Интервално хранене/периодично гладуване/ фастинг тема 11

  • 55 899
  • 789
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 13 761
Колко сме различни с вкусовете наистина...
Ако сложа на кафето си малко мляко, му разваля вкуса до леко нагарчащ, поне за мен. Повече отколкото чисто еспресо. Този ефект изчезва ако вече го удавя в мляко, да стане мляко с кафе и да е повече леко сладникавия вкус на млякото.

# 601
  • Германия
  • Мнения: 3 465
От зор че нямахме прясно мляко в офиса в петък си сложих малко бадемово мляко в кафето. Ами не мога, не става за пиене! 😅 Все още не съм опитвала с масло и MCT, не знам дали ще ми хареса вкуса

# 602
  • Мнения: 698
Повече от 6г правя интервално хранене,но кафето си пия с мляко
Пробвах и чисто,но тъй като пия доста кафе,не мога и реших да не се мъча,но свалях кг,които обаче вече както казах са ++++.
Може да пробвам една седмица да пробвам без мляко в кафето да видя дали ще има разлика,но не ми се вярва от това да са в +кг

# 603
  • Мнения: 5 926
Не мисля, че едно мляко особено ядково може да попречи на килограмите ... виж алкохолът дори чаша бяло вино си пречи за жалост. Аз обичам бадемово мляко да подсили вкуса на кафето, но да го омекоти в същото време.

# 604
  • Мнения: 698
Вино бяло пия по чаша вечер,но рядко

# 605
  • Варна
  • Мнения: 62
А пробвали ли сте вместо прясно мляко да сложите малко краве или кокосово масло? Така нареченото бронирано кафе. То все пак има калории. Като не му добавяте захар е пак по-прилична версия. Пил съм временно и ми понася добре, но съм спрял да практикувам. Иначе бих казал, че е вкусно и " пухкаво ". По-малко вредно от прахообразните и някои други сметани и глезотии. Обърнете внимание колко кафета пиете и колко мазнина бихте поели.
От пролетта на 2013 г. пия ежедневното си кафе без захар и не ми липсва. Когато се е случвало да пия кафе със захар навън, то не ми харесва колкото моето горчиво. Свикнал съм на вкуса му както са свикнали мъжете ви с вашите кусури и въпреки всичко няма да ви сменят за нещо по-хубаво Simple Smile
Счупи ми се дръжката на любимата дългогодишна керамична чаша и взех едно емайлирано брандирано канче, купено с благородна кауза. Е, сега и металното канче не бих сменил. Два дни ми трябваха да свикна с промяната. Някак си по-сантиментално и домашно ми е така. На вас колко време ви трябва да свикнете без захар? Пробвайте и вие два дни за начало. По възможност и без мляко. Помислете си и че захарта и млякото полепват по зъбите ви и ускоряват образуването на плака. Пиенето на кафета след хранене също го правят, но поне процесът не е толкова ускорен.

# 606
  • Мнения: 698
Ами пробвах с кокосово масло,но нещо много не ми харесва,а и пия доста кафе та мисля да прибвам без мляко чисто като го разредя с малко вода,захар не слагам от много години,но не ми се вярва това мляко в кафето да е причина за каените кг въпреки фаста,спорта и тн

# 607
  • Мнения: 5 926
Не е от млякото, колкото и кафета да са, освен ако не са от Starbucks, където слагат по половин литър в чаша плюс още неща и вкусове.
Защо да пием мазно кафе като си слагаме масло, това е отвратително. Ядковите млека или кравето, но по-нисък процент масленост абсурд да се качва от тях или да пречат на сваляне.
Но вчера ядох малко картофи и ето днес това личи на кантара....

# 608
  • Германия
  • Мнения: 3 465
Мазнината се слага за да влезе човек по-бързо в кетоза, или да остане в нея.

А кантарът днес показва задържаната от въглехидратите вода

# 609
  • Мнения: 528
Повече от 6г правя интервално хранене,но кафето си пия с мляко
Пробвах и чисто,но тъй като пия доста кафе,не мога и реших да не се мъча,но свалях кг,които обаче вече както казах са ++++.
Може да пробвам една седмица да пробвам без мляко в кафето да видя дали ще има разлика,но не ми се вярва от това да са в +кг
При мен дори съвсем малко прясно мляко в кафето се оказа голям проблем. Пробвах всички възможни ядкови млека. Може би лешниковото най-добре се връзва.

# 610
  • Мнения: 698
Повече от 6г правя интервално хранене,но кафето си пия с мляко
Пробвах и чисто,но тъй като пия доста кафе,не мога и реших да не се мъча,но свалях кг,които обаче вече както казах са ++++.
Може да пробвам една седмица да пробвам без мляко в кафето да видя дали ще има разлика,но не ми се вярва от това да са в +кг
При мен дори съвсем малко прясно мляко в кафето се оказа голям проблем. Пробвах всички възможни ядкови млека. Може би лешниковото най-добре се връзва.
А как установихте,че е проблем млякото?

# 611
  • Мнения: 528
Повече от 6г правя интервално хранене,но кафето си пия с мляко
Пробвах и чисто,но тъй като пия доста кафе,не мога и реших да не се мъча,но свалях кг,които обаче вече както казах са ++++.
Може да пробвам една седмица да пробвам без мляко в кафето да видя дали ще има разлика,но не ми се вярва от това да са в +кг
При мен дори съвсем малко прясно мляко в кафето се оказа голям проблем. Пробвах всички възможни ядкови млека. Може би лешниковото най-добре се връзва.
А как установихте,че е проблем млякото?
С кръвен хранителен тест, плюс включване и изключване само на млякото от хранителния ми режим.

# 612
  • Мнения: 5 926
Тук става дума може би за някаква непоносимост към самото мляко. Но нали казват, че след 2 г възраст не трябва да се пие кравето, така или иначе, аз от години не консумирам, само ядково.

# 613
  • Мнения: 10 354
Аз в кафето си слагам пяна от мляко. КОлкото да ми обере киселинността на самото кафе. Макиато ли се казваше това кафе. Имам една бъркалка от Икея и с нея. Слагам си първо 1 лъжица мляко в чашата, даже и по-малко, колкото да ми покрие дъното. И с тая бъркалка го завъртам и ми напълва половината чаша с пяна, отгоре си пускам кафенцето. Но открих че с фет фри мляко става пяна, с пълномалсено не може. Та такова вземам само заради пяната.

# 614
  • Мнения: 1 342
Веднъж свикнала на чисто кафе, не мога да го пия другояче. Пия дори чай без нищо. Просто си обичам естествените аромати без примеси. Както и шоколад със 100% какао.

Общи условия

Активация на акаунт