Приморско 2023 г. - слънчево лято и прекрасна морска почивка

  • 44 802
  • 589
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 918
Мдааа, явно проблема предизвикна нерви... LaughingLaughingLaughing
А всъщност не нещо ново за Примарско - проблем с канализацията до пречиствателната станция, който води до изтичане в Дяволската река и блатото. Заметено под килима преди няколка години. Който си направи труда да го потърси, ще намери инфото. Затова преди написах, че за мен Южен плаж на Приморско не съществува. Wink
Бай Дъ Уей - северния не е в по-добро състояние предвид заустването на блатото Стамополу в морето.

sigma, би трябвало да си близко до мястото и дори да го виждаш?

Последна редакция: пт, 18 авг 2023, 16:47 от Leo...

# 541
  • Мнения: 39 687
На Перла съм. Флаг зелен, морето е пълно.

# 542
  • Мнения: 918
На Перла съм. Флаг зелен, морето е пълно.
Радвам се за теб. Smile Питах дали виждаш заустването на блатото Стамополу в морето и да направиш снимчица, ако може.

# 543
  • Мнения: 39 687
утре, ако се сетя.

# 544
  • София
  • Мнения: 415
Нямам снимка, но в момента блатото не е свързано с морето. Може би няма достатъчно вода или нещо подобно, защото други години и аз съм го виждала. Днес чух коментари от местните, че и това трябва да се оправи, защото сега са раздухали за Южния плаж, но догодина някой щял да се сети и за там. Чувам също, че заради ветровитото време има доста отказани резервации, а след "новината" за замърсения Южен плаж - станали още повече. Освен това имало и много болни от "летен вирус". Това са клюките и за тукашната звезда, разбира се, но той вече  си я раздуха и по клюкарските медии.

# 545
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 939
Ние сме на Приморско от днес. Хотела засега ни харесва, в Pop Art на ММЦ-то сме. Опитвахме да отидем на плажа на ММЦ-то но флага беше червен и едно момиче се потопи малко повече от кръста и веднага й свирнаха да излиза. Отидохме до Китен, а там флага беше зелен на южния плаж и въпреки вълните беше топла и приятна водата, има доста водорасли, но не ни пречат. Утре ще пробваме плажа на перла, нл сега първо излизаме да търсим ресторант 😁

# 546
  • Мнения: 1 748
Наред с добре известните заведения, бих препоръчала и Kiwi garden. Приятно място, чисто, вкусна храна, предлагат обедно меню. Същото така приемат резервации и плащане с карта. Направили са си труда да инвестират и в красиви съдове. Честно казано заведението доста ме изненада. Някак си не се вписва в общата стилистика на Приморско.
Изключително приятно място, благодаря за споделеното,  всичко много ми хареса.

# 547
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 939
Снощи седнахме на ресторант Палмите срещу лунапарка. Ниски цени, много вкусни и пресни миди и калмарите бяха невероятни. Персонала беше само от млади хора и бяха много учтиви, но чакахме доста за маса навън, разбираемо за тази част от сезона. Единственото което не ми хареса е минаващите постоянно коли рекламиращи дискотеки с много силен звук, но се преживява. Ще го посетим пак.

# 548
  • Мнения: 2 478
Оставям тук впечатленията си от нашата почивка в Приморско. Бяхме в комплекс Solei, ММЦ за трета година (2020, 2021 и тази). Местоположението ни устройва идеално, защото се придвижваме с колата. Далеч от лудницата и шума. До гората и стадиона.

Плажът е съвсем близо, но ние ходехме с колата, защото с две деца и хилядите такъми покрай тях, знаете как е. Тази година не случихме на време и всеки ден бяхме с червен флаг, вятър и забрана за къпане, съответно. Все пак нямаме пропуснат ден. Баткото ( 7г) се плицикаше на брега, а дребният (1г) обикаляше плажа.
 Последните два дни се опитваше и слънце да пробие, та беше поне по-топло. Три година все на плажа на ММЦ ходим и ни харесва там.
 Апартаментите са големи с всичко необходимо. Почистваха всеки ден, само първия ден дойдоха, когато малкия спеше и ги отпратих. Оставиха тоалетна хартия и взеха боклука. После нагодихме режима и чистеха, докато сме на плаж. Кърпите смениха на 3ти ден. Камериерката беше много мила. Не беше българка.
Забележка имам към това, че нямаше комарник на прозореца в спалнята. Не, че имаше комари, но една нощ в стаята се подвизаваше миризливка и ми наруши спокойствието. Хич не понасям такива летящи и пълзящи гадини.
Вратата на спалнята се затваряше трудно, с трясък, а с малко дете, което спи на обяд не беше много приятно.
И третото нещо, че искаха да заплатим целия престой още с пристигането. Не ни оставиха поне да се настаним и да отдъхнем малко. И предишните пъти това ме подразни.
Към хотела има магазин с доста високи цени. За справка кисело мляко беше 3.10,  а в Те маркет същото струваше 2.05. Но поне беше удобно наблизо да има магазин.
За първа година има и ресторант към комплекса. При предишните ни посещения нямаше и беше трудно да търсим къде може да хапнем за обяд наоколо. В ресторанта също са надути доста цените, но да кажем, че е очаквано и нормално на морето.
Можеше да се заяви закуска на място срещу 10лв. Традиционните неща - бъркани яйца, варени яйца, колбас, сирене, кашкавал, кисело мляко, мюсли, домати, краставици, мини кроасанчета с шоколад и още някакви, но не знам с какво бяха. Имаше плодове - диня, пъпеш, ябълки. Кафе, топъл шоколад и сокчета, които много ми харесаха. Персоналът не беше от българи, но всички бяха много мили. От закуската се възползвахме 2 пъти. Не ми се ядеше всеки ден едно и също. Също така и обядвахме там няколко пъти. За вечеря с малкия ни беше невъзможно да обикаляме ресторантите, да чакаме да ни вземат поръчката, после да я донесат, пък и без това бяхме на смени с мъжа ми да се храним. Хапвахме в Снаки, големият ми син хареса кръглите пици там. Няколко пъти ядохме риба в Косатка, в уличката до лунапарка. Трета година ходим там и ни харесва всичко. Малко семейно ресторантче, колкото да хапнеш набързо.
По-нагоре по същата улица на ъгъла ядохме торти в Атила, но не ни харесаха. Не ходим за първи път, но си казахме, че ако някога се върнем пак в Приморско със сигурност ще търсим друга сладкарница.
Не препоръчвам гофретите, които се намират в началото на крайбрежната алея, срещу една детска площадка. Жената работеше много бавно. Освен това гофретата се препече и залепна половината за гофретника, едва я остърга. Намаза я все пак с шоколад, но явно видя, че не изглежда много представително и предложи да ми я даде на по-ниска цена или да направи нова. Съгласих се да направи друга, но стана същата и накрая мъжът ми поиска да ни върне парите.
През лунапарка минахме само веднъж през блъскащите колички (8лв), синът ми явно порастна и не е искал да ходим повече. Харесаха си детската площадка срещу лунапарка и там си играеха.
Предишните години всяка вечер имаше концерти на центъра, тази само два пъти видяхме.
Никога не сме имали проблем с паркирането покрай лунапарка и училището.
Доволни сме от почивката, ако и времето беше хубаво щеше да бъде идеално.

# 549
  • Мнения: 1 918
И аз искам да се включа с положителен коментар за Косатка.От 11 години всяка година сме в Приморско и уважавахме Рибко ,  тази година пробвахме и Зои срещу хотела ни, но най- добрата риба беше в Косатка. В Рибко е добра, но много мирише мазнината.
Също така искам да препоръчам хотел Детелини. Много подходящ за семейства с деца в близост до Южния плаж и центъра.

# 550
  • Мнения: 117
Е... хееее,  няма го вятъра, няма ги и големите вълни! Северния плаж е пак прекрасното място. Нека, така да е... Blush

# 551
  • Мнения: 117
Потвърждение... много добри са торите на сладкарски работилница на ул. "Ропотамо", за която се казаха тук добри думи. Доволни и деца и възрастни!

# 552
  • Мнения: 117
Знае ли някой, има ли информация, дали слез 15 септември, ще работят някои хотели? Казва се , че тази година,  времето ще е добре за почивка.

# 553
  • София
  • Мнения: 415
Малките семейни хотели работят, докато имат туристи. Със заведенията за хранене е малко по-сложно.
Тея от община Приморско явно са закрили сезона и вече не третират против комари. Докато нямаше, последните няколко дни е някакъв ужас.

# 554
  • Мнения: 39 687
Още преди седмица започнаха да затварят заведения. Лунапарка половината вече го няма.

Общи условия

Активация на акаунт