Малък Сечко чука на вратата, носи пухкави и здрави бебенца в торбата!

  • 24 061
  • 543
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 702
Давам ги 3-4 пъти на ден преди хранене по 6 капки с лъжичка(може и в млякото да се разтворят)Аз ги започвам от обяд без значение колко ще яде .Ние се кърмим и АМ й давам,понякога хапва повече друг път по малко.Ьатова не се съобразявам с количеството и с часове.

# 481
  • Мнения: 258
Swallow nest имах подобен проблем още в болницата. От едната гърда суче, от другата не. При мен обаче тази, от която не суче, се препълваше и болеше, а тя не може да я засуче, защото е твърда и отекла... Няколко неща помогнаха. Едното е да цедя с помпа преди кърмене, за да омекнат гърдите и да може да засуче. Но пък се вкарах във филм с хиперлактация. Сега махнах помпата полека лека и се регулираха количествата. Започнах да кърмя със силиконови протектори, така че да яде само от гърда, без помпене и дохранване. Все още едната гърда може да я засуче и без протектор, другата обаче я не ще.
Запазила съм си консултация по кърмене тази седмица, ако не се оправят нещата, отивам. Не искам с тези протектори да карам през цялото време. Каката откърмих без никакъв проблем, засука си в родилното, изписаха ни без АМ. По принцип зърната ми не са големи, отиват към плоски - но съм кърмила едно дете без проблем, не би трябвало сега да имаме трудности, но ето ни на. Явно и от бебето зависи. Каката беше голяма и доносена, 3300 на термин. Сега бебка се роди 2800, в началото нямаше много сила, спеше повече. Може и да се подобрят нещата с времето, надявам се.
Дано нещо от това ти е полезно. Ако нямаш кърма в едната гърда, може да стимулираш с помпата да се уеднаквят количествата.

# 482
  • Мнения: 106
Благодаря ти много, marta_r, ама ние се вкарахме в друг проблем и сега него оправям Cry толкова много ми бяха раздразнени зърната след като се прибрахме от родилния, че в кърмата ми започна да има кръв, и докато се нацелим с крема, който да не ми прави корички минаха няколко дена Cry Гледах първо това да изчистим, че едната вечер спахме 5мин от рев и присвивания на коремчето, заради тази кръв, и за момента сме изцяло на помпата, и ѝ давам кърмата само ако е чиста, иначе сме на АМ

# 483
  • Мнения: 65
Момичетааа, здравейте. Да ви питам, как процедирате с главичките на бебонките?
Аз още преди да родя, купих cosydream гнездо ортопедично, спа един път там, ама още се стряска доста и от коликите е неспокоен съня и, и не иска да спи там, спи на спалнята на нейната възглавничка и въртим, един път на едната страна, после на другата.
И напред я слагам някой път, ноо тя си я завърта. При вас как е, ще се радвам да споделите. 🤍💛💛

# 484
  • Мнения: 99
Здравейте! Ние сме на 9 дни и Ози ден много ни се подсече дупето. Опитахме със здраве, здраве  бебе, судокрем, бепантен, бебешка пудра и в момента е на джинджира спрей от вчера, но не виждам подобрение, а дори ми се струва по-червеничка. Някой решил ли е този проблем и ако да как?Confounded
Също така нощно време много плачка и й къркорят чревцата, според мен започват коликите, но пък си мисля, че е рано за тях….

# 485
  • Мнения: 114
И аз го въртя, един път на лявата страна, на следващото спане- на дясната. Но той се върти нон стоп и често като го наглеждам 15 мин след слагане в леглото, се е завъртял на другата страна. Сменя си ги сам страните 😂

Момичетааа, здравейте. Да ви питам, как процедирате с главичките на бебонките?
Аз още преди да родя, купих cosydream гнездо ортопедично, спа един път там, ама още се стряска доста и от коликите е неспокоен съня и, и не иска да спи там, спи на спалнята на нейната възглавничка и въртим, един път на едната страна, после на другата.
И напред я слагам някой път, ноо тя си я завърта. При вас как е, ще се радвам да споделите. 🤍💛💛

# 486
  • София
  • Мнения: 631
Лелее колко сте изписали.
Аз тези дни имах помощ от нашите и ми беше чудесно, малко време за мен. Heart Eyes

Аз имам един отворен флакон капки Лефакс, 100 мл. Веднъж ги пробвахме и бебко много плака от тях, не се престраших втори път да пробвам. Ако някоя от вас има нужда мога да ви ги продам, купих 100 мл за 45 лв някъде. Продавам ги за 35 лв. Срокът им е до 2024 година.

