Липса на мъжка фигура в семейството

  • 3 169
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • СИ
  • Мнения: 4 403

И на мен ми е странно, когато някой на около 20 пише, че е имал дълга и сериозна връзка, но явно за тях е точно така.


Даже не дълга и сериозна връзка, ами за няколко сериозни връзки става въпрос. Не можеш да разбереш, къде свършват фантазиите и започват измислиците.

# 16
  • Мнения: 406
Като за начало не се хващай с мъже, които са 10+ години по-големи от теб. Особено пък щом си на 20. Едно е разлика 10 години, ако си на 35, друго е ако си на 20. Не си търсиш баща, а мъж. Има огромна разлика. И после - старай се да не бъдеш толкова тотално неадекватна - как изобщо е възможно някой да иска съвет как да обича себе си и как да не допуска да се отнасят с него като с парцал..? Ами не позволявай да те тормозят по какъвто и да било начин. Ето това е да обичаш себе си. Да се стремиш да водиш спокоен и удоблетворяващ живот, а не да се мъкнеш като последната изпаднала жена подир всеки боклук, който не те иска. Не е края на света. Винаги ще има по-красиви, по-умни, по-можещи от теб, дето да ги искат вместо теб да искат. Това не значи, че трябва да легнеш и да умреш от мъка. Търсиш, докато попаднеш на някой, който ще иска теб, а не другата. Без да се налага да се унижаваш и да търпиш тормоз. Млада си, имаш цялото време на света. Да се влюбиш не означава непременно да вършиш куп идиотщини без да мислиш... В живота е така - не винаги ти се получава както го искаш. Но всяка пропусната възможност води до нови възможности. Ако не е днес, ще е утре. В това няма нищо лошо - просто трябва да се научиш да приемаш неуспеха (в какъвто и да е смисъл) и да продължаваш нататък. Ако при всяка несгода се тръшкахме, досега човечеството да е изчезнало...

# 17
  • Мнения: 1 867
исках да наказвам всеки, който ме хареса със залъган интерес в началото и после ужасно отрязване, колкото се може по-гадно да им бъде...
Нормално, още си на 20 и можеш да си го позволиш. Като те удари треската за бебе изведнъж ще спреш да отрязваш добрите момчета, които те харесват и ще ги "видиш с други очи". Пак ще ти харесват боклуци, но няма да си направиш семейство с тях. Но гледай да ти дойде акълът до към 25. Защото ако зададеш същия въпрос на 30 ще ти е късно за пренастройка.

# 18
  • Мнения: 11 452
В момента, в който осъзнаеш семейния модел и не го одобряваш ти вече си на практика една крачка по-далеко от него и не ти влияе чак толкова.
Искам обаче да се замислиш - много хора осъзнават, че нещо не им е наред и им е много удобно нещо друго да е виновно за този им недостатък - я семейство, я властна майка, я подигравки в детство, я каквото и да е, но не и да се изправят и да се видят какви са наистина, да поемат своята отговорност. Отговорността да кажат - това съм аз и делата си определям аз, съветван само от емоциите ми! Когато отговорността е само твоя и не се самооправдаваш с мекушавата майка и тираничния баща то тогава нещата се променят. Миналото оставя отпечатък върху нас, но не не определя бъдещето ни.

Като начало седни и си направи детски списък какъв мъж искаш. Сериозно - направи си списък с точки. И всеки мъж, който се приближи до теб и ти допадне го подлагай на теста на списъка. Ако отговаря на 50% му дай шанс. Ако не покрива поне 50% - зарежи.
Списъкът трябва да се актуализира. Например веднага след всеки твой рожден ден. Мъжете, независимо от кога сте заедно да се подлагат на проверка на списъка 2 пъти годишно.
И така тази детска щуротия ще те научи нагледно да си наясно със себе си какво търсиш и цениш в мъжете. После ще ти помогне да не правиш излишни компромиси. Опитай и виж дали и на теб няма да ти помогне

# 19
  • СИ
  • Мнения: 4 403
...
Като начало седни и си направи детски списък какъв мъж искаш. Сериозно - направи си списък с точки. И всеки мъж, който се приближи до теб и ти допадне го подлагай на теста на списъка. Ако отговаря на 50% му дай шанс. Ако не покрива поне 50% - зарежи.
...

И като си направи списък с изискванията към мъжете, да не забрави да си направи и списък какво може да предложи. Това също е важно.

# 20
  • Мнения: 5 325


И като си направи списък с изискванията към мъжете, да не забрави да си направи и списък какво може да предложи. Това също е важно.
Разбира се, че е важно. Обаче на първо място тя трябва да осъзнае, че заслужава нормално човешко отношение към себе си и да го изисква. После да започне и да отвръща със същото, но след като се е научила да разпознава хората, които си струват. И тук нямам предвид само любовни връзки, а отношенията с другите хора като цяло.

# 21
  • СИ
  • Мнения: 4 403
Разбира се, че е важно. Обаче на първо място тя трябва да осъзнае, че заслужава нормално човешко отношение към себе си и да го изисква. После да започне и да отвръща със същото, но след като се е научила да разпознава хората, които си струват. И тук нямам предвид само любовни връзки, а отношенията с другите хора като цяло.

Всяка седмица едва ли не има тема в която се казва горе-долу следното: Живея с един, дето ме бие и ми вика, че съм курва и боклук. Какво да направя, защото много го обичам?

# 22
  • Мнения: 5 325
Скрит текст:
Разбира се, че е важно. Обаче на първо място тя трябва да осъзнае, че заслужава нормално човешко отношение към себе си и да го изисква. После да започне и да отвръща със същото, но след като се е научила да разпознава хората, които си струват. И тук нямам предвид само любовни връзки, а отношенията с другите хора като цяло.

Всяка седмица едва ли не има тема в която се казва горе-долу следното: Живея с един, дето ме бие и ми вика, че съм курва и боклук. Какво да направя, защото много го обичам?
Според мен не цениш достатъчно себе си, ако допускаш подобно отношение. Още по-лошо е, когато имаш и деца, които нямат друг избор и са принудени да стоят с теб в тази среда. А ти се оправдаваш, че стоиш "заради децата". Това се дължи точно на грешен семеен модел, наложен от родителите. Изкривява се психиката и се увеличава толерантността към това, което за много други далеч не е нормално.

# 23
  • Paris, France
  • Мнения: 14 227
...
Като начало седни и си направи детски списък какъв мъж искаш. Сериозно - направи си списък с точки. И всеки мъж, който се приближи до теб и ти допадне го подлагай на теста на списъка. Ако отговаря на 50% му дай шанс. Ако не покрива поне 50% - зарежи.
...

И като си направи списък с изискванията към мъжете, да не забрави да си направи и списък какво може да предложи. Това също е важно.

Ми, не, не е важно. Мъжете, които я харесват и свалят не са идиоти и могат сами да преценят дали това, което тя предлага ги устройва и им харесва. Мъжете не са като нас, жените и нямат списъци и хиляди изисквания.

Само това, че е на 20 години и жена е достатъчно за 90% от мъжете да я пожелаят.

Да си живее живота без да си троши главата и нервите на първо време! Да прави само това, което и носи изхода или удоволствие!

За мене единствения и проблем е, че не е рационална и действа мазохистично. Ето, пише, че мрази мъже, а излиза с такива. Да излиза с хора, които харесва!

# 24
  • Мнения: 6 244
Мда, имах една съседка горе долу колкото мен на години, истински глиган. И един път я засичам пред блока с някъв чичак ( той към 35, аз тогава бях на 22-3). И си викам на акъла, като почна да харесвам такива само щото са млади, значи аз съм одъртял. Е още не съм почнал да ги харесвам, ама определено младостта е в плюс .
И да, важно е да знае какво може да предложи тя, за да не реже подходящи за нея мъже, а да тича след другите, на които не им е на нивото и най много могат да я изклатуркат няколко пъти, понеже не струва усилия, след което да я захвърлят.

# 25
  • Мнения: 19
за SEAHORSE: Мила моя, къде по-точно написах, че връзката е била сериозна с втория човек и изобщо фантасмагориите, под чиито цитати ме слагаш?

# 26
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 497
Иди се запиши да учиш нещо вместо само да тичаш след мъже. На 20г вече си имала няколко връзки, едната била продължила 4г. Ами още преди да завършиш училище ли тръгна да гониш връзки?? Иди на психолог ако трябва и седни да си обмислиш целите в живота. А и ако се запишеш в университет ще имаш възможност да се срешнеш с повече хора и евентуално ще си намериш друг човек за модел за поведение. Освен това ми се струва и че имаш нужда от смяна на средата, най-добре се запиши да учиш нещо в друг град.

# 27
  • Мнения: 19
Иди се запиши да учиш нещо вместо само да тичаш след мъже. На 20г вече си имала няколко връзки, едната била продължила 4г. Ами още преди да завършиш училище ли тръгна да гониш връзки?? Иди на психолог ако трябва и седни да си обмислиш целите в живота. А и ако се запишеш в университет ще имаш възможност да се срешнеш с повече хора
слънчице прекрасно, уча медицина, ако обичаш, bi*ch please .
да, не съм се изразила правилно, липса на ПОЗИТИВНА мъжка фигура. За дамата, която попита за човека, който беше по-голям - манипулациите де изразявах в непрестанното му обезценяване, той всъщност паралелно водеше комуникация с много момичета, но обвиняваше мен в подобни действия (че съм водила паралелни отношения с други хора, а аз бях абсолютно отдадена на тези ни с него).
Идеята е, че детето приема всичко, което му покажат мама и тати за любов. Т.е. мама и тати ме бият, това е любов, мама и тати се бият, това е любов, мама и тати се разбират, това е любов и тн.. и в даден момент ти вече “знаеш” какво е любовта, вибрираш на тази честота и привличаш такива хора, които могат да ти предложат този тип “любов”, на мама и тати.

# 28
  • СИ
  • Мнения: 4 403
за SEAHORSE: Мила моя, къде по-точно написах, че връзката е била сериозна с втория човек и изобщо фантасмагориите, под чиито цитати ме слагаш?

А? Извинявам се. Трудно ти се проследява мисълта в написаното.            Smile

# 29
  • Мнения: 147
в крайна сметка нещата зависят от мен.

Запомни го това изречение и се опитай често да си го напомняш.
Моето мото е - всичко започва от мен! Редовно при всякакви случаи казвам на дъщеря си - ние с теб сме първите. Аз имам лошо семейство, не ми се разказват подробности. Било е там някъде, обаче след нас ще  бъде добре. Ние не започваме чудесно, даже сложно започваме, защото един сирак макар и сам на света, може да си няма кой да му помага, но е в известна степен по-добре от нас, понеже няма и кой да му пречи. Но ние няма да паднем и ще се задържим така, че всичко след нас да си заслужава, и тези след нас да харесват и ценят отношенията, постройката, усещането за семейство, което ние ще създадем и ще оставим. Аз бях нещастна, луда, опърничава, емоционална, млада, на 16 щях да се омъжа, на 18 щях да се омъжа, едни големи трагедии, да решиш, че ей сега ще се мре, на 21 направо се омъжих. Опитай се да не правиш всичко на тъгъдък. ВРЕМЕ имаш.  Ти си тази, която знае какво не иска да допусне. И ти си тази, която ще изгради своя собствен път. Отричам оправданията с лошо семейство. Имаш съседи, приятели, колеги. С всяко ново място за учене или за работа ще срещаш нови и различни хора. Попивай! Чуждият опит не може да се налее, а и не бива. Но твоите изводи за как да живееш можеш да си направиш сама, защото светът не е само твоето семейство, ти не си длъжна да живееш в тази кутия, има свят около теб, опознай другите и избери какво искаш за себе си. Раните ще останат. Но какъв човек да бъдеш, как да се държиш и какво да преследваш, ти сама можеш да възпиташ в себе си, детството го остави назад. И не бързай с мъжете, стремежът да имаш нормално семейство като всички хора го познавам добре, обаче първо в главата си се откъсни от злото, закопано в теб. Тогава ще си свободна, спокойна и уверена. Направи така, че ТИ да си заслужаваш. Учи, докато е време, за да имаш добра работа и да имаш добри доходи, бъди една сериозна млада жена, постели си за собственото ти бъдеще, стъпи на тоя път и на някой друг съм сигурна ще му хареса сам да дойде и да поиска да върви до теб. Може да си объркана и това изобщо не е лошо, показва, че си чувствителна и мислиш, харесва ми и ти желая много щастие, инат и късмет!

Общи условия

Активация на акаунт