Good Morning Call, където играеше Третото колело и където ми харесваше едва ли не повече от Главния.

Аз пък тази сутрин видях, че Вики ми пускат в "реално" време Joseon Attorney: A Morality - https://mydramalist.com/727983-joseon-lawyer - новият сериал на Woo Do Hwan (и първият му, откакто излезе от казармата). Та, понеже нямам достатъчно корейски сериали за гледане в момента Joy, смятам да го започна за уплътняване на времето във влака по пътя към офиса.

# 378
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 894
Indira, и аз мъчих Кафето с Ванилия преди 2-3 години. Той ли беше като японския вариант на 50тте нюанса сиво, или бъркам с някой друг (понеже по онова време изгледах няколко един след друг, при това все адаптации на шоджо-манга, та ми се сливат)?

Да, мисля, че него го бяха нарочили, но аз не можах да открия нищо общо Simple Smile

# 379
  • пустинен пъпеш
  • Мнения: 513
Започнах да гледам ,,My lethal man" ,но още съм съвсем началото.Не гледам нито турски,нито индийски боливудски сериали,а китайски гледам от около два месеца .И засега като открия актьор с чудесно изпълнена роля в един сериал и после се опитам да го гледам в друг сериал,то в него същият актьор изглежда посредствен и това се случва вече с трима актьори

# 380
  • вятърничава
  • Мнения: 1 938
Пишете ме и мен в отбора на Дори-то. Заради него изгледах такива откровени бози като Кафето с ванилия и още някакъв беше с много сеХ помня, но пък заглавието ми се губи. Този за якудзата и аз го изгледах, естествено заради Юта Фурукава и повдигнатата му веждичка. Ох!
Последните дни почти нищо не гледам, гледам да забързам превода на The forbidden flower, че нямам търпение за следващите, които чакат в списъка ми за превеждане.
Ако в него главната героиня имаше направо европейски (европеиден) вид значи и аз съм го гледала. Не ме питайте за името, за финала пък съвсем Joy

Yakuza Lover-а Юта Фурукава го гледам само заради татусите Wink

# 381
  • Мнения: 5 492
Започнах да гледам ,,My lethal man" ,но още съм съвсем началото.Не гледам нито турски,нито индийски боливудски сериали,а китайски гледам от около два месеца .И засега като открия актьор с чудесно изпълнена роля в един сериал и после се опитам да го гледам в друг сериал,то в него същият актьор изглежда посредствен и това се случва вече с трима актьори
Имам 9 годишен опит с турски сериали. Оттам се научих, че качествата на актьора са важни, но ако няма достоен сценарий, шансовете да се случи нещо различно от посредствено изпълнение са ниски. В Турция от това съдбата на актьора не се нарушава. Ако вече е супер звезда, ще продължава да е търсен и да получава "космически хонорари". Такъв е например Къванч Татлъту. От китайските- основен пример ми е Ли Сян. Почти влюбена в героя му от Go, Go Squid, докато в момента тече някаква 40 серийна боза, която ме разочарова тотално. При Дилан Уанг така стана с последния му филм "Забранена любов". Единствената интрига беше, че се предполагаше да е евнух, ама дотам. Те са актьори. Полагат много труд, но могат да изиграят само това, което е в сценария. Сега се опитвам  да започна  Tale of the Nine Tailed с Lee Dong Wook. Много от кадрите са тъмни и на малък екран трудно се проследява действието. Въпреки огромната му известност от Гоблин, актьорът не се приема от мнозина - считат, че е с много ботокс или изцяло прекроен. На мен ми е интересен. Хубава вечер!

Последна редакция: нд, 02 апр 2023, 18:59 от victoria vassileva

# 382
  • Мнения: 36 953
Гледам втори сезон на корейския обир. Става, но испанската версия все пак ми харесва повече.
Професорът иска да отиде на ваканция в Херсон, добре че действието се развива в паралелна вселена Disappointed Relieved

# 383
  • България
  • Мнения: 6 300
Introverted Boss (2017) - не помня кой го е споменал в темата, но не е от моите.
Твърде розов.
Главният ми беше много неприятен,  главната - също.
Обаче си попълних корейския списък с Yoon Park.

# 384
  • Мнения: 65
Привет и от мен! Simple Smile Аз изгледах "The Journey of Flower" - хареса ми, но малко тежко ми беше с тези изпитания на Цветето и жертването за нейния Учител.

Сега започнах "Алхимия на душите", все още съм в началото, малко ми е мудно откъм развитие. Но Му Док и Джанг Ук са ми големи сладури. Blush

# 385
  • България
  • Мнения: 6 300
The Journey of Flower 2015 (2015) е продължение на The Journey of Flower.
В първата част никак не ми хареса главният, харесвах другия, а и явно не само аз и сигурно затова продължението е с Ma Ke.
Но не съм гледала, защото е съвременен, а и нямаше руски превод.

# 386
  • Мнения: 65
МоарейнД, да видях и аз че има и втори сезон и много се обърках кой е първия. Не ми е много добър английския, но не видях връзка между единия и другия, освен някои от познатите актьори. И че се развива по - съвременен вараинт, но не ме грабна. Simple Smile

# 387
  • България
  • Мнения: 6 300
Всичко се случва 10 години след историята във фентъзито.
Прераждат се и попадат в 21ви век. А някои се събуждат от сън.
Скрит текст:
Минуло 10 лет с событий, отраженных  в финале "Путешествия цветка". Ради Хуа Цянь Гу Бай Цзы Хуа пожертвовал бессмертием и прошел реинкарнацию. Будучи не в силах выдержать тысячелетнее ожидание, Хуа Цянь Гу следует за ним в далекий 21 век. Пробудившийся от сна Мудрый Владыка вместе со своими последователями также отправляется в будущее. Старая история продолжается в современном мире.

