Раждане в МБАЛ ВИТА, София - тема 10

  • 44 030
  • 887
  •   1
Отговори
# 30
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 553
Обадете се на централния телефон и да ви свържат с Клинична лаборатория.

Аз лично питах АГ да ги правя ли, каза че щом съм имала предни операции с упойка и нямам изявени алергии не е необходимо. Но това беше в моя случай Simple Smile

Благодаря ви!
АГ ми назначи да си направя изследването, но забравих да попитам дали може във Вита или трябва да ида другаде.

# 31
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 323
Може и Алергологията в Александровска, доколкото знам Simple Smile

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 5 906
За съжаление вече от няколко места чувам, че са го закъсали много с неонатологията и няма персонал, което ако е вярно, е много жалко. Явно съм извадила късмет и трите си деца да родя в "хубавите години" на Вита. Опитайте да получите информация и да помолите за съдействие акушерките в родилно, ако не, ще трябва да разчитате на себе си предимно. Лоша практика там е да се правят много антибиотици, както на майките, така и на бебетата, които понякога осуетяват кърменето. Шишетата с добавки си ги раздават с охота...
Персонал за неонатология липсва по принцип в БГ, не е само Вита.
И аз съм родила и трите си деца във Вита (две в база 1 и едно в база 2). Нямам оплаквания или лоши впечатления.

И трите пъти са ми слагали антибиотици, но никога не са ми забранявали да кърмя, просто защото антибиотиците бяха съвместими с кърменето.

Разбира се, че раздават шишета с АМ. Ако нямаш кърма, нали трябва да го нахраниш това бебе с нещо. Те не следят коя има вече кърма, коя не, дават АМ за всички. Обаче никой не насилва майките да дават шишетата на бебетата. На първото бебе давах съвсем за кратко АМ докато потръгнат нещата с кърменето. С второто бебе дори не съм ги и докосвала шишетата, никой не ми е правил на въпрос. С последното бебе, да, настояваха да давам и АМ, но това беше защото тя се роди 2300гр, теглото й спадна до 2210гр и ме предупредиха,че ако падне под 2200гр,ще я сложат на сонда. Така че при нея беше важно да наддаде бързо и да знаем всеки път колко е изпила. Аз не бях много възхитена да й давам АМ и тогава ми предложиха да я мерят всеки път преди и след кърмене, за да се убедят, че поема достатъчно милилитри. Направихме я тази гимнастика няколко пъти и не съм давала АМ, не се стигна и до сонда. За мен това беше абсолютно адекватна реакция. Никой не ме е насилвал за АМ.

Следя темите за няколко болници и помощта при кърмене е трагедия навсякъде. Не е само Вита. Аз отивайки във Вита още първия път знаех, че няма да получа кой знае каква помощ и затова четох по въпроса, за да се подготвя. Но все пак дойдоха колкото да ми покажат поза и да проверят дали има кърма. Втория и третия път никой не е идвал, оправях си се сама. Те като видят, че не ти е първо раждане и не идват да си губят времето. Спомням когато бях там с второто дете, как в съседната стая обясняваха на жената как да си кърми бебето.

# 33
  • София
  • Мнения: 813
Някой знае ли дали има разлика в цените при спешен прием за преглед ? Каква е процедурата ?

# 34
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 323
Не би трябвало да са различни цени. Ако извън приемни часове - директно от паркинга в спешното. Ако е в приемни - на рецепция, обяснявате и те се обаждат или на доктора на смяна на кабинет или горе в отделението да ви прегледат.
За спешен преглед само в База 2 до Парадайса!

# 35
  • Мнения: 10
А някой знае ли как стои въпросът с контакт кожа до кожа и дали е осъществимо във Вита?

# 36
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 323
Питайте доктора си, чувам че може да се поиска, но при мен го отнесоха, защото трябваше да поседи на кислородна палатка.

# 37
  • Мнения: 1 600
Аз да попитам - колко момичета тук са родили естествено във Вита. ВСИЧКИ… буквално всички без една, която познавам са раждали секцио и то не по свое желание, а причини изтъкнати от лекарите, като любима ми е - тесен ханш ли беше.. абе, ще се сетите..

# 38
  • Мнения: 5 128
И аз, и мацката на съседната маса. Не естествено, с епидурална, но се брои. Дойчиновски не ръчка към секцио. Ако го спомене, то е защото вижда нещо, което може и да не се окаже проблем, просто за информация. Примерно бебе над 4кг за първо раждане едва ли ще остави за вагинално, както и седалищно.

За сравнение - отидох на тонове при Чорбова на един ден преносване и сестрата, не лекарката, а сестрата каза, че ако продължавам да нямам контракции ще ме режат Rolling Eyes все едно някой я пита...

# 39
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 323
Аз родих естествено, но се наложи индукция - преносвах и изкарах ковид в 40гс и водите бяха намалели.

Ако не знаете, Вита и Щерев са първите 2 болници, които от 2г съобразиха изцяло препоръките на СЗО за естествено раждане и освен ако не е медицински наложително, няма да предложат секцио.

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 5 906
Само да не сравняваме Вита и Щерев! Че в Щерев и да си за секцио, ще те мъчат за вагинално.

# 41
  • Мнения: 5 128
То зависи какво ще рече "за секцио". В Св Анна можеш да си родиш вагинално дори плода да е седалищно например. На северозапад от нас си е практика.

# 42
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 323
Само да не сравняваме Вита и Щерев! Че в Щерев и да си за секцио, ще те мъчат за вагинално.

И това ми беше на акъла, имам такава позната, но опит личен нямам с тях…. Само и само да не им пада рейтинга…

# 43
  • Мнения: 1 276
Аз и двете жени, които бяха с мен в залата, родихме естествено. Моето беше индуцирано преди термин по медицински причини, но дума не са ми казали за секцио.

# 44
  • Мнения: 225
Аз също родих естествено и доколкото знам във Вита подкрепят естественото раждане и не насърчават излишно към секцио.

Между другото, по време на контракциите аз самата бях на ръба да поискам секцио и “да се свършва”, но много ме подкрепяха и си остана само мисъл. А и винаги съм смятала, че ако манипулация не е нужна, не бих си я направила.

В последствие като си говорихме с някои лекари, споделиха, че много жени го заявяват и после им е некомфортно да го аргументират и го приписват на лекарски препоръки. Не беше осъдително, просто споделиха, а и действително имам една позната, която много обясняваше как държи да роди естествено и да кърми, след което взе решение за оперативно раждане и АМ, за да е по-свободна през деня. Така че, колкото жени, толкова истории..и понякога дори приятелки може да не споделят точно каква е била ситуацията. Да не забравяме и че в естественото раждане жената трябва да поеме отговорност да участва активно, въпреки болката, докато при секциото всичко е в ръцете на екипа.

И двете носят нови човечета, така че са си геройство:blush:

Общи условия

Активация на акаунт