Име за момиченце

  • 4 707
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Гласувах за Йоана.

Предлагам класическото Елена.
Стоян и Елена
Или българското Елица
Стоян и Елица
Или Елина

Анна,София,Мая,Ния

# 31
  • Мнения: 1 367
Щом живеете в чужбина, може би Ива или Ивона е по-добре от Йоана. Ема не ми харесва и според мен не пасва до Стоян.

Предлагам още: Бояна, Калина, Ина, Ева, Лора, Неда, Нона, Нина, Соня, Славена, Рая, Радина, Ная, Надя, Невена, Таня, Тамара,  Даная...

Успех!

Последна редакция: пт, 03 фев 2023, 23:08 от Radilena

# 32
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Цитат
Ема и Стоян са ми неравностойни…
Защо се търси "равностойно" на Стоян? Голяма глупост!
Децата са различни личности и имената им няма нужда да са "равностойни" или да си "приличат"
Дано майката не се повлияе от тези блестящи идеи.

И Ема, и Йоана са красиви имена.

# 33
  • Мнения: 3 033
Щом живеете в чужбина, може би Ива или Ивона е по-добре от Йоана. Ема не ми харесва и според мен не пасва до Стоян.

Предлагам още: Бояна, Калина, Ина, Ева, Лора, Неда, Нона, Нина, Соня, Славена, Рая, Радина, Ная, Надя, Невена, Таня, Тамара,  Даная...

Успех!
Следвайки тази логика, имената да си подхождат, на мен хич не ми се струва, че Даная, Рая, Ная, Ивона и Нона са подходящи предложения към името Стоян.

# 34
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 861
И на мен ми е непонятно защо имената на брат и сестра трябва да си подхождат?! Няма да са все деца и мама и тате да ги водят заедно, много бързо ще станат самостоятелни личности със свой живот. По-скоро собственото име да си подхожда с бащиното и фамилното или само с фамилното...

# 35
  • Мнения: 4 008
И на мен ми е непонятно защо имената на брат и сестра трябва да си подхождат?!

Защото се раждат неща като Тервел и брат му Джейсън, и двете сестри Даринка и Елизабет... Хубаво е малко да се мисли - тези деца после ще се сравняват и ще има ама защо аз съм кръстена като козата на съседите, а сестра ми като принцеса, или защо аз съм със българско име, а сестра ми с интернационално.

# 36
  • Мнения: 6 241
И според мен собственото име трябва да подхожда с фамилното.

# 37
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 861
Е то и с наглед красиво женско име може да е кръстено кучето на съседите или козата като казваш. И то без да имаш брат или сестра, и пак да не си доволна от името си.
Какво им е на Дарина и Елизабет?

# 38
  • Мнения: 297
Кой както си го усеща. Ама нека все пак да имаме право на мнение, темата не е запазена само за определени хора, които да прокарват своите “блестящи идеи” 🙂

Много бързо ще станат самостоятелни…колко да е бързо? Поне 18 години, през които имената им ще се споменават често заедно. Хубаво е да са равностойни, да. Близки по вибрации, или по “вайб”, казано по модерному:) Аз знам за две сестри - голямата е Кирила дословно на дядо си Кирил, а малката - Ванеса. Година и малко май им е разликата. Ми за мойте уши не звучи ок, но всеки си шета на акъла.

Последна редакция: сб, 04 фев 2023, 10:52 от That Obscure Object of Desire

# 39
  • Мнения: 12 003
Кирила и някое други модерни имена от традиционно мъжки ми звучат грубо, не ми харесват. Но пък са модерни, явно се харесват.
Аз също съм на мнение, че е хубаво, ако не се кръщава дословно на баби и дядовци имената да са с едно звучене - български/ славянски, гръцки, латински...

# 40
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 861
18 години ще се споменават заедно (едва ли) и поне 50, 60 рядко ще се споменават заедно или въобще. Не помня покрай мен да са споменавали сестра ми и обратно.
Както и да е. Всеки си има своите аргументи защо и как да си нарече децата.

# 41
  • Мнения: 1 367
Предложих Рая и Ная, защото са български имена. Журналистът Найо Тицин каза, че е кръстен на прякора на баща си Атанас - Найо, и на фамилното име на майка си - Тицин.

Какво им е на съчетанията: Стоян и Рая, Стоян и Ная, например?

А Даная, Ивона и Нона ги предложих, защото са кратки, леснопроизносими на повечето езици имена. Авторката написа, че живеят в чужбина. Тези имена са отдавна възприети и в България. Сетих се за певицата Нона Йотова, спортистката Нонка Матова и героинята на Йордан Йовков от разказа "По жицата" - Нонка.

На мен много ми харесва името Нона и ми звучи добре до Стоян. В някои краища на България към Йоан, Иван се обръщат на галено с Нонко. И понеже в списъка на авторката има Йоана, се сетих и за Нона. А Йоана може да е по-трудно за произнасяне в чужбина.

# 42
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Емма

# 43
  • Мнения: 32
Гласувах за Йоана. Но мисля, че Йоанна звучи малко по-добре.

# 44
  • Мнения: 2 726
Лорейн,Роузи,Мелади,Лия.. аз бих се спряла на нещо от тези 😊 дано съм помогнала

Общи условия

Активация на акаунт