Сушени чушки???

  • 15 808
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 004
За попарването - достатъчно е да ги накиснеш за 10-15 минути в гореща (не вряла) вода  Peace

# 16
  • Мнения: 855
Ще търся значи сушени чушки. Не съм обръщала внимание дали има на пазара. А в Била къде да ги търся, в кой сектор? Трябва да намеря, всички така ги хвалите, изобщо няма да правя печените  Grinning Благодаря ви много момичета  Hug

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 6 330
Скоро си купих сушени чушки от Пикадили/бяха в началото при плодове и зеленчуци/ и ако не бях чела тук за тях, със сигуртост щях да ги подмина,както и сушените домати,които действително много хубав вкус придават.

Никога не съм яла пълнени чушки от сушени чушки и така ,както го описвате направо нямам търпение да ги направя.eat

# 18
  • София
  • Мнения: 2 060
Някой може ли да напише точно, как се правят сушени чушки с ориз и праз лук!

Вземаш големия тиган и сипваш олио. Чакаш да загрее. Слагаш ориза да се позапържи до "оцъкляне" (инаги ми е била много смешка тази дума  Mr. Green). Прибавяш след това нарязания на ситно праз и изрезки от по-твърдите части на зелевите листа (ако правиш и сарми). Сипваш малко водичка и оставяш до омекване на праза и зелето.
Подправяш според вкуса си с любими подправки - аз лично обичам магданоз, чубрица, черен и червен пипер и пълниш чушките.
Нареждаш в тава - хубаво е да подложиш от долу зелеви листа, доливаш малко водичка, оргоре завиваш с още зелеви листа и печеш до готовност на ориза.
Може в същата тава да наредиш и сармите.

# 19
  • Мнения: 208
Много ти благодаря, за рецептата ще я пробвам!

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Ще търся значи сушени чушки. Не съм обръщала внимание дали има на пазара. А в Била къде да ги търся, в кой сектор? Трябва да намеря, всички така ги хвалите, изобщо няма да правя печените  Grinning Благодаря ви много момичета  Hug
В Била ги търсиш при сушените плодове и суровите ядки. Аз брашно в запръжката не слагам - от дете не обичам брашно в ястие от варива. В брашно топвам само отвора на чушките, ако не съм изцедила добре боба. Иначе запръжката ми е лук, олио и червен пипер. Като подправка задължително слагам и чубрица и джоджен, че става по-ароматно. Вода в тавата за печене не слагам, защото всичко си е готово на практика и са нужни само около 30 мин. да се запекат чушките.  Миналата година напълних чушките от предната вечер, а на Бъдни вечер само запекох, че два дни фурната ми работеше на нон-стоп.

# 21
  • Мнения: 2 491
Само да допълня, че ако искате сместа с която пълните чушките да е по-гъста и да не се разлива като се пече, половината от плънката(боба) можете да го пасирате и да го смесите с останалия непасиран боб и така става по-гъстичко. Дано да съм помогнала! Аз също смятам да направя такива чушки за Бъдни вечер-за първи път ще ми е и ще видим дали ще се получат, но много са ми се дояли. И аз ще ги правя със сушени чушки, а пък това с пасирането го четох някъде в Интернет от една жена която прави всяка година-така, че е изпитано!

# 22
  • София
  • Мнения: 897
до сега не съм правила със сушени чушки и се чудя замразени пълнени не става ли по-вкусно от сушените? newsm78

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 888
до сега не съм правила със сушени чушки и се чудя замразени пълнени не става ли по-вкусно от сушените? newsm78
Изобщо не може да се сравнява по вкус   Peace Сушените затова са специалитет.

# 24
  • София
  • Мнения: 897
Добре, отивам да търся сушени! Hug

# 25
  • Мнения: 3 647
Аз помислих , че темата е за люти чушки, защото " чушки" по нашия край казваме именно на тях. Това, за което вие говорите, ние му казваме пипер Joy
и ние и ние
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт