Малък Сечко чука на вратата, носи пухкави и здрави бебенца в торбата!

  • 22 368
  • 543
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 976


ПОЛЕЗНА ИНФОРМАЦИЯ И ЛИНКОВЕ:

Yellow Heart Болничен лист за бременност и раждане:
https://www.nssi.bg/forusers/faq/390-qesiseodd/4537-votg11

 Yellow Heart Калкулатор  Майчинство:
 https://kik-info.com/trz/maichinstvo.php

 Yellow Heart Еднократна помощ при раждане:
https://egov.bg/wps/portal/egov/dostavchitsi+na+uslugi/izpalnite … i/uslugi-814/1742






НАШИТЕ ТЕРМИНИ:

Lucresia - 04.02., момче Blue Heart
qni_973 - 05.02., момиче Purple Heart
Little Miss Ratatouille - 06.02., момче Blue Heart
Elektra.13 - 09.02., момче Blue Heart
hintt - 09.02., момче Blue Heart
N333- 10.02., момче Blue Heart
Daisy1- 11.02., момче Blue Heart
Melany444 - 11.02.
janeee7 - 12.02., момиче Purple Heart
Karina-88 - 14.02., момче Blue Heart
Захариева Я. - 14.02., момче Blue Heart
iv933 - 14.02., момче Blue Heart
AБС - 23.02., момиче Purple Heart
Sev89 - 23.02.
Dreaming_girl - 24.02., момиче Purple Heart
ForestFlower - 24.02., момче Blue Heart
Kristiiyanna - 25.02.
milena_dyakova86 - 26.02., момиче Purple Heart
Tedi888 - 26.02., момче Blue Heart
Nadya_Yotova - 26.02.
Farhana - 26.02.
V.P. - 27.02., момиче Purple Heart
shallow_nest - 28.02., момиче Purple Heart

# 1
  • Мнения: 680
Благодаря за новата тема🙂
Момичета мисля си дали ще е добре да използвам солна лампа за стаята където ще е бебето?Вие какво осветление ще използвате?

# 2
  • Мнения: 1 358
Благодаря за новата тема🙂
Момичета мисля си дали ще е добре да използвам солна лампа за стаята където ще е бебето?Вие какво осветление ще използвате?


И аз се чудих,по магазините нищо не харесах,че искам да е с батерия,че нямам контакт там където я искам. Едни видях в Практикер нищо особено,но днес имам път до Айко и се надявам там да харесвам нещо

# 3
  • Мнения: 680
В книжарници Хеликон ги има,може и в сайта им да ги разгледаш.Там са на доста по нормални цени.Аз съм се спряла на големина 2-3 кг мисля,че беше към 30лв.

# 4
  • Мнения: 106
Аз вчера бях на преглед, нашата госпожица е вече 3.2кг, а съм още е 35та седмица. Като цяло ме посъветваха вече да си стягам багажа, че има голям шанс да родя поне 10тина дена преди термина Sweat Smile Ама нещо си говореха с акушерката, че май ще сме началото на февруари наистина както си говорели.

Аз да споделя и какво ми казаха друго. Да не се разкарвам до болницата ако се объркам с лъжливите контракции, които пак може да са на регулярен интервал, ме посъветваха да пия но-шпа и ако не ми мине от него тогава да тръгвам чак. Другото което ми каза, е че всъщност но-шпа помагал и за разкритието после да се осъществи по-леко. (или поне аз това разбрах).

# 5
  • Мнения: 1 976
Вчера минах последен преглед преди раждането. В 38+0 бебчо отговаря на 40г.с., надяваме се с док да си изкара до датата за c.s., но не се знае. Каквото такова

# 6
  • Мнения: 41
Здравейте момичета, по въпроса за стволовите клетки - ние решихме да запазим. Оказа се, че от страна на мъжа ми има генетична обремененост за онко заболявания и преценихме, че след като сумата не е непосилна за нас в този момент, ще се чувстваме по-добре ако направим такава "застраховка". Силно се надявам да не се налага да се ползва....

