Няколко въпроса към тези с Хашимото. Алтернативно лечение?

  • 613 950
  • 2 534
  •   1
Отговори
# 2 325
  • София
  • Мнения: 45
В момента чакам масла от Nature's gift. Ще сравня като пристигнат. Имам българска роза и безсмъртниче от Ananda apothecary, чисти, добро качество. Има и други фирми, които са надеждни,но повечето май не доставят до БГ. Floriana май е английска фирма.

Много благодаря за информацията. Ще се радвам да споделите информация за резултатите, а сега ще погледна как са като цени. Ако резултатите са сходни, а тези масла са по-достъпни, ще е страхотно!

Ако трябва, ще търсим приятели, които да ударят едно рамо - специално за Floriana, щом е английска фирма.

# 2 326
  • София
  • Мнения: 45
Здравейте ,
Честита Баба Марта !!!
maria.vasss -много добре си го написала и мен ме задърпа любопитството за тези масла и може ли да ми обясниш какво означава АИП ? И какво означава ЛДН ? Благодаря ти ! В онлайн пространството намирам различни видове масла от тамян и смирна ,немога да разбера кое е добро и кое не  newsm78 ?!?! Би ли написала ти какви взимаш ?  bouquet

За да не досадя, понеже имам обичая да съм по-подробна, ще отговоря в лично съобщение.

# 2 327
  • Мнения: X
Здравейте ,
Честита Баба Марта !!!
maria.vasss -много добре си го написала и мен ме задърпа любопитството за тези масла и може ли да ми обясниш какво означава АИП ? И какво означава ЛДН ? Благодаря ти ! В онлайн пространството намирам различни видове масла от тамян и смирна ,немога да разбера кое е добро и кое не  newsm78 ?!?! Би ли написала ти какви взимаш ?  bouquet

За да не досадя, понеже имам обичая да съм по-подробна, ще отговоря в лично съобщение.

Отговорете публично,мисля,че и други би ги заинтересувало(както и мен лично:)

# 2 328
  • Бургас
  • Мнения: 6 494
Да си повторя въпроса, искам да прочета повече.

От къде имате информация как се ползва за ЩЖ? Има ли някаква книга или някакъв сайт.Вчера търсих на български, но общо взето една статия е навсякъде, явно е превод.

# 2 329
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Моите резултати са само от тамян, кръвен тест месец по-късно. Антителата вече са в норма. ЛДН- прочетох една книга, не смятам, че е подходящо за мен. За маслата - имам и няколко български, добри са. Има и по-евтини масла, които помагат. Ще напиша имената след работа.

Последна редакция: чт, 02 мар 2017, 06:51 от Atalanta

# 2 330
  • Мнения: 725
Моите резултати са само от тамян, кръвен тест месец по-късно. Антителата вече са в норма. ЛДН- прочетох една, не смятам, че е подходящо за мен. За маслата - имам и няколко български, добри са. Има и по-евтини масла, които помагат. Ще напиша имената след работа.
Очаквам с нетьрпение да споделиш.

# 2 331
  • София
  • Мнения: 45
Да си повторя въпроса, искам да прочета повече.

От къде имате информация как се ползва за ЩЖ? Има ли някаква книга или някакъв сайт.Вчера търсих на български, но общо взето една статия е навсякъде, явно е превод.

Има разни групи във Фейсбук, основно чета в: 1) Етерични масла - Здраве в капка и 2) Етерични масла - от там, отделно покрай маслата, които си поръчах, дойде каталог и ми пратиха и книжка, а и питам моята позната, ако нещо не откривам. Като имам време тези дни мога да снимам книжката - тя е синтезирана много добре и да Ви я пратя.

Иначе в тези групи постоянно публикуват информация какво как се ползва или при такъв проблем се ползва това масло, така че включете се, ако искате. Отделно видях, че и в бг-мамма има теми за маслата.

И за да не ме разбере някой погрешно - включих се в доТЕРРА, за да мога да си поръчвам масла, когато искам, с намаление, без да се чувствам длъжна на някого, че ми прави услуга. Поръчах само веднъж (не, че не съм си харесала още неща, обаче цените даже и с намаление са високи), приемах маслата 1 месец, видях резултат и споделих. Смятам, че ако може, е по-изгодно човек да се включи сам, отколкото да поръчва през дистрибутор.

