разходките през зимата

  • 1 483
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 019
Ами както се вижда от лентичката аз съм майка с не много по-голям опитот теб, но ще си позволя да отговоря. Педиатърката на дъщеря ми ни посъветва да се извеждаме при всяка една възможност докато температурата не падне под -5 градуса, ако няма мъгла и не вали, така  че на този етап ние все още сме на вън всеки ден, но всеки сам решава за детето си. Peace
Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 3 064
Когато се роди Борис, точно започнаха дългите мъгли в София, но когато няма мъгла е или на терасата в количката или кошницата, или с кенгуруто навън. Сега го чакам да заспи и го слагам навън. Децата имат нужда от чист въздух, макар и градски. Когато е добре облечено, няма проблем. Само муцуната му остава навън Wink

# 17
  • Мнения: 5 255
Може да го извеждаш  Peace
Ако духа - слагай дъждобрана на количката  Wink
Децата си спят спокойно навън  Grinning
Само при мъгла и ниски температури сме се въздържали от разходки.

# 18
  • Мнения: 6 164
Това пише в последния брой на сп. "9 месеца":

Температура, подходяща за разходка:

Възраст                 Температура на въздуха

1-3 месеца            над 10-12
оС
3-6 месеца            над 5оС
6-9 месеца            над 0оС
9-12 месеца          над -5оС
след 1 година        над -10оС[/color]

# 19
  • Мнения: 1 382
Само в мъгла избягвам да го извеждам, от студ не се плаша , стига да не е -25 Mr. Green

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Миналата зима когато е под 0 градуса не съм я извеждала,а понякога и на 3-4 не съм,защото при нас е много силен вятъра.

# 21
  • Мнения: 2 271
Дори е препоръчително да се извеждат и на студено време.Добре облечени,но без шал на устата!!!Увлажненият и студен въздух е много вреден!

# 22
  • Мнения: 3 360
Можеш да си го извеждаш-още не е толкова студено..Аз излизах почти всеки ден миналата зима,ама сега нещо ме домързява.. Embarassed

# 23
  • Мнения: 155
Ами аз днес след доста чудене го изведох за един час. Вярно хладно беше, но с ескимосчето и пъхнат в зимното чувалче май му беше добре. Заспа веднага. Но аз през 5 мин. го пипах, пустият му майчински страх да не го простудя. Реших, че идват и по-големи студове и да използвам докато може. Иначе в дъжд и когато бяха мъглите пазехме апартамента. Чак се бях уплашила да не се разболее щом излезе пак! Затова час по час проветряхах стаята.
Честно казано паднат ли температурите под 0, не знам дали ще имам смелост да го извеждам.

# 24
  • Мнения: 4 915
Това пише в последния брой на сп. "9 месеца":

Температура, подходяща за разходка:

Възраст                 Температура на въздуха

1-3 месеца            над 10-12
оС
3-6 месеца            над 5оС
6-9 месеца            над 0оС
9-12 месеца          над -5оС
след 1 година        над -10оС[/color]
Е, така както са препоръчали, зимата изобщо не трябва да се извеждат малки бебета.  Wink

Щерката е октомврийско бебе и точно декември и януари беше на 2-3 месеца и я извеждах и при минусови температури. Дори при минус 9 градуса.

Щом бебето е облечено добре и няма мъгла, си спи чудесно навън.

# 25
  • Мнения: 205
  Ако е над 0 C ,т.е. положителни температури, при тази възраст- 3 месеца, може спокойно да излизате, ако не духа силен вятър или не е много влажно и не вали...

# 26
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
И в сняг, и в дъжд, и в студ - всеки ден сме навън поне за 1 час! Слагам дъждобрана ако се налага и нищо не може да ни спре Peace

# 27
  • Мнения: 2 952
Оле , незнам , аз сигурно съм свикнала на жеги тук , та затова при 4  сигурно нямаше да изляза ...или поне рядко .....Сигурно ако се опаковате като космонавти Simple Smile и в добре затворена количка  няма страшно , но пък ....разходката ще е повече за мама като че ли .....незнам малкото човече какво ще разбере ...поне да подиша малко чист въздух.....знам ли.....

# 28
  • Мнения: 8 505
Може,да.Освен че съм излизала при -10*,без дъждобран (не намерих такъв,който пасва на количката),редояно я оставях да спи в количката на терасата...тя просто не спеше вътре или спеше по 10-ина мин Crazy

# 29
  • Мнения: 5 026
Стига да са полпжителни температури, да не е влажно, да няма мъгла или вятър-МОЖЕ! Приятна разходка  family

Общи условия

Активация на акаунт