Последна редакция: нд, 22 яну 2023, 16:31 от Alucinado

# 7
  • Мнения: 1 101
Ой, че хубава темичка. Heart Относно коластра - при мен потече също, еднократно, един път от едната гърда, един път от другата - малко количество.

Ние съхраните стволови клетки, с надеждата никога да не ги използваме.

Как сте, момичета? Heart

# 8
  • Мнения: 826
Здравейте момичета, по въпроса за стволовите клетки - не решихме да запазим. Оказа се, че от страна на мъжа ми има генетична обремененост за онко заболявания и преценихме, че след като сумата не е непосилна за нас в този момент, ще се чувстваме по-добре ако направим такава "застраховка". Силно се надявам да не се налага да се ползва....


Alucinado, след като има генетични фактори какъв е смисъла да запазвате? Тези клетки ще носят същите гени.
Задавах подобен въпрос на една представителка, която ни рекламираше стволовите клетки и тя си мрънкаше под носа "даа, то за генетични заболявания....ама...така еее....". Голям бизнес е според мен това, дано на никого никога не му се наложи да ги използва.

# 9
  • София
  • Мнения: 628
Аз единствено се притеснявам за кърмата, дали ще тръгне като се роди бебето?
Гледам имам леки белички така засъхнали по зърната почти всеки ден и като се къпя си ги почиствам, разбира се, явно се събира през деня, но не съм видяла да имам капчици... дали с помпата ще стане в родилното, дано някак си тръгне тая кърма Grinning

# 10
  • Мнения: 80
До колкото знам на кърмата влияе отделянето на плацентата, дано се получи, при всички, които искаме да кърмим Simple Smile
А за запазването на стволови клетки и ние много се чудехме и искаме най-доброто за детето ни, но при моя далечна позната това не е помогнало. Детенцето им има генетично заболяване, открито на 2г. възраст, съответно обаче и стволовите клетки носят същото това заболяване и стават неизползваеми, в момента водят някакви дела с банката за запазване на клетките, но без много успех.
Също, след 6 месеца съхранение започват да умират самите клетки.

И все пак се надявам нито едно семейство да не опира до там!

# 11
  • Мнения: 1 358
Момичета,някой наясно ли е дали може бебето след раждането да се регистрира на адреса на бащата? Нямаме брак все още. Получавам противоречива информация и се чудя.  Thinking.

# 12
  • Мнения: 5
Дами аз първото си дете родих нормално преди 2 години, но сега има вериятност за секцио. Въпроса ми към вас е как протича след секциума болезнено ли е много?

Последна редакция: нд, 22 яну 2023, 00:16 от Gilman98

# 13
  • София
  • Мнения: 628
Добро утро на всички Innocent

Един бърз въпрос, забелязвам, че от няколко дни нямам особено апетит, даже ако не се присетя няма и да ми закъркори коремът и следователно тази сутрин като се претеглих съм с 2 кг надолу Flushed то не е много при положение, че по цели нощи постоянно пишкам и то по 7-8 пъти и по много, може би изхвърлям много течност, но ми стана странно защо така се получава. При вас случва ли се, може нещо предродилно да е?
Иначе бебо се убива от акробатика, така че той си е супер Heart

# 14
  • Мнения: 114
Добро утро на всички Innocent

Един бърз въпрос, забелязвам, че от няколко дни нямам особено апетит, даже ако не се присетя няма и да ми закъркори коремът и следователно тази сутрин като се претеглих съм с 2 кг надолу Flushed то не е много при положение, че по цели нощи постоянно пишкам и то по 7-8 пъти и по много, може би изхвърлям много течност, но ми стана странно защо така се получава. При вас случва ли се, може нещо предродилно да е?
Иначе бебо се убива от акробатика, така че той си е супер Heart

Според мен е, защото бебчо расте на килограми, а ти приемаш по-малко калории и храна и то просто си взима от твоето тегло. Не мисля, че трябва са се притесняваш. 🙂

Общи условия

Активация на акаунт