Иначе вие как процедирате с пишлетата на бебчовците? Ние още нямаме насоки от педито и аз не смея и да пипам там освен нали баня и тоалет като му правя да го измием. Grin

За следродилната депресия, не бих казала, че имам, но ми е много самотно по разходките като си ходим двамата 😂 само гледам други майки по двойки или тройки и аз сама с бебчето. Ама предполагам, че ще си намеря компания.

О и последно, аз давам чайче от копър, неподсладено, но всеки пйт го притоплям нарводна баня. Трябва ли да е топъл или може и на стайна температура? Страх ме е да не го боли коремчето ако е хладен чая. Disappointed

Последна редакция: нд, 05 мар 2023, 18:20 от vikksi

# 487
  • Мнения: 1 593
Svetoslava, нашето бебче е на 30 дена, определено предпочита да си върти главата на дясно, но забелязвам че сам си я върти на ляво когато - светлината е от ляво, звуците в стаята са от ляво, слагаме му една играчка, която шумулка като намачкан найлон от ляво, и така горе долу някакъв баланс се постига.
Момичетааа, здравейте. Да ви питам, как процедирате с главичките на бебонките?
Аз още преди да родя, купих cosydream гнездо ортопедично, спа един път там, ама още се стряска доста и от коликите е неспокоен съня и, и не иска да спи там, спи на спалнята на нейната възглавничка и въртим, един път на едната страна, после на другата.
И напред я слагам някой път, ноо тя си я завърта. При вас как е, ще се радвам да споделите. 🤍💛💛

# 488
  • Мнения: 65
Svetoslava, нашето бебче е на 30 дена, определено предпочита да си върти главата на дясно, но забелязвам че сам си я върти на ляво когато - светлината е от ляво, звуците в стаята са от ляво, слагаме му една играчка, която шумулка като намачкан найлон от ляво, и така горе долу някакъв баланс се постига.
Момичетааа, здравейте. Да ви питам, как процедирате с главичките на бебонките?
Аз още преди да родя, купих cosydream гнездо ортопедично, спа един път там, ама още се стряска доста и от коликите е неспокоен съня и, и не иска да спи там, спи на спалнята на нейната възглавничка и въртим, един път на едната страна, после на другата.
И напред я слагам някой път, ноо тя си я завърта. При вас как е, ще се радвам да споделите. 🤍💛💛
И нашата мадама е така, само че наляво. Малки мушмулчета 🥰🥰🥰🥰🥰🥰

# 489
  • Мнения: 702
Здравейте! Ние сме на 9 дни и Ози ден много ни се подсече дупето. Опитахме със здраве, здраве  бебе, судокрем, бепантен, бебешка пудра и в момента е на джинджира спрей от вчера, но не виждам подобрение, а дори ми се струва по-червеничка. Някой решил ли е този проблем и ако да как?Confounded
Също така нощно време много плачка и й къркорят чревцата, според мен започват коликите, но пък си мисля, че е рано за тях….
Обърни внимание да не се зачервява от памперсите или мокрите кърпи.На сестра ми малката беше така с какво ли не я мазаха и като смениха памперсите се оправи .Ако е по едричко бебчето нормално да започнат коликите по рано,при нас започнаха към края на втората седмица.Викси и при мен е така самотно 🤗и аз ги  гледам другите мами .Опитах се онзи ден да заговоря ,но явно са си достатъчни😁За капките био амика наистина помагат,поне при нас за сега.

# 490
  • София
  • Мнения: 631
Момичета, от няколко дни бебчето ми много се напъва и опитва да ака. Ака един път на ден и то в огромни количества, буквално не смогвам да бърша и сменям пелените. Много гъсто като лепкава каша и жйлтичко. Нормално на цвят и тн, но веднъж. Преди ходеше почти на всяка смяна на памперса.
Не знам на какво се дължи, но много се напъва и не може почти цял ден.

# 491
  • Мнения: 702
Педиатъра на нас ни каза ,че трябва веднъж поне да ака на ден(това е нормално)При нас в повечето случаи е през ден.

# 492
  • София
  • Мнения: 631
Педиатъра на нас ни каза ,че трябва веднъж поне да ака на ден(това е нормално)При нас в повечето случаи е през ден.

Нашето момче ака 1 път, но като за 5 пъти... страшно много. Обаче ме тревожи, че много се напъва, по цял ден пъне и пъшка и охка, понякога и приревава с напъните и връща и храна докато се напъва. Може би са коликите, вие чували ли сте за Боуен терапия? Дали ще има ефект ако го заведа?  Flushed

# 493
  • Мнения: 1 626
Моето момче ака по веднъж на ден, давам пандата и огромно благодаря на момичето,което препоръча био амиката . Няма такова напъване и реване вече. Определено има разлика. Преди това акането беше на 3-4дни с много рев докато не му помогна с мини клизмичка и аз.

# 494
  • Мнения: 702
Радвам се ,че и при вас действат!

Общи условия

Активация на акаунт