Нашите кухни - тема 93

  • 37 967
  • 741
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 6 303
Деси, според мен в гланц кухните изглеждат една идея по-модерни.
На мен лично ми харесват.
Но аз лично например не мога да си изтипосам такава кухня, понеже съм в къща с доста дървени елементи и цялостния стил е по-ретро.
Но в апартамент с модерно обзавеждане ще е супер една такава кухня.
Отделно можеш да отидеш да някой магазин и да разгледаш мостри в гланц и мат и да си прецениш как повече ще ти хареса.

# 106
  • Мнения: 40 849
А защо гранитогрес, а не теракот?
Ламинат според мен е много рисковано в кухня. Ако стане някоя авария, я тръба, я съдомиялна да се разтече и ще замине ламината. Колко и да е супер най-най, все ще си намери път водата да се просмуче.

Теракотът е много чуплив - каквото и да изпуснеш и заминала плочка. Гранитогресът е по-висок клас настилка.

# 107
  • Мнения: 4
InaRM, корпуса ПДЧ ли е? Плотовете и гърба от какъв материал са  и включени ли са и те в цената. Механизми какви? Дай повече инфо.
Всичко е МДФ, плотът не е включен, тъй като искаме да е от камък и сме го поръчали от друго място.
Панти хетик, водачи за чекмедже хетик, подемен механизъм за отварене на 2 вратички блум

# 108
  • Мнения: 6 303
А защо гранитогрес, а не теракот?
Ламинат според мен е много рисковано в кухня. Ако стане някоя авария, я тръба, я съдомиялна да се разтече и ще замине ламината. Колко и да е супер най-най, все ще си намери път водата да се просмуче.

Теракотът е много чуплив - каквото и да изпуснеш и заминала плочка. Гранитогресът е по-висок клас настилка.
Знам че е по здрав, ама за варианта с изтърването не се бях сетила. Joy

# 109
  • Мнения: 3 944
Винаги сме били с една настилка в цялото помощение. Преди ламинат, сега трислоен паркет. Наводнявали сме се, при това стабилно, не сме имали проблем. На мен лично ми е грозно да има различни настилки в една стая.

# 110
  • Мнения: 1 621
В такъв случай винила е добър вариант. Дават го водоустойчив.

# 111
  • Burgas
  • Мнения: 503
Винаги сме били с една настилка в цялото помощение. Преди ламинат, сега трислоен паркет. Наводнявали сме се, при това стабилно, не сме имали проблем. На мен лично ми е грозно да има различни настилки в една стая.

Идеята за еднаква настилка навсякъде е много примамлива.Преди и аз си мислех -какво толкова ,има супер настилки вече,но сега съм на друго мнение Sad От наводнение до наводнение има разлика-едно е да си в къщи като протече,съвсем друго -ако отсъстваш няколко дни и се случи това.В къщи сме с ламинат в кухнята,висок клас уж,но в наше отсъствие е протекло бойлерчето под мивката.Като казвам протекло, действително беше поркапало,но тази капка за няколко дни беше направила доста голяма локва.В резултат -шкафа под мивката е раздут,ламината също е за смяна.След като подсушихме и всичко изсъхна,ламелите някакси се наместиха,обаче най-вероятно влагата е останала под подложката,защото се усеща една неприятна миризма на...влага.Изчаквам малко по-благоприятно време и ще трябва да се маха цялата кухня (правена е преди години и вече няма такъв цвят пдч, нито като ламината на пода) и лошото е ,че независимо че влагата е само в една зона,ако трябва пак да е еднакво,ще трябва да се смени пода в цялото помещение(хол,трапезария и кухня)-добре,че не е целия апартамент с еднаква настилка! Трудиемко,изисква време и майстори,да не говорим за неудобствата на непланирания ремонт и разходите.За мен решението е: гранитогрес в кухнята.По добре да гледам някаква снадка между настилките ,от колкото да му треперя на ламината и да ремонтирам кухня периодично.Това си е мое решение,всеки знае за себе си,но исках да споделя моя горчив опит . Добре ,че няма щети при съседите и ремонта ще е само у нас,хаха Simple Smile

# 112
  • София
  • Мнения: 2 434
В такъв случай винила е добър вариант. Дават го водоустойчив.
Да, водоустойчив е, но като ходих на консултация в Берг, продавача ми показа изискванията на производителя /част от тях в картинки Yum/ и там беше много ясно дадено, че под кухненските шкафове е желателно да се сложи гранитогрес. И аз в началото си мислих че мога да си го спестя меренето до милиметри при полагането на гранитогреса, но ......

