Как преварявате водичката на бебето

  • 1 722
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 362
Мили мамчета аз преварявам на бебешоната водата по старомодния и стандартен начин (10 минути в тенджера)
И аз така съм я преварявала.

# 16
  • Мнения: 2 891
Аз си купих кана от йенско стъкло и преварявах в нея. Много лесно ми беше после да наливам по шишенцата.
Оставям водата на котлона само 5 мин., защото доц. Маринова, която следи алергията на Сашко каза, че ако преваряваш дърго, водата се изпарява и остават само солите в течността. Но както всички знаем колкото доктори, толкова мнения Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 891
Забравих да кажа, че струва около 10 лв.

# 18
  • София
  • Мнения: 897
Сори за офф-а, но се чуда от няколко дни от къде ми е влязло в главата това-- jj okochа и така викам на беба постоянно, а то ето от къде било... Laughing Относно това, че в каната не ври достатъчно... и аз така си мислех, но педито каза, че е достатъчно това че завира,нали при 100% се унищожават бактериите?!

# 19
  • Мнения: 6 164
Ел. кана ползвам! Bosch от Техномаркет - много съм доволна! Тъкмо за такива като мен! Все забравях водата на котлона и тя често се изпаряваше до капка... ooooh!

# 20
  • Мнения: 1 382
Той не пиеше, но се е случвало понякога. В чаша в микрото 4-5 мин, след това през цедка с памук   Peace

# 21
  • Мнения: 1 064
Всяка сутрин преварявам водата по 15 мин и я прецеждам през марля... Peace

# 22
  • Мнения: 2 956
Слънце, виж сега, най-добре си е в тенджера - преваряваш голямо количество веднъж на ден (около литър и половина), зареждаш термоса догоре, пълниш шишето с водата, оставяш малко в тенджерката ако се наложи нещо да забършеш или изплакнеш с преварена водичка и цял ден си свиркаш, това се прави веднъж на ден само и на следващия ден по същото време пак. Все едно на другия ден си длъжна отново да го направиш, защото водата трябва да е прясно преварена.
Освен това преваряването не цели само стопляне на водата, а нейната стерилизация, затова и аз съм чела, че трябва да се вари поне 10 мин.
Подкрепям това мнение....аз точно така действах  Peace

# 23
  • Мнения: 3 695
За колко минути се преварява в микровълнова?

# 24
  • Мнения: 6 461
Аз преварявам водичката на котлон или в микровълнето,ползвам и от изворната вода с розовия етикет на Девин.

# 25
  • Мнения: 265
Чудех се дали не е вредна микровълновата за съвсем малки бебчета  newsm78
И остава ли нещо по тензуха и памука като прецеждате   bouquet
Във Варна е доста варовита водата, та си разсъждавах като родя.... Thinking

# 26
  • София
  • Мнения: 4 397
Преварявях водата в ел.кана, до годинка после минахме на минерална.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 062
И аз ползвам термо каната за преваряване на водата. Peace
Няма по-голямо удобство от това!  Laughing
От както се е родило, процедирам така. Нищо му няма на бебока!  baby_neutral   Grinning

# 28
  • Мнения: 3 360
15 мин. е задължително, по-малко е равносилно на непреварена вода, поне така знам newsm78
Аз го правех на котлона или в микровълновата  Peace
...и аз...

# 29
  • Мнения: 1 294
Достатъчно е водата да кипне.При температура 100%  и аз няма да оцелея Peace

Общи условия

Активация на акаунт