Отделно Atalanta е споделила за масла, които ползва и които очаква и за още няколко марки, които доколкото разбрах, са по-достъпни, и ще сподели конкретно с кои качествени масла има опит тя и е доволна от резултатите. И аз чакам с нетърпение споделянето  bouquet

За това как се приемат маслата:

Маслата, които имам, се ползват по 3 начина: вътрешно, външно или чрез вдишване.
В книжката, за която споделих по-горе, пише, че подходящото количество за възрастни е 2-4 капки на прием, а за деца - 1-2 капки на прием. При малки деца и за хора с чувствителна кожа е добре маслото да се разреди с прибличително 1 ч.л. фракционирано кокосово масло.

Има указания кои как се ползват, аз едва навлизам и опитът ми е с тамян, лимон, риган, лавандула, дигестзен (за храносмилателни разстройства и дискомфорт), мента.

От тези масла риганът гори и трябва да се смесва с базово масло. Аз го пия като го разреждам с много вода и си приготвям още 1-2 чаши вода. Слагам малко вода в чашата, после слагам капката масло от риган и после доливам вода и не изпивам течността веднага. Иначе се препоръчва да се пие в капсула, но нямам.

Тамянът, лимонът, лавандулата, дигестзенът и ментата съм ги мазала върху кожа (1-2 капки).

Лавандулата на стъпалата на краката преди сън (за спокоен сън) - просто опитах, поне с това нямам проблем, та не зная дали действа, но хора, които имат проблем, я ползват редовно.

Ментата - само съм я вдишвала - бях пуснала дифузера, тя помага и при главоболие - по 1 капка на слепоочията и после разтриване на ръцете и вдишване от шепите.

Тамян - пия по 1-2 капки във водна чаша (пия го заедно с лимона). Също мажа жлезата по няколко пъти на ден, по 2-3 капки, без базово масло.

Блендът за подкрепа дейността на щитовидната жлеза включва: 10 мл фракционирано кокосово масло и по 20 капки от масло от тамян, смирна, босилек и лимонена трева. Ползва се като щитовидната жлеза се маже с 2-3 капки.

# 2 332
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Plant Therapy
Nature's Gift Aromatherapy
Young Living
Eden Botanicals
DoTerra
Stillpoint Aromatics
Eden's Garden
Aromatics International
Aura Cacia Aromatherapy
NOW
Florihana
Blends by Ruth Nelson
Appalachian Valley Natural Products
Rocky Mountain Oils
Mountain Rose Oils
Floracopeia
Pompeii Organics
Sunrose Aromatics
Stone Rise Farm
White Lotus Aromatics
Terrae Oleum
Original Swiss Aromatics
Miracle Botanicals
Dr. Frenchy, PhD
New Directions Aromatics
Snow Lotus Aromatics
Wyndmere
Rae Dunphy
Gritman
Jade Bloom
Spa Essentials by Lola
Amrita
Plantlife
Hopewell Essential Oils
Ananda Apothecary
Upward Spiral
Lotus Garden Botanicals
Enfleurage
NYR Organic
Moonlily - Canada
Essential Wish List
Aromaceuticals
Auroma - Australia
Veriditas
Lemongrass Spa
Melaleuca (The Wellness Company)
Godesena
Butterfly Express
Wingsets
Cheryl's Herbs, St Louis, MO
Samara Botane aka Winged Seed
Voyageur Soap & Candle
Birch Hill Happenings
Nature's Oil
Miracle essential oils
Solle Naturals
bramble berry
simplers botanicals
Scentsy
Mystic - Moments
pipingrock
New Seasons Natural Products Ltd
Divine essence
Living Libations
Ameo
Buhbli Organics
Sydney Essential Oil Company - Australia
Essential Therapeutics - Australia
Select Botanicals - Australia
Rae Dunphy - Canada
Norfolk - UK
Silky Scents
Celano
Essens Oils

# 2 333
  • У дома
  • Мнения: 1 741
От българските имам само на Алтея органикс и Ривана, по 1-2 масла. Като цяло съм доволна и бих купила пак, ако имам възможност.

Фирмите в предния пост са подредени според едно проучване в голяма група хора, ползващи различни фирми. Някои съм чувала, повечето - не. Човек сяда, чете, пита и си решава сам. Аз инвестирах доста време и средства, за да се ограмотя - книги, конференции, класове, масла, но не съм арома-терапевт, съвети не давам. Споделям каквото съм чула, прочела, опитала....на който му е интересно, да си проучи сам.

