Хитринки за всякакъв случай - 34

  • 46 051
  • 749
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 21 275
Според мен пуснете с препарат за почистване на перални и после филтъра вижте - маха се водата от него и самият филтър се почиства.

# 436
  • София
  • Мнения: 10 585
Много благодаря за препоръката, ще намеря този препарат Heitmann.

На празен цикъл почиствах веднъж без препарат на 90 след содата и веднъж с препарат. Филтъра го изчистих, нямаше кой знае какво. Не помня как се казваше таблетката, но и преди съм ползвала, бяха цяла кутия. Такава миризма не се е случвала до сега.
Някой път, ако не си я чистила никога, като разбураш да я чистиш няма как да се почисти с едно пускане.
Една потребителка неотдавна май към 5-тото пускане пребори мизерията.
И после да ти е за урок. Редовно, най-много на 2 месеца веднъж.
Моята си иска сама на всеки 40 пранета.

Аз съм много доволна от к2р прахчетата. 2 бр (за две пускания) бяха 5 лв, трябва да си купя, че ми е свършило, но ме е страх каква цена са станали...

# 437
  • София
  • Мнения: 16 042
Имам проблем с гълъби, моля за помощ.
На 12 ет съм, на перваза на единия прозорец е окъкано постоянно.
Редовно го чистя с парочистачка. Но май на чистено цапат повече.
Като вали дъжд пръска и цапа и стъклата на прозореца.
Уж от блока миналото лято  ремонтираха покрива, затвориха местата с гнезда. И от тогава гълъбите  кацат по горните етажи и цапат при мене.
Как да ги разчистя веднъж за винаги?
И от

# 438
  • Мнения: 4 579
Ултразвуков уред. Но в някакъв момент свикват с него. Да не би да има нещо за ядене наблизо? Може ли да сложиш метални шипове срещу гълъби?

Котка на прозореца?

# 439
  • Добрич
  • Мнения: 1 146
Аз имам същия проблем на единия прозорец, макар да съм на 3 етаж. Не може нищо да се сложи, защото гълъбите не кацат на нашия перваз , а на козирката на покрива и акат.
Така се цапат всичките первази на прозорците от горе до долу. Много е гадно. Преди всяко отваряне за да проветря, трябва да мия. А то си мирише и след това.  Почти не отварям този прозорец вече.

# 440
  • Мнения: 6 150
А сойките как да отуча да не ми изкълвават семената всяка година от кашпите? Само ме чакат да махна вече позасъхналите растения и са първа писта. На всичкото отгоре си и садят - тази година пак имам боднат жълъд, който се е хванал. Имам соларни лампи в кашпите, въобще не ги притесняват.

# 441
  • София
  • Мнения: 4 253
Мои близки решиха проблема с гълъбите с холограмна лента.
https://proton-ms.com/product/5727/hologramna-lenta-protiv-ptitsi-5sm-x-35m.html
Линкът е произволен, имало ги в строителните хипермаркети.

# 442
  • Мнения: 1 229
А сойките как да отуча да не ми изкълвават семената всяка година от кашпите? Само ме чакат да махна вече позасъхналите растения и са първа писта. На всичкото отгоре си и садят - тази година пак имам боднат жълъд, който се е хванал. Имам соларни лампи в кашпите, въобще не ги притесняват.

И аз имам същия проблем. На мен ми оставят орехи Sunglasses Веднъж видях, как ми откъсна цветче от латинките хахаха. Решение не съм намерила, свикнах вече, даже им се радвам на магариите Grin

# 443
  • Мнения: 6 150
И аз имам същия проблем. На мен ми оставят орехи Sunglasses Веднъж видях, как ми откъсна цветче от латинките хахаха. Решение не съм намерила, свикнах вече, даже им се радвам на магариите Grin
Те и мене ме радват, ама като гледам пак няма да имам цветя в едната кашпа. И като ровят, поне да си метат. Иначе да, орехи, лешници, жълъди ... чат-пат си ги изпускат или нарочно си ги садят, не знам.

# 444
  • Мнения: 516
Над самия прозорец поставете малка декоративна козирка/тента .
Скрит текст:






# 445
  • Мнения: 521
За гълъбите и аз търся все още решение- на 4-тия етаж сме и до нас и над нас апартаментите са празни. Та, пълно е с гълъби нон стоп на терасата. Пробвала съм дискове, които се въртят, торбички накъсани, звуци на грабливи птици, даже фалшив сокол бях сложила на терасата, мрежи и различни други щуротии. Нищо не помага.. Който ми погледне терасата си мисли, че съм откачена. Примирих се и си им чистя мизерията.. Просто нищо не помага или ефектът е краткотраен.

# 446
  • Мнения: 11 344
Само остъкление спасява положението.

# 447
  • Мнения: 1 997
Мои близки решиха проблема с гълъбите с холограмна лента.
https://proton-ms.com/product/5727/hologramna-lenta-protiv-ptitsi-5sm-x-35m.html
Поръчах я и ще пиша има ли ефект. При мен не са гълъби, а едни дребни и много шумни пилета, които разнасят сламки, клечки и т.н. и естествено акат на току-що измитата ми тераса с което ме подлудяват😆
Това с лепящата лента ми изглежда много жестоко, аз не бих сложила.

# 448
  • Мнения: 12 821
Хм, те че се назидават, хубаво, това го разбирам. Ама ще се уплашат тези дето видят умрялата или там залепнала на капана птица. А тя все пак няма как да стои все там че да ги подсеща че това не е хубаво място... Колко е трайно такова решение?
Нещо за ментово масло ми се върти в главата че тук в темата беше споменавало, та си мисля дали 1-2 саксийки с мента няма да свършат работа? Маслото бързо ще се измирисва, предполагам.

# 449
  • София
  • Мнения: 16 042
Благодаря за отговорите и предложенията.
Няма храна и котки около прозореца.
Обикновен прозорец на източна страна на блока.
Близки прозорци и балкони няма, само отгоре и отдолу.
Ще пробвам лентата. Но те не кацат на перваза, само го цапат от горни етажи. За козирка съм мислила, но на 12 ет. как да я монтираме се чудя. Саксии с мента няма как да се закрепят пак заради етажа. Страхувам се, че може да паднат и наранят минаващ съсед.

Общи условия

Активация на акаунт