Машина за хляб - 68 тема

  • 27 676
  • 501
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 13 366
Остави го да си почине поне, преди да разрежеш или разчупиш, не бих го пробвала още в първите минути. А и то вече какъвто е станал - такъв. За друг път ще знаеш да печеш по-кратко, не е станало кой знае какво.

# 151
  • Русе
  • Мнения: 319
Благодаря, natka!
Полезен съвет, но закъснях... Току що програмата приключи и изглежда леко препечен. След 5 мин ще го проверя и вътре Simple Smile
коя програма си използвала за козунака ?
За печенето- програма Печене за средно препечен. За месене и втасване- пак заложената стандартна програма. Като за първи козунак е супер, има си конци, много е бухнал. Само долната и странична коричка е малко дебела. Следващия път ще следя и ще прекъсна печенето.

# 152
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 346
избери програма за някакъв хляб бре.  там има месене, втасване и печене в едно Smiley
използвай най-дългата програма.

# 153
  • Мнения: 2 268
На козунака при мен, долната и странична коричка винаги са по-дебели и леко прегорели, въпреки че пека на най-ниска степен на изпичане. Мисля, че си е характерно за сладкият хляб в хлебопекарна.

Аз имах голяма драма последните две седмици. Щях да изхвърлям пекарната и да купувам нова.
От огромните хлябове, с които сме свикнали, започна да ги прави до половината на казанчето. Та мая сменях, програми сменях, накрая реших, че термодатчика е заминал и не втасват. Докато не смених днес брашното ...
Проблемното бяха пакети от 2 кг на София Мел, голямо разочарование, а по принцип редовно взимам от него.

# 154
  • Русе
  • Мнения: 319
Остави го да си почине поне, преди да разрежеш или разчупиш, не бих го пробвала още в първите минути. А и то вече какъвто е станал - такъв. За друг път ще знаеш да печеш по-кратко, не е станало кой знае какво.
Не може да почива... Това е резултатът:

# 155
  • София
  • Мнения: 2 925
Ползвам хлебопекарна Мулинекс от най-големите, с програми за багети. Въпреки общоприетото мнение, че не трябва да се ползва програма за сладък хляб, при Мулинекс точно на нея се получава на 99% най-добрия козунак. На 99, защото последното втасване обикновено все пак не е достатъчно и му трябват още 30-тина минути добавено време. Пека на най-слаба степен и след 35-та минута го ръчвам на две-три места за проверка с дълго дървено  шишче. Обикновено е готов, но това естествено е меродавно най-вече за моята хлебопекарна. При старата ми хлебопекарна Мидеа, печенето стигаше и до 45 минути.

  П.П. За учудване е, че въпреки дебелите кори характерни за обикновения хляб на Мулинекс, козунака се получава с ефирни корички отвсякъде.

# 156
  • Sofia
  • Мнения: 1 061
Това ми припомни моята Мидея. Правеше чудесен хляб с тънка коричка. И хубави козунаци.
Сега последната ми пекарна е Мулинекс с приставки за багети.
Хляба става с дебела кора. не съм пробвала козунак вътре. Може да пробвам. Но си мисля, че на сладък хляб може и хляба да става с по-тънка кора. В момента само замесвам на тесто и пека във фурната и хлябове и козунак.

# 157
  • Бургас
  • Мнения: 194
Здравейте!Моля за помощ,имам хледопекарна Philips но е за ремонт.Моля за адрес на надежден сервиз в гр. Бургас.Предварително благодаря!

Последна редакция: вт, 25 апр 2023, 02:04 от lili29

# 158
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 346
питай гугъл де Smiley

# 159
  • Мнения: 10 089
Здравейте,
Отдавна обмислям покупка на машина за хляб и видях на промоционална цена
в Кауфланд машина Мюлер.
Някой от пишещите в темата има ли подобна, включена ли е книжка с рецепти, с колко
бъркалки би могла да бъде. Видях само това, което е в брошурата и не мога да се
ориентирам. LCD дисплей, 12 програми, капацитет 500г |1000 г, 550W - това има на
страницата.

# 160
  • Мнения: 13 366
За 1кг хляб ще е с една бъркалка - хлябът става сравнитилно тесен и висок а не с обичайната продълговата форма.
С 2 бъркалки са само тези за над килограм и при тях формата на хляба е по-стандартна. В тях обаче ако искате по-малък хляб, не става много добре. Имат си някаво минимално количество продукти за омесване, освен че по-нисък хляб от нормалото за машината не се изпича толкова добре, особено отгоре.
Вече дали вас ви устройва въпросната машина, вие ще си решите. Не са чааак толкова различни, не и базирано на марката.

# 161
  • София
  • Мнения: 2 925
Здравейте,
Отдавна обмислям покупка на машина за хляб и видях на промоционална цена
в Кауфланд машина Мюлер.
Някой от пишещите в темата има ли подобна, включена ли е книжка с рецепти, с колко
бъркалки би могла да бъде. Видях само това, което е в брошурата и не мога да се
ориентирам. LCD дисплей, 12 програми, капацитет 500г |1000 г, 550W - това има на
страницата.

Освен по грамажа, и по мощността от 550 вата може да се заключи, че е с една бъркалка. Обикновено месят по 400 грама брашно максимум, което ще рече около 600-грамов готов хляб. Преценете дали ще ви стига такъв хляб за ден. Не всички са склонни да пускат хлебопекарната всеки ден, защото все пак си е играчка. Аз бих избрал машина от по-утвърдена марка, която има сервиз и консумативи на разположение по всяко време, без да се чакат разни доставки, които все не пристигат, когато ти трябват Simple Smile. И аз взех така една промоционална машина на Хайнер, която изгоря на третия месец. Естествено парите са си ваши и можете да ги харчите както и за каквото вие решите. Успех в избора и купуването на хлебопекарна.

# 162
  • Мнения: 10 089
Благодаря ви!
Бяхте ми полезни със съветите.

# 163
  • Мнения: 5 272
Препоръчайте ми хлебопекарна с 2 бъркалки тогава. Аз до сега ползвам обикновенна с една бъркалка, но наистина хляба става малък и трябва всеки ден да я пускам.

# 164
  • Мнения: 12 236
Аз съм доволна както от Силвър Крест, на Лидъл, така и от Горение BM1210BK

Общи условия

Активация на акаунт