Емоционално дете

  • 3 122
  • 90
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 762
Еха...
Значи, аз имам дете със СОП. Достатъчно съм се разхождала по психолози и прочие, за да знам че диагноза на дете се слага много трудно. Искам да кажа - в случая на автора детето си е ок. Малко работа трябва, да, но без психиатри, моля.

И аз знам колко е трудно. Диагнози не слагам, просто споделям на какво ми прилича. Диагнозите на моя син са издадени от специалисти след месеци наред изследвания, тестове и наблюдения, при това не само с психолог.

Ако авторът прецени, нека да разгледа, да прочете, да си проучи нещата и евентуално да се консултира с психолог или друг специалист. Ние живеем в чужбина, за България не знам как стават нещата.

# 61
  • Мнения: 20
Авторе, прочетох само твоя пост и съжалявам, ако се повтарям с други.

Погледни долния линк.

https://www.hopkinsmedicine.org/health/conditions-and-diseases/o … -defiant-disorder

Вашето ми прилича на oppositional defiant disorder. На сина ми, който в момента е на 10 години, му поставиха тази диагноза, когато беше на шест години след обследване с невролог, психиатър, психолог и подобни. Работили сме с психолог и със специалист по обучителни затруднения (заради поведението му в училище, не заради оценките) и той, и аз.
Благодаря за отклика и отделеното време. В общи линии е контактна с другите деца, търси комуникация и обича води "дружината",  което не се харесва на всеки.  По-тъмничка е поради етнос и това я дразни, а и понякога дистанцира другите, които са предубедени в това отношение.

# 62
  • Мнения: 3 535
С огромна болка го казвам, но горното е основният проблем. Детето не е разглезено или подобни. Детето е достатъчно умно, за да усети различното отношение, което не може да преработи с невинното си детско съзнание и затова реагира с прояви, наподобяващи бунт. Не знам как може да се помогне.

# 63
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 103
По-тъмничка е поради етнос и това я дразни, а и понякога дистанцира другите, които са предубедени в това отношение.
Аз оставам с впечатление че твърде много натяквате на детето колко е различно от другите и затова то се затруднява да се впише в колектив. Може и да не е станало нарочно, но ефектът е че има подсъзнателно противопоставяне. Работете с детски психолог, това не са неща които се решават дистанционно по половинчато описание. Сега остава само да му се лепне и една непрофесионална диагноза и да се заклейми като болно.

# 64
  • Мнения: 20
По-тъмничка е поради етнос и това я дразни, а и понякога дистанцира другите, които са предубедени в това отношение.
Аз оставам с впечатление че твърде много натяквате на детето колко е различно от другите и затова то се затруднява да се впише в колектив. Може и да не е станало нарочно, но ефектът е че има подсъзнателно противопоставяне. Работете с детски психолог, това не са неща които се решават дистанционно по половинчато описание. Сега остава само да му се лепне и една непрофесионална диагноза и да се заклейми като болно.
Извинете, но не съм съгласен относно натякването. Тя се прибира от училище с преживени ситуации и тогава коментираме. И всеки път й обяснявам , че е талантлива, красива , умна.

# 65
  • Мнения: 1 993
Мисля, че за "натякването" става дума по-скоро за това, че  навън децата явно показват, че детето е различно, дори несъзнателно-то като натрупа тези емоции и тревоги, трябва някъде да избие.
За това мисля, че трябва  по-скоро психолог, освен за вас и за нея - да я разпита как върви в училище и т.н.

# 66
  • Мнения: 1 522
За жалост децата копират родителите. А масово българските родители са расисти и хомофоби.

# 67
  • Мнения: 20
За жалост децата копират родителите. А масово българските родители са расисти и хомофоби.
Хора всякакви.Преобладаващо хората са толерантни.

# 68
  • Мнения: 1 522
За жалост децата копират родителите. А масово българските родители са расисти и хомофоби.
Хора всякакви.Преобладаващо хората са толерантни.

Но нетолерантните са по-шумни и по-агресивни и изглеждат повече.

# 69
  • Мнения: 3 250
Толерантни са възрастните, защото са научени, че това поведение в правилното.
Децата са си деца. Знаете каква е подсъзнателната реакция - този е като мен, този не е като мен. Те не го правят нарочно, не са расисти, нетолерантни членове на нашето общество. Просто са деца и ако не казват, то показват с поведението си отношението към другите.
Тук стигаме до въпроси:
 - трябва ли другите деца да са емоционални инвалиди, или поне лицемерни, защото така е прието;
- възможно ли е генът, а не възпитанието да определя отношението към задълженията - понеже част от обществото в страната ни има само права, но няма задължения

# 70
  • Мнения: 1 522
Толерантни са възрастните, защото са научени, че това поведение в правилното.
Децата са си деца. Знаете каква е подсъзнателната реакция - този е като мен, този не е като мен. Те не го правят нарочно, не са расисти, нетолерантни членове на нашето общество. Просто са деца и ако не казват, то показват с поведението си отношението към другите.
Тук стигаме до въпроси:
 - трябва ли другите деца да са емоционални инвалиди, или поне лицемерни, защото така е прието;
- възможно ли е генът, а не възпитанието да определя отношението към задълженията - понеже част от обществото в страната ни има само права, но няма задължения

С две думи децата трябва да са расисти към другите деца, защото според вашите разчети няква група нямала задължения.

Това е един порочен цикъл. Много често един човек като му казват, че е глупав и не може, той наистина го вярва и става глупав и не може.

Та може проблемът да е точно във вашите предразсъдъци. А и има и порочния кръг на бедността. Вие била ли сте в порочен кръг и излизала ли сте от него?

# 71
  • Мнения: 3 250
Децата са деца, те не са расисти и нетолерантни.
Но усещат кой е различен.
За детето на авторката се каза, че не трябва да се прави емоционален инвалид и не е стана нищо щом не може да спазва правилата в час и започвал някакъв водопад от думи.
Ок, нека си изживява емоциите, но защо щом за нея може, то другите деца трябва да са задължени да са някакви приемливи за авторката и нейното дете.
Излиза, че едни може да са "емоционални", а другите трябва да са правилни.
И това да се набива в умовете им още от деца.

# 72
  • Мнения: 1 522
Децата са деца, но ако едно дете вземе нож и наръга нарочно друго и го убие, то става убиец. Ако едно дете ви открадне портмонето, то става крадец. А ако тормози друго на расистка основа, то е расист. Или вие не смятате, че ако ви обере малотен, той не е крадец?

# 73
  • Мнения: 3 250
Преди години имаше такъв опит точно от дете!
И не че съм нетолерантна, но беше с по-мургав тен, явно заради гена.
В тази история децата не са расисти, не са обидили детето, но явно поведението им е по-дистанцирано.
И като добавим "емоционалните" прояви в клас, и ако друго дете не се проявява така... наистина ли останалите деца са длъжни да я харесват?

# 74
  • Мнения: 1 522
А вие това дете вините ли го или няма проблем само защото е дете? Никой не е длъжен да те харесва. Но не е готино едно дете да се чувства отхвърлено, изолирано от групата, а още повече тормозено. А повявайте ми - децата нехаресването го показват с тормоз, а не с вежлива усмивка като възрастните.

Общи условия

Активация на акаунт