Емоционално дете

  • 3 115
  • 90
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте!
Имам проблем с дъщеря си, която е 10-годишна. Трудно приема правила и реагира бурно при опит да се поставят такива. Обичаме да има ред. Уважава, обича, смее се до момента, в които нещо не й допадне...Казва едно НЕ, всички ставаме лоши и водопад от думи. Дали имаме нужда от психолог? Включвам и нас като родители, предполагам, че може и ние да бъркаме. А може да е характерно за възрастта. Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 35 101
Водопада чувате ли го? Дискутирате ли и търсите ли обяснение на не-то?

# 2
  • Мнения: 1 993
Наказания налагате ли? Имам предвид в границите на нормалното.

# 3
  • Мнения: 20
Водопада чувате ли го? Дискутирате ли и търсите ли обяснение на не-то?
Да, чуваме го!Искам да имам доверието на дъщеря си и при всяка ситуация говорим.Изчсквам да се успокои, говорим... Казва" Да, тате. Прав си" и следващия път всичко се повтаря.
dania1 опитваме, но не знам дали има смисъл...повече се изнервя

# 4
  • София
  • Мнения: 38 499
Общо взето, нормално за възрастта. Правилата би трябвало да са си същите - режим на ставане, лягане, ходене на училище, домашни...
Променило ли се е нещо напоследък?

# 5
  • София
  • Мнения: 35 101
Трябва много сериозно да си помислите за границите - тези, които абсолютно никога не трябва да се доближават, какво остава за преминават.
Тези, които са маркирани, но са разтегливи и свободната воля.
Както и да приемете, че детето си има свое виждане и особености.

Преценете много хубаво къде е детето и къде сте вие. И после не се напрягайте за глупости.

Иначе, на ръба да пубертета и цялата незряла емоционалност и незнанието какво да я правят ще ви побърка съвсем.

# 6
  • Мнения: 20
Общо взето, нормално за възрастта. Правилата би трябвало да са си същите - режим на ставане, лягане, ходене на училище, домашни...
Променило ли се е нещо напоследък?
Rockstar "проблема" не е от сега, но с растежа става, по-изразителен. Още в градината имахме моменти на репчене на госпожите и после в училище моменти в които заявявахме на госпожата по занималня, че няма да пишем.

# 7
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Малко глезена работа ми се чини, особено това с репчвнвто на госпожите и тропкането с краче, че няма да пише.

# 8
  • София
  • Мнения: 35 101
Това не е емоционалност, а ненавременно зададени граници и липса на авторитет.

# 9
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Баш. Разглезили сте детето и сега си берете плодовете. Родитеството понякога иска твърдост и категоричност, а не зрели разговори с незрели деца.

# 10
  • Мнения: 20
Когато детето е осиновено все внимаваш да не стъпиш накриво. Но до някъде ме успокоявате... Аз си мислех да не сме били твърде взискателни и да сме я напрегнали.

# 11
  • София
  • Мнения: 35 101
И да сте я напрегнали, да се троска на преподаватели и вас за единственото нещо, което се налага да прави - нека реве.

# 12
  • София
  • Мнения: 38 499
На каква възраст е осиновено?
Има ли затруднения в училище?

# 13
  • Мнения: 20
На каква възраст е осиновено?
Има ли затруднения в училище?
Като бебе, но знае. 5.40 среден успех, но и стоим на главата да учи.

# 14
  • София
  • Мнения: 38 499
Е какъв е проблема тогава? 5:40 си е уау. В 3 клас.
Каква ви е целта? Да стане по-кротка?

Общи условия

Активация на акаунт