София - кв.Надежда, Толстой, Свобода

  • 35 711
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 480
Честит Имен Ден на празнуващите и от мен!  Heart Eyes ЧНГ на патерици! Нека новата година бъде по-добра и щастлива!

Аз съм си в София, но няма с кой да излизам. То и асансьора ни не работи в момента та повече от месец до 5етаж се мъкнеме с количката. Няколко пъти излезнахме и без количка де ама се налага да го нося на ръце доста.

# 16
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Черпя всички с по пърче торта  newsm38 .Криси днес става на 2 години.Честит имен ден на всички именници и честит рожден ден навсички рожденници освен Криси.

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
pеtia, Честит Рожден Ден на Криси. Много здраве, късмет и усмивки!  newsm59

# 18
  • София
  • Мнения: 480
pеtia, много да те радва Криси  nbirthday

Да почерпя и аз за именния ден на Ивчо  Wine Glass

# 19
  • Мнения: 455
За много години мамчета   bouquet  Здрави,късметливи и усмихнати през Новата година мами и дечица да има  Heart Eyes
 Честит Рожден Ден на Криси!
Да расте здраво,безгрижено и щастливо дете  Hug
Честит имен ден на празнуващите с името си   bouquet
и специални пожелания за здраве и много усмивки на Ивчо на мама ДиДn
Е,днес си е супер празнично времето навън,дано е за добро това затопляне по никое време,направо си се чувствах пролетно на разходката  Flutter
Мамчета от Надежда, има една тема по която умувам тия дни и имам нужда от вашите съвети и мнения. А темата е ясла и детска кухня. Разбрах, че ще се отваря нов филиал на детска кухня до Данъчната служба и се интересувам някой дали има инфо по въпроса, утре мисля да намина да попитам,но незнам дали ще сме ОК, че тия дни боледуваме всички в къщи  Confused
Всъщност по-голямото ми умуване е по повод на яслата  newsm78 Коя е предпочитаната ясла в района? Аз съм в Надежда 1(бл.126),до най-новото Фантастико. Не съм се разбързала(мисля да си гледам почти до края на майчинството детето,но незнам да не изскочи нещо непредвидено) и май си е време да се вземат мерки по въпроса  newsm78
Та значи  Grinning ще съм ви много благодарна,ако ми препоръчате подходяща ясла за бебката.А дали не съм закъсняла вече много?
Поздрави и приятна празнична вечер   bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 480
Doninka, преди около 2 месеца правих проучване на детските ясли в Надежда и Свобода защото мислехме да го даваме Иво. От http://www.sofiadnes.com/ открих 8 ясли. В 2 от тях приемат деца 1-2 месеца след като си отишал да говориш с директорката. В останалите ми казаха, че нямат места и сигурно няма да стане скоро, но да си подам молба в първия работен ден от новата година. В две от тях (които са по-близко до нас) питах дали става със спонсорство, но не ставало - имали много деца в групите. В едната имаха по 25 деца в група. Ето го и списъка с яслите:

----------
1. Детска ясла № 40   
 адрес: София, Надежда2, ул. "8-ми март" № 15 - приемат молби
тел: 938-12-05
----------
2. Детска ясла № 61   
 адрес: София, Надежда4, ул. "Бял Люляк" № 19 - приемат деца скоро след молбата
тел: 938-28-94
-----------
3. Детска ясла № 62   
 адрес: София, Надежда, ул. "Ал. Михов" № 25 - до Агресията (автогара север), приемат деца скоро след молбата

