Постоянна умора, а изследванията са ок

  • 1 720
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 365
Преглед при мамолог си направи.

# 16
  • Мнения: 758
Витамин B12- 267.60

Феритин -27   13 - 150

за инсулина и глюкозата не помня какви бяха

освен от б12, получавам и аритмия няколко пъти седмично да не е и от това?
Извинявайте, че питам толкова много просто търся причината Sad
Феритина ти е нисък. Не си написала мерната единица. Но ако е
µg/L това е дефицит на желязо без анемия и симптомите често са:
  • Изключителна умора
  • Намалено умствено съзнание
  • Разсеяност и лоша концентрация
    главоболие
  • Депресия
  • Висок пулс в покой и бързо ускоряване на пулса по време на усилие;сърцебиене
  • Косопад
  • и т.н.

Лечението е с желязо от 6м до 1г. Хематолог ти трябва.
Хубаво е да те следи лекар за да не предозираш. Или ако нямаш възможност контрол на 2-4месеца. Хубаво е феритина да стигне стойност поне 100µg/L преди да спреш желязото и после контрол на 6 месеца дали не пада

Когато започнеш да пиеш желязо е възможно симптомите да се усилят. Това е преходно състояние, което отминава за месец и е знак че лечението е наложително.

Хубава статия по въпроса.

Последна редакция: нд, 12 фев 2023, 13:38 от Мinerva О.

# 17
  • Мнения: 184
Блгодаря ви! Другата седмица съм на доктор да видим какво ще излезе.

Ще съм благодарна на още мнения и съвети по темата Flowers Hibiscus

# 18
  • Мнения: 415
Болки имате ли, проблеми със съня? Да не е начало на фибромиалгия?

# 19
  • Мнения: 184
Ходих на няколко изследвания, нямам проблем с белия дроб, нито със сърцето или пък щитовидната но за всеки случай ми пуснаха едно ТСХ и желязо Т4 Т3. Казаха, че може да е на психична основа.

Казаха ми че Б12 ми е добре което не е така според мен

Вече не знам Sad Депресия ли е какво е

Не знам дали е фибромиалгия

# 20
  • Мнения: 46 511
Ниско ти е Б12 и симтомите съответстват на цифрата.
Какви са стойностите на ТСХ, Т4 и Т3?
Инсулин пусна ли? Видях, че имаш и повишено желание за сладко. Това е характерно при висок.

# 21
  • Мнения: 184
не съм пуснала още изследванията за Т3, Т4, ТСХ и инсулин. Чак следващата седмица ще мога да отида

# 22
  • Мнения: 1 526
Здравейте, момичета! Simple Smile

Пуснах си едни кръвни изследвания понеже постоянно се чувствам уморена и ми се спи и си мислех, че е от желязото понеже имах анемия, а сега е (хемоглобин) 124,  Б12 е - 267.60 (145.00 - 569.0)

Нямам хеликобактер, но имам ешерихия коли (сякаш чувствам тежест от нея) в урината въпреки, че пия уробиотик с червена боровинка.

Отделно имам износване на междупрешления диск на кръста и от там ми става по-тежко и сега пия телешки колаген.
Не знам вече как да си помогна от тази умора и не знам на какво се дължи, а съм на 30 трябва да съм в разцвета на силите си а не да се чувствам като някоя баба. Sad

Преди време имах проблеми с мъжът ми и сега съм в депресия.

Моля за някакви съвети, ще съм ви благодарна! Flowers Hibiscus

Аз също имах анемия и спрях да пия желязото (а и да ходя на преглед), след като хемоглобина ми се възстанови на нормални нива, но е било грешка и няколко години не можех да разбера от какво ми е силния косопад, отдавах го на ковид, възрастта и хормони. В крайна сметка желязото и феритина все още са ми ниски, и започнах отново прием на Сорбифер. Така че, не подценявай нищо, иди на лекар, бъди подробна, изследвай и желязо/феритин. Другите съвети са също много добри, особено недостиг на Б12 удря по психиката. Бях 10 г. вегетарианка, минала съм го и знам (в края на тези 10г...

Общи условия

Активация на акаунт