# 113
  • Мнения: 360
И аз да се набутам измежду шамарите Simple Smile. В къщи навсякъде сме с високоустойчив ламинат положен преди 11 години. И макар, че не сме имали някакви наводнения, вече му е дошло времето за смяна. Колкото и да е читав, с времето започва да се износва, а и омръзва . Та в този ред на мисли много по-лесно и по-бързо е да се смени ламината, отколкото гранитогреса или теракота. Като добавим и неприятната визия.... е, ми..., не благодаря! Предпочитам еднаквата настилка, пък я протече, я не. Никой не знае.....

# 114
  • София
  • Мнения: 44 088
Вс ок, но защо пък неприятна визия 😂😂😂

# 115
  • Мнения: 1
Здравейте,
Не съм влизала във форума от години и се наложи да си сменя регистрацията (добавих цифри).
Някога „вършеех“ в ученическите теми, но децата пораснаха и сега ще им обзавеждам апартамент Sweat Smile и имам огромна нужда от Вашите съвети.
Предстои ми обзавеждане на кухня и съм решила плотът да е от гранит.
Днес  бях в Stone build, харесах си камък, но ме смути твърдението, че задължително плотът трябва да свършва с „борд“ (самия камък е дебел 2 см., а като му се постави борд, изглежда че е 4 см.), иначе има опасност да се отчупи…
Вчера бях в Декор ЕООД и те ми казаха, че няма проблем да си е само плот с дебелина 2 см. и да няма борд.
Моля за Вашето мнение и ако е възможно препоръка за фирма за гранитни плотове (гр. София), от която сте доволни.
Благодаря предварително! Hug

# 116
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
InaRM, дайте по - обстоен проект ако имате, също така мдф е различен като материали и цена.

Дайте да видим проекта, също така от мдф до мдф има разлика.

Последна редакция: ср, 01 фев 2023, 22:26 от shadowman

# 117
  • Мнения: 411
Според мен,ако е с борд камъка и въобще плот ,рафт  изглеждат по-добре като са по-дебели.На тебе като ти харесва да е 2см си го остави така.Най-вероятно пак ще иска някаква лека обработка

# 118
  • Мнения: 411
За кухня с такива  размери,цената ми се вижда голяма.Най-вероятно в цената е включен и корпус.Мдф боя ли ще е или?
Аз много уважавам всички бг мебелиси,майстори и въобще хора работещи ,живеещи и мъчище се в бг,но може да поискате оферта и на друго място


Здравейте!
Изготвиха ми проект за кухня МДФ, ще излезе малко над 10 хиляди лева, което ми се вижда доста. Само шкафовете са включени в цената + монтажа.
Маса, столове, електроуреди- отделно.
Ще съм благодарна да споделите така ли вървят цените или ще се минем 😀.
Също ако може да ми препоръчате фирма в или около Бургас.
Благодаря!

# 119
  • София
  • Мнения: 12 228
Здравейте,
Предстои ми обзавеждане на кухня и съм решила плотът да е от гранит.
Днес  бях в Stone build, харесах си камък, но ме смути твърдението, че задължително плотът трябва да свършва с „борд“ (самия камък е дебел 2 см., а като му се постави борд, изглежда че е 4 см.), иначе има опасност да се отчупи…
Вчера бях в Декор ЕООД и те ми казаха, че няма проблем да си е само плот с дебелина 2 см. и да няма борд.
Моля за Вашето мнение
Аз ползвам гранитен плот 2см без борд вече 10 г. и няма никакъв проблем. Единствено визията не ми допада, като е толкова тънко, но навремето тъй като разходите ме притискаха си спестих това оскъпяване.

Общи условия

Активация на акаунт