Нашите кухни - тема 93

  • 37 968
  • 741
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 823
Благодаря,Шадоумен.
Може би ще последваме съвета ти и ще потърсим качествен полиуретан.
Ако искаш можеш да ни препоръчаш

# 481
  • София
  • Мнения: 1 363
Здравейте, може ли да споделите колко време ви отне монтажът на кухнята и колко струваше?
Нашата кухня е ъглова, ок. 2,40м на едната стена и 1,80 м на другата, горни и долни шкафове. Не можем да се разберем с ММ, той не иска да плаща за монтаж, иска сам да си монтира, не иска да взима отпуска, за да се занимае само с това. Твърди ми, че за 2 седмици ще може да демонтира старата кухня, да подготви стени и под и да монтира новата. Говорим за работа вечер и събота и неделя. Сам. За мен това е абсурд, имайки предвид, че по този начин направи банята за 9 месеца, косите ми се изправят като си помисля какво ме чака.

# 482
  • София
  • Мнения: 44 088
По принцип е реалистично, но от него зависи... Иначе монтаж на кухня май идва къмто 20%от цената грубо🤣
Иначе ако дойдат да ви я монтират, само монъаж де би трябвало за един ден да се оправят майсторите, без демонтажи и не знам какво, всичко да им е подготвено.
Какво има да му се прави на пода... А и на стените де? На релси ли ще монтирате?

# 483
  • Мнения: 6 290
Какво означава да подготви стени и под? Какви ремонтни дейности ще извършвате и на каква квадратура? Това отделно помещение ли е? Накрая ясно - ще монтира шкафовете, ама тези шкафове ще са готови кутии или той ще ги сглобява от плоски пакети? Отговорът на тези въпроси ще помогне, за да се даде реална насока колко време ще отнеме!

Последна редакция: чт, 16 мар 2023, 11:17 от drago_2008

# 484
  • София
  • Мнения: 44 088
Именно, нашите си бяха сглобени кутиики, не сме си давали зор, един ден долен ред, един ден плотове и мивка, вратички, после за 2дни ди нарефихме горните, още толкова се боричкахме с тръбите за аспиратора(+пробиване на комин) и горни врати, после на другия фурна и котлони и хладилник... Няколко часа размествахме вратички, защото не отбелязахме коя за кой шкаф е🤣 Вс това разпиляно във времето, но ако чове си работи всеки ден +цяла събота неделя, до 2седмици трябва да е готов. Може и по-малко. При нас имаше бавене, защото горните шкафове н е бяха на релса, с релса е далеч по-лесно и бързо.
А да има да си слагаме още една бленда и... Цокък? Така ли се казва това покриващото краката... И някой ден миялна.
И чакаме от икеа един болт за тапата на сифона, който липсваше в комплекта, но и така за сега си я ползваме мивката.

Последна редакция: чт, 16 мар 2023, 11:20 от Angel_Dust

# 485
  • Мнения: 10 380
Здравейте, може ли да споделите колко време ви отне монтажът на кухнята и колко струваше?
Нашата кухня е ъглова, ок. 2,40м на едната стена и 1,80 м на другата, горни и долни шкафове. Не можем да се разберем с ММ, той не иска да плаща за монтаж, иска сам да си монтира, не иска да взима отпуска, за да се занимае само с това. Твърди ми, че за 2 седмици ще може да демонтира старата кухня, да подготви стени и под и да монтира новата. Говорим за работа вечер и събота и неделя. Сам. За мен това е абсурд, имайки предвид, че по този начин направи банята за 9 месеца, косите ми се изправят като си помисля какво ме чака.
Такова подобно направихме на свекито - за един уикенд, вкл. с преправяне малко на тръби. ММ, аз и сина.
Банята правихме точно два уикенда.
Ти не може ли да помагаш?
Събота ММ изтърбуши старата кухня, аз и сина сглобявахме заготовки. Вечерта сложихме долните редове. В неделя хванахме горните и фиксира плота с мивката за долните.
И си заминахме, че е в друг град...
Аз ММ сам не го пускам да прави нищо, ако не му вися на главата да айдекам, може и да откара 2 месеца. Абсурд просто.

# 486
  • Мнения: 3 067
Олеле, дали си заслужава за някой спестен лев да се измъчите? Аз не бих.

# 487
  • София
  • Мнения: 1 363
Кухня не сме купили още, та не мога да дам точни отговори. Блокът в стар, на стената се е поизлющила мазилка, може да се наложи измазване след демонтаж, на пода плочките стигат до шкафа, т.е. при несъответствие на новите долни шкафове със старите, ще личи и трябва да се преправя.
Благодаря за отговорите, явно наистина е възможно при добра организация обаче. С деца сме, по-големите мога да ги пратя при някоя баба за това време, но малкият ми е като придатък, трудно ще мога да се включа в работата с него. ММ е много чувствителен на тема чужда помощ, абсурд е да извикам брат ми, или баща ми да подаде едно рамо, но ако се заеме сам, трябва сериозно да го юркам.
За пръв път чувам за релса за горните шкафове, ще проуча.
Ско, и аз не бих, парите ги имаме, но мен кой ме пита!

# 488
  • София
  • Мнения: 44 088
Явно не е въпросът в парите, а мъжът ти иска да си го направи сам, нищо лошо, но е сложно заради това, че оставаш без кухня с деца... А не знам до колко е реалистично да се прави на парче, например стена по стена, пъпреки, че сигурно може поне да се раздели първо на горен ред, после долен, така че все да инаш в повечето време използваема кухня... И дори да се помотае с горните, то за долните ще трябва да е по-експедитивен.
Иначе икейските кухни ползат релси. Като сравнявам как в апартамента закачахме шкафове с релси и как на къщата без... Ами струват ми се голямо улеснение.

# 489
  • Мнения: 1 982
Направете си кухня по поръчка и ще ви я монтира мебелистът.

# 490
  • София
  • Мнения: 44 088
😂 😂 😂 То пак е срещу заплащане

# 491
  • Мнения: 1 982
Е, тя жената не иска без пари, иска да стане бързо.
Аз бих си избрала кухня, която не може да се намери готова и ще не ще, трябва да е поръчка😆

# 492
  • София
  • Мнения: 44 088
😂 😂 Но мъжът й иска друго😉ще трябва да се разберат първо какво точно правят.
Иначе спокойно можеш да си поръчаш кухня без монтаж
😂 😂 😂 😂

# 493
  • Мнения: 1 982
Аз съм късметлийка в това отношение, ММ хич не ми се бърка и ми е странно, като прочета тук, как спорят семейно. То май си е нормално де, ние сме рядък случай.

# 494
  • Мнения: 3 271
Аз съм късметлийка в това отношение, ММ хич не ми се бърка и ми е странно, като прочета тук, как спорят семейно. То май си е нормално де, ние сме рядък случай.
А какво да каже един мъж за кухнята, ако не готви?! Моят /не готви/ ме остави сама да я мисля, проектирам, избирам цвят, плот, гръб, дизайн, до ключове, контакти, килим и вази. 
 Синът ми готви, при тях пък снахата все ме препраща към него по кухненски въпроси, като я питам кое как да бъде в кухнята в селската къща Simple Smile И нея сама я мисля, че синът все зает, живее в друг град и не можем да се стиковаме за сериозен разговор по темата. Там обаче ми е проблем откъм функционалност, защото сме двама главни готвачи - единият 1.50, другият - 1.85 Simple Smile А не е толкова голяма, че да направя две зони за всеки.

Общи условия

Активация на акаунт