Цитати от книга1

Hypothyroid/Hashimoto's
Ledum, Lemongrass, Myrtle, Peppermint, Spearmint, Myrrh, Clove
Нанасяне - съотношение при разреждане 50-50 с неутрално масло (кокосово, зехтин, др) 3-5 капки на шията около жлезата 1-3 пъти дневно. Пиене - препоръчвам само на Young Living, не и други фирми.

Hyperthyroid (Graves disease)
Myrrh, Spruce, Blue Tansy, Lemongrass

Друго място за нанасяне е точка на стъпалото на крака, вътрешния ръб на топчестата част, точно под палеца. И в двата случая.

Книга2

Дисфункция - Clove
За нормализиране дейността на жлезата - Myrtle

Hypothyroidism
На палеца на крака - Myrtle, Endoflex (смес от масла на Young Living), Clove, Peppermint, Spearmint
Lemongrass в комбинация от кое да е от горепосочените без разреждане на шията или точката под палеца на крака.

За регулация на функцията - Ledum

Thyromin (Young Living) е добавка на хапчета с много масла.

Като цяло тамян не се споменава много, но от опит и опита на други познати знам, че има ефект. Маслото от тамян няма boswellic acid, което е важно, доколкото знам, при лечение на рак, но е универсално средство за всякакви проблеми.

Дадох храна за размисъл. Дано ви е полезно.

# 2 334
  • У дома
  • Мнения: 1 741
http://thethyroidsecret.com/trailer/hlv3.php?utm_expid=137623102 … Rr6G8FkOp3mVvw4mw

Няколко епизода само за щитовидната жлеза, пускат по един на ден. Днес беше първи епизод. За английско говорящи - има време да изгледате останалите.

# 2 335
  • Мнения: X
От българските имам само на Алтея органикс и Ривана, по 1-2 масла. Като цяло съм доволна и бих купила пак, ако имам възможност.

Фирмите в предния пост са подредени според едно проучване в голяма група хора, ползващи различни фирми. Някои съм чувала, повечето - не. Човек сяда, чете, пита и си решава сам. Аз инвестирах доста време и средства, за да се ограмотя - книги, конференции, класове, масла, но не съм арома-терапевт, съвети не давам. Споделям каквото съм чула, прочела, опитала....на който му е интересно, да си проучи сам.

Цитати от книга1

Hypothyroid/Hashimoto's
Ledum, Lemongrass, Myrtle, Peppermint, Spearmint, Myrrh, Clove
Нанасяне - съотношение при разреждане 50-50 с неутрално масло (кокосово, зехтин, др) 3-5 капки на шията около жлезата 1-3 пъти дневно. Пиене - препоръчвам само на Young Living, не и други фирми.

Hyperthyroid (Graves disease)
Myrrh, Spruce, Blue Tansy, Lemongrass

Друго място за нанасяне е точка на стъпалото на крака, вътрешния ръб на топчестата част, точно под палеца. И в двата случая.

Книга2

Дисфункция - Clove
За нормализиране дейността на жлезата - Myrtle

Hypothyroidism
На палеца на крака - Myrtle, Endoflex (смес от масла на Young Living), Clove, Peppermint, Spearmint
Lemongrass в комбинация от кое да е от горепосочените без разреждане на шията или точката под палеца на крака.

За регулация на функцията - Ledum

Thyromin (Young Living) е добавка на хапчета с много масла.

Като цяло тамян не се споменава много, но от опит и опита на други познати знам, че има ефект. Маслото от тамян няма boswellic acid, което е важно, доколкото знам, при лечение на рак, но е универсално средство за всякакви проблеми.

Дадох храна за размисъл. Дано ви е полезно.

Благодаря за информацията,
само да попитам понеже четох,че качествените масла от тамян са:
Boswellia sacra , Boswellia carteri , Boswellia serrata ,а на "Ривана" маслото е  Boswellia thurifera,
знаете ли за него какъв клас е?

# 2 336
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Indian frankincense явно има Ривана. Вчера получих пет вида тамян от  Nature's gift,  вкл. този,  СО2 и другите. Мирише много приятно.

# 2 337
  • Бургас
  • Мнения: 6 494
Благодаря ви и аз  bouquet

maria.vasss, мога да ти пратя мейла си за книжката или евентуално някак си ако знаеш как -да я сложиш в темата/аз не знам, освен като снимка Rolling Eyes/

# 2 338
  • Мнения: 838
Христос Воскресе!


Някой може ли да обясни какво значи TSH 1.835?

# 2 339
  • София
  • Мнения: 2 808
Во истина воскресе!

Означава, че ти е в норма. Аз мечтая за такова TSH.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт