Бихте ли искали да знаете ако вашият мъж е бил донор на сперма?

  • 10 197
  • 368
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 15 356
Има изискване. От вратата за краката не се правят процедури.

# 61
  • Мнения: 46 662
Дами, съгласна съм, че работата смърди, ама понеже все аз съм Тома неверни, разказах официалната версия. За разбирането са разбрали... след скандала.
Няма как да разберат. Ако наистина детето е негово, става дума за кръшване по комшийски и измислена версия за донорство, за да си оправдае постъпката.

По темата - не ме притеснява, ако е дарявал. Но да, намирам за нормално да ми сподели, предвид това, че сме заедно от много млади, т.е. ако се е случило е било по време на връзката ни.

# 62
  • София
  • Мнения: 13 798
Няма изисквания, когато си плащаш сам.
Когато си с финансиране, искат изследвания и диагнози, за да ти отпуснат парите.

# 63
  • Мнения: 15 356
Аз където съм правила опити не правят нищо по желание на пациента. Моят доктор дори и секцио не прави по желание на забременелите си пациентки.

# 64
  • София
  • Мнения: 13 798
Зависи къде е било, но моят опит е от над 20 г. по клиниките. Всички в София съм обиколила. И няколко в провинцията.
Никой няма да върне хора, които държат на инсеминация или ин витро. Друг е въпросът с търсещите причина и лечение. Но има масово жени без партньори или позакъсняли с възрастта,които директно започват процедурите. Особено ако финансово им е по джоба.

# 65
  • Мнения: 2 052
Негова воля, но да - бих искала да знам.

# 66
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Вълнува ме точно толкова дали бобът се е изял до края.

# 67
  • Мнения: 1 837
И аз бих искала да знам. Консервативна съм по отношение на донорство на яйцеклетки/сперма.

# 68
  • София
  • Мнения: 13 162
Между другото, аз яйцеклетка не бих дарила. Никога не би ми било спокойно да знам, че там някъде има мое дете, което не знам как се гледа, добре ли е, обичано ли е.

# 69
  • София
  • Мнения: 13 798
Яйцеклетката дори и твоя, детето няма как да е.
Детето става такова, каквото го отгледат и възпитат родителите му и каквато комбинация се получи от тази миниатюрна клетка, гените на бащата и всички останали фактори от средата, в която расте.
Все едно донорката да претендира, че най-малкият ми син е неин. Ми не е. Той попива всичко от мен - от кърмата, през ласките до отношението. Онази клетка реално не е той.
А и стигне ли някой до донорска яйцеклетка, това дете обичайно е много желано, обичано и обгрижвано.

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 14 958
И аз като Лъвица. Правната страна на въпроса и мотивът и отношението на реципиентката са ми ясни, но понеже аз не бих могла да променя моето усещане и отношение, хипотетично вероятно не бих дала яйцеклетка, дори да отговарях на изискването за възраст.

Сега да не вземе да помисли някой, че твърдя, че такова трябва да бъде отношението на всички, не. Много е хубаво дори, че има кой да дари яйцеклетки, за да станат други жени майки, но тая работа не е за всички.

# 71
  • София
  • Мнения: 13 798
Разбира се, че всеки има собствено усещане, но тази привързаност към някаква клетка ми е аналогична към привързаност към яйцеклетките, които тялото ни изхвърля всеки месец с менструацията.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 14 958
Няма никакво място за сравнение. От едната яйцеклетка е станало дете, от другата не е.
Все едно да кажете, че оставянето на дете за осиновяване е като привързаност към яйцеклетка, изхвърлена с менструацията. Или към плод, изхвърлен в ранна седмица след аборт.

# 73
  • Мнения: 1 257
Много пъти съм обмисляла възможността да стана донор на яйцеклетки, и сега от позицията на времето съжалявам, че не съм го направила. Спираше ме само притеснението от хормоналната стимулация. Морални притеснения нямам, донорството като цяло е идея, която много активно подкрепям.

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 14 958
Аз "морални" в тесния смисъл притеснения също нямам за никакъв вид донорство (извън, разбира се, разни от типа на покупка на бъбрек, които увреждат донора), както и за сурогатство. Всяко от тези неща помага и е добро.

Но и обясненията "ама това е само клетка" не вършат работа. На мен ми е известно какво е яйцеклетка и какво е сперматозоид, за друго става дума, за вътрешно усещане. За един е "само клетка", за друг е повече и това ни най-малко не е ненормално.

Последна редакция: ср, 01 фев 2023, 12:29 от Магдена

Общи условия

Активация на акаунт