Правили ли сте си ХИВ-тест?

  • 16 105
  • 142
  •   1
Отговори
# 90
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
4 пъти. С изследванията преди сватбата, два пъти докато бях бременна с големия ми син и един път докато бях бременна с малкия. Като си правих последния път питах в лабораторията защо за целия български народ изследването за спин е анонимно и безплатно а аз трябва да кихна 18 лв. и да си дам трите имена и то след като тръбят навсякъде че бременните не плащат нищо. Отговора беше - ами така е!

# 91
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Когато сключвах брак (преди доста години) беше задължителен теста само за Васерман. И при двете ми бременности не изискваха задължителен тест за СПИН, само Васерман и Австралийски антиген.
Общо взето, ако разчитах само на това, щях да си остана неизследвана. Wink

Правила съм си тест по желание преди доста години след кръвопреливане. Изследвах се за всички възможни болести, преносими по кръвен път.

Мъжа ми го изследват редовно, тъй като е кръводарител. Peace

# 92
  • в Низината
  • Мнения: 705
Направих си го днес.

# 93
  • Варна
  • Мнения: 567
Когато се омъжих миналата година задължителен беше само Васермана. Изследването за СПИН беше по желание, тогава не го направихме и двамата. По време на бременността също не съм си правила изследване за СПИН, а са ми пускани какви ли не други изследвания.

# 94
  • Мнения: 5 622
Направих си за ХИВ вирус, когато забременях. Никога не съм имала безразборни полови контакти и за мен не е било опасение, че мога да лепна тая гадост от случаен партньор. Повече ме е страх от зъболекари, татуировчици и какво ли още не, свързано с инвазивни процедури....

# 95
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Омъжих се тази година.
Искаха ни и изследване за спин ....
В смисъл не са ми казали в прав текст, това и това трябва, но като отидох да си вадя медицински, го включиха в списъка с изследвания.

И аз тази година се омъжих, но казаха, че все още само Васерман се изисква - това и занесохме в Гражданското. Ние си направихме допълнително и тестове за СПИН, но по собствено желание - отдавна бях мераклийка да се изследваме. Колежката ми ме бъзикаше, че съм луда да си развалям сватбата с абсурдните си желания. hahaha
Но принципно още тогава останах с впечатлението, че самите лекари не са много наясно какво се изисква при сключване на граждански брак и не ме учудва, че пускат различни изследвания...

# 96
като бях бременна не помня да са ми споменавали за тест за спин,жалко ако е така,мисля че трябва да е задължителен за бременни.
Ами тогава чудно ми е като пишат понякога във вестниците "нови носители на HIV вируса,случайно открити,изследвали се за съвсем други неща при личния си лекар".
Значи ли това че като ти взимат кръв за нещо друго,веднага се вижда дали имаш СПИН,някой наясно ли е?

# 97
  • Мнения: 5 622

Значи ли това че като ти взимат кръв за нещо друго,веднага се вижда дали имаш СПИН,някой наясно ли е?

Не, разбира се  Wink

Когато има неясни и съмнителни симптоми, понякога изследват и за ХИВ вирус, за да отхвърлят тази вероятност и да се насочат, да търсят другаде за конкретните причини довели до дадена симптоматика  Peace

# 98
  • Мнения: 3 144
Да, 2 или 3 пъти.
Първият път имах грип, който се проточи цял месец и лекарят се усъмни, та  затова поръча тест.
Не си спомням дали имах такъв когато бях бременна, но предполагам.
Третият/вторият път беше когато отидох на зъболекар за рутинно почистване на зъбен камък и на следващия ден ми се обадиха да отида да ме тестват, защото зъболекарят в последствие се убол на все още кървавите инструменти.

# 99
Никога не съм си правила такъв тест.Мислила съм преди време за това,но така и не успях.Предполагам,че ще си направя.

# 100
  • Мнения: 6 206
Не, никога.
Нито като съм се омъжвала, нито като бях бременна.
Едното 2003, другото 2004 година. Как стават тези работи, за едни задължително, за други не?

# 101
  • Мнения: 14 133
Да, през бременността. Задължително изследване.

# 102
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Не, но покрай инициативата на "Стани богат" се убедих, че е добре да го направя. Някой ще ми каже ли от къде взимат кръв и за колко време излизат резултатите?

# 103
  • Мнения: 9 990
Не, никога.
...Как стават тези работи, за едни задължително, за други не?


И аз това попитах......Няма ли някакво уеднаквяване в изискванията?Някакъв закон ли, що ли...В Мин. на Здравеопазването нещо?Както и в болниците-как за едни е здължително и без теста ги вкарват в изолаторна зала, а други-не? Thinking

# 104
  • Мнения: 453
Да, 2 пъти.

Преди сватбата и след като забременях.

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт