Ядове и караници покрай организацията на всяко семейно излизане

  • 6 445
  • 127
  •   1
Отговори
# 105
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
Защо само да ходи сама на почивка, на право да се изнесе и да си живее сама, няма да има кой да я дразни, пък от време на време като е на кеф да ходи да си види семейството, какво толкова. Ако си вземе апартамент в съседен блок ще е много удобно. За пътуванията определено си трябва някой експет-гларус дето е летял по хубави дестинации и ги познава.

# 106
  • Мнения: 18 298
И ходенето сама по екскурзии, и отиването с партньор си имат своя чар. С годините вече нещо не ми се ходи с приятелки, че все трябва да се съобразяваш. Предпочитам сама или с любимия.

# 107
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 775
Защо само да ходи сама на почивка, на право да се изнесе и да си живее сама, няма да има кой да я дразни, пък от време на време като е на кеф да ходи да си види семейството, какво толкова. Ако си вземе апартамент в съседен блок ще е много удобно. За пътуванията определено си трябва някой експет-гларус дето е летял по хубави дестинации и ги познава.
Много ограничено мислене.
Хората ходят и по сами на почивки. В крайна  пак това зависи от партньорите, не от мнението на някоя "тетка" от форума.

# 108
  • Мнения: 7 261
Абе за можене може, но какво удоволствие е да ходиш сам на почивка? Нали затова са се събрали партньорите да живеят заедно в разбирателство. Ако една жена е свободна е друго.

# 109
  • София
  • Мнения: 35 097
А, защо пък сам? Като да няма други хора.
Кръговете са ми по интереси, винаги си имам компания за пътуване, ако партньорът не ще.

# 110
  • София
  • Мнения: 19 249
Само не си мисли, че всички останали си изкарват супер само по снимките в социалките. И те се карат, изнервят, не им харесва това или онова, но за снимките позират и се хилят Simple Smile
Не разбрах за детето - то иска постоянно внимание или е окупирало компютъра, та от него не може да се разгледа нещо?

Може би тези по-щастливи семейства намират свободно време между къщи и работа. Ако си майка/чистница/орлица, която заради детето се старае къщата да е като облизана, няма да остае време за нищо друго.
И един проблем, който го има отчасти и при мен - мъжът не взима никакво участие в търсенето и избора.Явно му е все тая, не му се шофира продължително и т.н. Аз пък от своя страна, си намирам кусури на това, което съм избрала и ме е яд, че той не посвещава и минута от времето си да измисли нещо.

Последна редакция: пт, 27 яну 2023, 19:05 от Cuckoo

# 111
  • Мнения: 9 697
Аз съм ходила сама на СПА уикенд преди време.  Бях тотално изпушила от работа и просто не исках да контактувам с хора, да се съобразавам с чужди планове, да поддържам разговори и прочие. Правих си процедури, вечерях в собствената си компания и спах 14 часа. Бях като нова след това.
Май трябва да резервирам скоро Simple Smile

# 112
  • Мнения: 5 376
Аз пък от своя страна, си намирам кусури на това, което съм избрала и ме е яд, че той не посвещава и минута от времето си да измисли нещо.
Дали първото не е причина за второто Stuck Out Tongue Winking Eye това съвсем добронамерено, да не ме разбереш погрешно Flowers Hibiscus
То на всяка почивка или екскурзия има кусури, нещо недомислено, или пък непредвидени обстоятелства. Понякога мърморя, независимо кой е избрал мястото си мрънкам еднакво. Друг път съм над нещата. Зависи от моментното ми състояние. Като цяло не се втелясвам, но ако тръгвам на почивка скапана и изтощена, сякаш повече обръщам внимание на дребните дразнители.

# 113
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
Ама на авторката не е проблемът само караниците с мъжа и ядовете с детето, споменава се и това че като идат някъде и там е скучно, неуредено и т.н. Обикновено хората ходят някъде с любим човек и като не е хубаво мястото си създават  настроение само от това че са заедно. Не я виждам щастлива и да иде сама, пак ще се намират кусури и дори няма да има на чие рамо да се оплаче, двойно по-зле ще е.

# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
Аз предлагам да не се пътува. Изобщо не е задължително. Може да си направите градска отпуска - да посетите музеите забележителностите в града, в който сте. Дръжте се както бихте правили в друг град. Яжте на ресторант. И вечер си се прибирате вкъщи.

# 115
  • София
  • Мнения: 35 097
Аз предлагам да не се пътува. Изобщо не е задължително. Може да си направите градска отпуска - да посетите музеите забележителностите в града, в който сте. Дръжте се както бихте правили в друг град. Яжте на ресторант. И вечер си се прибирате вкъщи.
Това е нещо толкова красиво и толкова яко, че подарих софийски тур на моя приятелка. И двете сме столичанки потомствено, но Бога ми, мандибулите ни чукнаха коленете. Вечеря, вино и беше незабравим ден!

# 116
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
Аз от време на време си правя. Пловдив, Капана, Стария град, има и безплатни турове с екскурзовод в Стария град. Има Археологически музей, Исторически музей, Природо-научен музей. Освен тези в Стария град - Етнографския, Блабановата къща, Златю Бояджиев, къща Хиндлиян. Има античния театър, античния стадион, епископската базилика с мозайките, малката базилика. И други места има, за които не се сещам веднага. Абе има какво да се гледа в Пловдив. И на ден можеш 2-3 места само да обиколиш без да се скапеш.

# 117
  • София
  • Мнения: 13 105
В Перник започна Сурва.
От София, Благоевград и д-р. спокойно може да се отскочи за празника.
Може с мъж, с дете, с компания, с кола, с влак. И вечерта всеки си е у дома.

# 118
  • SF
  • Мнения: 21 167
И ние сме с малко детеи и на мен наай, ама наай-досадното нещо при всяка почивка или пътуване е стягането и после разопаковането на багажа. Докато го събера правя по 100 обиколки на апаратамента. Естествено, детето е с най-много багаж, а ММ ако го питаш държи само едно зарядно за телефон да има, една четка за зъби, и даже и гащите не са задължителни.

Аз съм така и без малко дете. Всичко ми трябва, после решавам, че не ми трябва, притеснявам се, че докато вадя и слагам нещо маловажно, ще забравя важното. Правя си списък, но и списъкът преправям.
Багаж за 2 и за 10 дни не се различава много - козметиката, пресата, шапката, очилата, джапанките, маслата, кърпите и т.н. са си едни и същи.

# 119
  • София
  • Мнения: 35 097
А, някога ще се оправяте за три минути.

В Перник започна Сурва.
От София, Благоевград и д-р. спокойно може да се отскочи за празника.
Може с мъж, с дете, с компания, с кола, с влак. И вечерта всеки си е у дома.
Търся си съмишленик за утре.

Общи условия

Активация на акаунт