Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 22

  • 32 172
  • 780
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 133
Здравейте доктора ми каза да си взема витамин  Д но не уточни точно какъв само да е на капсула каза незнам какъв да взема също така и флибодия да пия ?

# 61
  • Варна
  • Мнения: 3 264
Спрей Better you D с К2

# 62
  • Мнения: 52
Здравейте, момичета. Имам тромбофилия -хомозихгот по PAI 4Г/4Г. От началото на бременността съм на клексан 0,4 и аспирин 75мг през ден (сега съм в 31гс), последствие минах на всеки ден тъй като лекари ми казаха, че това е правилния начин на прием. Днес си пуснах Анти-Ха и излезе 0,23, което изглежда малко, границите за профилактика започват от 0,3. Въпроса е, че онзи ден си пусках ПКК и тромбоцитите са паднали под долна граница. Някой има ли опит с такъв случай? ще се консултирам и с лекар по въпроса. Лекаря, който ме следи каза, че не е нужно да пускам Анти - Ха защото доплерите са добри, но все пак реших да направя изследване.

# 63
  • Мнения: 432
Здравейте,

При мутации PAI, MTHFR и MTRR ( комбинирани ) ( всички хетерозиготни ) -- какви допълнителни изследвания да си направя преди срещата с хематолог?

Знам за ACE и ФАКТОР 13.

Препоръчвате ли нещо още да добавя?

В коя лаборатироия пропоръчвате да се изследват показателите?

Хубава вечер!

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 6 144
МОЛЯ ЗА СЪВЕТ... Случвало ли ви се е да си издухате носа и да има кръв... Стреснах се.. Това от НМХ ли е? От Натаспина ли е?

Svetlozara98 на мен аг-то ми обясни че е от всичко взето заедно / кръворазреждащите /не се притеснявайте, нормално е. На мен ми течеше всеки ден по няколко пъти. Ако стане по-обилно посъветвайте се с лекар.

Здравейте момичета, след вчерашната ФМ в 20+1 г.с. също имам констатиран намален кръвоток и бебето е с по - малки размери. Имам тромбофилия - при фактор Лейдан V   - хетерозиготен и фактора МТНFR- ХОмозиготен носител, генотип Т/Т. Също така и след първия скрининг в първи триместър установен висок риск за преекламрсия.
Фраксипарин от 0.4 бих всеки ден докато не ми включиха акард 150, тогава започнах през ден. Наскоро започнах да кървя от носа всеки ден и АГ-то ми намали фраксипарина да биа през два дни. Та се чудя може ли да има това връзка с кръвотока към бебето?  И какво бих могла да направя за да го подобря?
Не съм лекар, но това болднатото ми звучи притеснително. При фактор 5 Лайден, намален кръвоток и вече констатирано изоставане в растежа  на бебето да се намали НМХ на през два дена... При положение, че активното действие на НМХ е 12ч, а остатъчното продължава до 24ч. А през останалите 48ч 😳? Аспиринът има различно действие и не може да замени НМХ. И кървенето най-вече се предизвиква от АП/Акард, не от НМХ. Моите венци спряха да кървят в момента, в който спряхме Акарда и увеличихме НМХ.

# 65
  • София
  • Мнения: 7 521
ВСК, това с НМХ през два дни при влошен кръвоток и изоставане е пълна некомпетентност. Действието на НМХ е 24ч. АП може да предизвика кървене, НМХ - не. Сменете лекаря, или поне отидете за контролно мнение при друг АГ разбиращ от тромбофилия.  Може и хематолог успоредно да се консултирате.

Нат92, пуснете изследвания на Б9, Б12 и хомоцистеин. MTHFR e свързан с неусвояване на витамините Б9 и Б12, MTRR е свързан с неусвояване на Б12. И двата витамина са изключително важни за развитието на бебето и трябва да са в равновесие, за да работи правилно клетъчния метаболизъм. При ниски нива на тези витамини може да се увеличи хомоцистеин, което е рисков фактор за сърдечно съдови инциденти.

Suerte, според Паскалева референтните стойности са между 0.2 и 0.4. Щом кръвотока е добре и резултата е в референтните стойности, няма място за притеснение.

При мен в аналогична ситуация Паскалева ме беше посъветвала да мина пробно на по-висока доза за седмица и да пусна отново изследване на антиХа, но двамата ми АГ бяха категорични, че не е необходимо.

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 6 144
В.С.К., аз бих те посъветвала да си пуснеш Аспи тест, той ще покаже дали Аспиринът ти идва в повече.
Също така пусни и едно Анти Ха, за да се види как ти е дозата НМХ. Само изследванията ще покажат (стига да има кой да ги интерпретира) дали терапията ти НМХ трябва да се разрежда. Но по принцип терапия през ден не е терапия - защитена си един ден, следващия не си. Какво остава пък за терапия през два дена.
Консултирай се с хематолог, който работи с бременни с тромбофилия. При фактор 5 е просто задължително.

Последна редакция: пт, 03 фев 2023, 10:46 от Brin de muguet

# 67
  • Мнения: 2
При положение, че активното действие на НМХ е 12ч, а остатъчното продължава до 24ч. А през останалите 48ч 😳? Аспиринът има различно действие и не може да замени НМХ. И кървенето най-вече се предизвиква от АП/Акард, не от НМХ. Моите венци спряха да кървят в момента, в който спряхме Акарда и увеличихме НМХ.
[/quote]

Не знам каза че акорда не може да ми го намали в никакъв случай  смятам че е заради преекламсиата към която съм много склонна.


delisardeli и според моята логика не трябва да ги намалям....... но вече не знам на кого да вярвам

Brin de muguet нито Аспи тест съм правила нито антиха досега.


Благодаря Ви момичета.

Последна редакция: пт, 03 фев 2023, 07:38 от В.С.К.

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 6 144
Не знам каза че акорда не може да ми го намали в никакъв случай  смятам че е заради преекламсиата към която съм много склонна.
Именно заради прееклампсията ти писах да си направиш Аспи тест. Ясно е, че имаш нужда от АП. Но по-добре се изследвай и после обсъдете резултатите с лекар. От София ли си? Ако не си и не можеш да отскочиш до София, можеш да се консултираш през Healee с др. Галя Кондева.

По същия начин, ако Анти Ха покаже, че имаш нужда от терапия всеки ден, тогава, на какво основание ще ти разреждат дозата през два дена? Аз съм забелязала, че спират НМХ за няколко дена само в случай на вагинално кървене (не при кървене от носа).

# 69
  • Мнения: 83
Здравейте мили момичета,
Аз съм Мирослава на почти 33 години и имам 1 малък сладур на 6 годинки. Една бременност съм имала до сега, нормална, безпроблемна да се каже, само със скъсяване на шийката и повечко лежане и естествено раждане в началото на 9 месец.
Сега с мъжът ми планираме да започнем опити за второ детенце, но искам преди това да направя някои важни изследвания. При първата бременност освен основни кръвни, друго не ми е пускано, тя стана спонтанно, не се бях информирала предварително и изцяло се доверявай на АГ-то ми.
Сега искам преди да предприемем тази важна крачка да бъдем подготвени. Знаем вече мъжът ми какво и къде трябва да си пусне, но за мен съм в чуденка и се нуждая от вашия съвет.
Другата седмица имам час за ендокринолог да проверим щитовидната. Ще посетя кардиолог, че от време на време имам някакво сърцебиене, при АГ ще направя цито и микробиология и задължително ще си пусна изследвания за тромбофилия. Тук искам помощта ви - основен или пълен пакет да пусна? Само за вродена или и за придобита ? Във всяка лаборатория ли са сигурни резултатите? Гледах, че Кандиларов имат промоция този месец от 200 лв. на 120 лв. основен пакет, но нямам представа като лаборатория как са? В коя лаборатория бихте ми препоръчали? И последно - нещо друго важно, което пропускам да изследвам/проверя преди забременяване има ли да ми препоръчате?
Все още търся подходящо АГ, на което да задам тези въпроси...
Имам час на 6ти март при д-р Райна Ковачева за първи път, та ще видя и тя какво ще каже.
Чета ви от много време, вие сте много силни жени, които според мен можете да ми дадете много полезни и адекватни съвети!
Ще съм ви много благодарна!

# 70
  • Мнения: 5 053
Аз съм пускала точно в Кандиларов този от промоцията. Има два фактора които не са включени, и по преценка на хематолог може да ги пуснеш след това,ако излезе че имаш дадена мутация. Или директно да пуснеш пълен пакет. Както решиш
Друго ,което задължително е ок да изследваш е желязо, В12, витамин D и фолат

# 71
  • Мнения: 83
Аз съм пускала точно в Кандиларов този от промоцията. Има два фактора които не са включени, и по преценка на хематолог може да ги пуснеш след това,ако излезе че имаш дадена мутация. Или директно да пуснеш пълен пакет. Както решиш
Друго ,което задължително е ок да изследваш е желязо, В12, витамин D и фолат

Много благодаря за съвета!
Б12 и Д знам, че са много важни, задължително ще ги пусна, както и другите, които ми каза - не знаех за тях.

# 72
  • Мнения: 5 053
Фолата и В12 е хубаво и без да имаш мутации да ги пиеш в метилирана форма, защото се усвояват по -добре. Така че фолиевата може още отсега да си я купиш метилирана . Но си я изследвай, защото аз се оказах с дефицит и ми трябват големи дози сега.
Аз като малко хипохондричка си изследвах и уреаплазма и микоплазма.

# 73
  • Мнения: 83
Фолата и В12 е хубаво и без да имаш мутации да ги пиеш в метилирана форма, защото се усвояват по -добре. Така че фолиевата може още отсега да си я купиш метилирана . Но си я изследвай, защото аз се оказах с дефицит и ми трябват големи дози сега.
Аз като малко хипохондричка си изследвах и уреаплазма и микоплазма.

Метилирана фолиева започнах да пия от една седмица по 1 Табл. на ден.
Би ли ми препоръчала какъв Б12 да взема (марка по-точно)? Знам, че не е ок да е на капсули.

# 74
  • Мнения: 5 053
Него първо го изследвай. Ако е под 500-600 почни метилкобаламин на natural factors по 1. Но се следи през Б, защото спада. Фолата трябва да е около 30, не над 40. Желязо за при бременност над 20. Тези стойности ги знам от препоръките на д-р Сигридов.
Иначе пакета на Кандиларов е хубав,обхваща най- важните фактори. Друга хубава лаборатория е геника, но по- скъпа.

Пс. През самата бременност В12 да е е хубаво да е към 700-900

Последна редакция: пт, 03 фев 2023, 13:02 от Yan25

Общи условия

Активация на акаунт