Нашите кухни - тема 93

  • 37 996
  • 741
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 1 053
Органайзери за чинии съм виждала в ИКЕА.
Хубаво е, че имаш повече място, отколкото багаж. Аз имам много неща и малка кухня.
Наложи се да си правя шкафове до тавана, за да събера всичко.
На всичкото отгоре хубавите дървени стълби на ИКЕА изчезнаха, не ги зареждат. Та сега съм с една алуминиева, която ползваме за ремонти. Много ме е яд, че не мога да си намеря красива черна дървена стълба.
Ако някой знае къде има такива стълби, моля да сподели. Трябва ми поне с 3 стъпала, понеже съм 160 см. и на две стъпала пак не стигам.

# 91
  • Мнения: 6 292
Как така спрели?
https://www.ikea.bg/products/chairs-stools-benches/step-stools-s … la-63-sm/90190411

Пише че от и от двата вида черни има във Варна.
с две стъпала https://www.ikea.bg/products/chairs-stools-benches/step-stools-s … =AI_search&query=стълба

с три стъпала https://www.ikea.bg/products/chairs-stools-benches/step-stools-s … m-cherno/90219829
От варна с асистирана покупка на Еконт може до всякъде.

Последна редакция: пн, 30 яну 2023, 19:07 от second

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 1 053

с три стъпала https://www.ikea.bg/products/chairs-stools-benches/step-stools-s … m-cherno/90219829
От варна с асистирана покупка на Еконт може до всякъде.
Точно тази ми трябва, но отдавна не е в наличност. Ще опитам с варианта през Еконт. Много благодаря 🙂

# 93
  • Мнения: 6 305
Аз подправки държа във второто чекмедже. В горното са приборите. В третото са бъркалки, черпаци и т. н. В четвъртото шприц, формички за сладки, резервни гъби и ветекси, торбички за печене, и други подобни. Моите чекмеджета са 4 еднакви за сметка на третодълбоко.
Преди това подправките обиколиха цялата кухня. На плота много се прашат и цапат бурканчетата. По шкафовете трябва да ги разровичкам за да намеря нужното. По закона на мърфи ще е най отзаде.
Сега в чекмеджето съм ги надписала върху капачките и като го дръпна всички са ми пред очите. Хем веднага и лесно вадя каквото ми трябва, хем не се прашат и цапат.
Мразя тавите да са наредени една върху друга и да се налага да вавя горните, за да извадя някоя от долните.
Един шкав съм го разделила с тънки вертикални прегради и тавите влизат прави една до друга. Ама и шкафа ми е над хладилника и по размер сякаш е правен специално за това.
Много ми е лесно ваденето така. Все едно да извадя книга от библиотеката. Освен това е достатъчно да стигам голната част на шкафа за да дръпна някоя тава. Ако бяха хоризонтално щеше да ми трябва стълба за горните.

Доста нестандартно е като идея, но като ми е кът и мястото, пък искам всичко максимално бързо и удобно да се случва...

# 94
  • Мнения: 6 292
Моите са в такова(снимката не е моя де), разпечатах си много яки стикери-етикети. Не ми заемат място по чекмеджетата

# 95
  • Мнения: 6 305
Много готино изглежда.
Ама ми изглеждат мънички бурканчетата за някой неща.
При мене например сол, червен пипер, чубрица, галета, нишесте и сода са ми в по обемисти бурканчета, тъй като къпувам големи опаковки от тях.
Иначе свършват бързо и трябва често да се пълнят бурканчета.

# 96
  • Мнения: 1 929
Second, много готино и удобно. Geizer, тази " библиотека" за тави е много идейна. Какви идеи само ви хрумват, завиждам благородно Simple Smile

# 97
  • София
  • Мнения: 44 105



Например

# 98
  • Мнения: 371
Здравейте, какво ви е мнението за ламинат за кухня, двоумим се между гранитогрес и ламинат, от висок клас, 12 мм АС5/33, като евентуално ще му сложа и специален силикон за фугите?

# 99
  • Мнения: 11 338
Аз съм си сложила гранитогрес и ако пак се наложи да правя кухня ще сложа пак гранитогрес.

# 100
  • Мнения: 40 905
А какво мислиш за винил? Според мен е по-добра опция от ламината. Имаше и една модификация с каменен слой, забравих му абревиатурата.

# 101
  • Мнения: 6 305
А защо гранитогрес, а не теракот?
Ламинат според мен е много рисковано в кухня. Ако стане някоя авария, я тръба, я съдомиялна да се разтече и ще замине ламината. Колко и да е супер най-най, все ще си намери път водата да се просмуче.

# 102
  • Мнения: 4
Здравейте!
Изготвиха ми проект за кухня МДФ, ще излезе малко над 10 хиляди лева, което ми се вижда доста. Само шкафовете са включени в цената + монтажа.
Маса, столове, електроуреди- отделно.
Ще съм благодарна да споделите така ли вървят цените или ще се минем 😀.
Също ако може да ми препоръчате фирма в или около Бургас.
Благодаря!

# 103
  • Мнения: 63
Здравейте, кухнята ми ще е в бяло, но понеже не мога да реша дали да е гланц или мат, чудя се дали има вариант на мдф, който да не е съвсем матов или пък гланц, който да не е съвсем лъскав? Ако има изобщо такъв продукт, ще се радвам да посочите конкретен производител и номер на плочата.

# 104
  • Пловдив
  • Мнения: 1 053
InaRM, корпуса ПДЧ ли е? Плотовете и гърба от какъв материал са  и включени ли са и те в цената. Механизми какви? Дай повече инфо.

Общи условия

Активация на акаунт