# 388
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 827
Моарейн, и аз не харесах Introverted Boss. Издържах май около 15-20 минути от първя епизод и се отказах. Реших да си спестя нервите по-нататък. Yoon Park много го харесах в Radio Romance, симпатяга беше и в Age of Youth.

The Heavenly Idol (2023) -  приключен. За мен той беше от сериалите тип "лимонада" - неангажиращ, но незапомнящ се. След две седмици сигурно няма да се сещам и за голяма част от действието. Всъщност, гледах го съсредоточено някъде докъм 7ми епизод, след което действието започна да ми става леко досадно, понеже нямаше кой знае какво развитие, и го добутах до края с прескачане. Не ме грабна, въпреки, че харесвах Ким Мин Гью в него.

The Interest of Love (2022) - завършен и той. Очакван с нетърпение, следен седмично докъм 5ти епизод и след това зарязан в продължение на седмици до едно финално бинджване миналите дни.
19 часа и 56 минути (смятах ги!) мъка, за да стигнем до... хмммммм..... "кьорфишек" май е най-подходящото определение. Ако, като мен, подхождате с нагласата, че с този сериал започвате един симпатичен ром-ком, ви съветвам да се откажете отсега и да изгледате Love Is For Suckers *. Остра липса на еднорози! Ком-ът хич го няма, а ром-ът е почти несъществуващ. Всъщност, този сериал не би трябвало да го представят като романс, а като "нещата от живота". Няма голяма любовна история, а по-скоро поредица от повече или по-малко (не)осъществени такива. Май началните надписи го символизират много добре - Той и Тя са силуети с по една непресичаща се галактика в тях, Той върви след Нея, без да я настигне и дори когато Тя се обръща към Него, все пак остават на дистанция. Едни паралелни линии, които би могло да се пресекат някъде и някога... сигурно в безкрая.
Също така е и пример за това, което споменаваше victoria преди няколко дни - как един калпав сценарий и/или режисьорско/продуцентско решение не може да бъде спасено и от най-блестящия каст. А в този сериал кастът е добър, при това много! И го знаем! Но не може със сценарий за 8 епизода по 40 минути да направиш 16 по над час. Просто не става! Действието се движи със скоростта на апатичен охлюв, има безкрайни препратки към вече показани неща, едни дълги погледи и размисли в самота, снимани от 5 различни ракурса (като в германски филм от 80те). Режисьорът прави, каквото може, но не може да направи невъзможното. Отначало сериалът беше обявен за 8 или 10 епизода, трябваше да се държат към това, а не да го разтеглят излишно. В много случаи с помощта на продуктовото позициониране. Кафемашините и волво-тата могат достойно да фигурират в надписите с актьоркия екип, тъй като имаха повече екранно присъствие от някои второстепенни герои Wink . Опитвах се да разбера главните герои, повярвайте ми. Него в един момент някак си поуспях, но Нея така и не я разбрах до края. Третите Колелета поне бяха по-лесни за разбиране. Но Главната ми остана мистерия до последно, при това без абсолютно никакво развитие на образа.
И не на последно място - имах проблеми с името на главния герой - наричаше се Ха Санг Су. Не знам какво значи Санг Су на корейски, но на френски фонетично много се доближава до "sangsue", което значи "пиявица" Joy
Какво все пак ми хареса:
1) Той е прекрасен в синьо Heart Eyes (но това си го знам още от първия сезон на Dr Romantic).
2) сценографията
3) 1-2 песни от саундтрака
4) няколко второстепенни герои
5) последните 10 минути, и особено репликата "А това дали изобщо беше любов?", която много добре обобщава сериала.

Толкова му бях набрала, че като свърши, му метнах 6* и сърцето ми се късаше, че трябваше да дам толкова малко на сериал с участието на моята корейска любов. Преспах, поразмислих и вдигнах на 7*... но повече не мога, дори и заради корейската ми любов Joy

От вчера започнах Our Blooming Youth (2023), втори чосонски сериал за мен в момента, заедно с Joseon Attourney: A Morality (2023). Дано да не ми писне от гат-ове и ханбоци!

* В този момент се сещам за един тост от "Кавказка пленница": "Да пием за това желанията ни винаги да съвпадат с възможностите!". Та, да дигнем чаша сомек за това очакванията ни към сериалите да съвпадат с намеренията на сценаристите Joy.

# 389
  • България
  • Мнения: 6 300
От вчера започнах Our Blooming Youth (2023), втори чосонски сериал за мен в момента, заедно с Joseon Attourney: A Morality (2023). Дано да не ми писне от гат-ове и ханбоци!
Цитирам, за да намеря бързо заглавията.
Благодаря на 2в1 за Taxi Driver (2021).
Въобще не е за хора с еднорози и облачета.
Тук има много тъмни облаци и ситуации. Нищичко розово, ама нищо.
Страхотен сериал!
За такива групи си мечтая, виждайки как законът има все по-малко общо с морала.
Докато се грижим за нежните чувства и правата на престъпниците, жертвите тихо угасват, понякога самоубивайки тялото си, а понякога душата си.
И финалът беше за 10ка, както целия сериал, който влезе и в списъка ми с любими корейски.
Актьорът Lee Je Hoon не е красавец, но е много добър и също намери място при корейските ми любимци.
Много ми хареса и главната мафиотка Cha Ji Yeon, но за съжаление актрисата няма много роли и няма смисъл да следя кариерата ѝ.

Ако има някой да не е гледал, а има желание да види престъпниците наказани поне в сериал, препоръчвам.

Общи условия

Активация на акаунт