тел: 938-13-07
----------
4. ОДЗ № 24   
 адрес: София, Надежда3, ул."Кумановски бой" №16 - в тази не знам дали приемат
тел: 38-11-70
----------
5. ОДЗ № 38 "Дора Габе"   
 адрес: София, Надежда2, ул. "Христо Силянов" - до фантастико, приемат молби, но групите са с много деца, най-вероятно за градина ще го приемат чак там
тел: 38-71-64 / 36-21-84
----------
6. ОДЗ № 6   
 адрес: София, Надежда, ул. "Устрем" № 1 ж.к."А.Толстой" - в тази не знам дали приемат
тел: 38-30-34
----------
7. ОДЗ № 90 "Веса Паспалеева"   
 адрес: София, Надежда4, ул."Иван Момчилов" №44 - тука били по 25 в група, приемат молби
тел: 38-28-56 / 38-29-18
----------
8.  Санаториално ОДЗ № 15 "Чучулига"   
 адрес: София, Надежда, ул."Св. Николай Чудотворец" №4 - в Свобода, казаха да пусна молба,  но няма да стане за ясла, а чак за градина
тел: 38-71-38 / 38-80-14
 
 
--------------------

Моите предпочитания са за 15-та, че ми е най-близко. Знам, че много молби подават за 38-ма, но тя ти е далече. Тези в които приемат почти веднага са 61-ва и 62-ра.
 
Сетих се и за още нещо ако не си го чула по новините:

Цитат
Нов ред за прием на в детски градини
30 декември 2006 / News.dir. bg
Нов ред за прием на деца в софийските детски градини ще влезе в сила от 2007 година, съобщиха от Столичната община. Според него молби за постъпване в детска градина или ясла ще могат да се подават само за деца, които са навършили възрастта за съответното заведение.
Новият ред ще прекрати практиката в детските градини да се натрупват молби от току-що родени или още неродени деца. В момента подадените молби са около 4000. Според общината обаче реално чакащите за място деца са 2500. Причината е, че повечето родители се застраховат и подават молби твърде рано. "Получава се така, че детето току-що родено и родителите подават молба за записване, това създава наистина невероятни неудобства и хаос", поясни Йорданка Фандъкова – заместник-кмет на София пред БНТ. Най-често половината от приетите деца не се явяват, защото са записани в друга детска градина, а родителите не са съобщили. "Имаше случаи в 4-5 детски градини – подадени молби, за да се презастраховат родителите, като са приети примерно на три от тези пет, останалите две пазят мястото и то остава на практика неусвоено", разказа Атноанета Малинова - директор ОДЗ №62. За да се избегне това, данните ще се обобщават в единен регистър за София. Така ще може да се препоръча на родителите друго детско заведение, ако в избраното няма място. "Препоръчителния срок за записване е от 1 януари до 30 май, за да може след това да се даде възможност за едно обобщаване на цялата информация", каза още Йорданка Фандъкова. Заместник-кметът заяви, че ще направи всичко възможно таксата за детска градина през 2007 да не се увеличава.

Аз разпитвах през ноември по градините, така че сега може да ти дадът други отговори  заради нововъведенията.

 

Последна редакция: пн, 08 яну 2007, 17:21 от ДиДn

# 21
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
ДиДn, браво, колко си изчерпателна!  smile3501
Добре де, ако си дам детето в 61 или 62 ясла, после в коя градина ще отиде?  Thinking

# 22
  • София
  • Мнения: 480
Ами 61 и 62 са само ясли, трябва след това да го прехвърлиш детето другаде на градина. Градините май са повече от 8, но за тях не съм гледала къде, как и защо. Освен за Свобода де  Whistling при нас си знам, че освен 15-та има още една, която е само градина без ясла, до 24-то ДКЦ. Май там ще го пращам малкия като му дойде време за градина.

tilieva, ако ти се занимава ето ги тука градините: http://www.sofiadnes.com/modules.php?m=guide&cat=29

# 23
  • Мнения: 455
ДиДn, браво, колко си изчерпателна!  smile3501
   bouquet  Hug
Сърдечни благодарности на ДиДn   bouquet
Аз обаче имам още едно въпросче - някой да има инфо за ОДЗ № 27"Детска китка" ? Днес ходих там,намира се точно на гърба на Данъчната служба в Надежда 1.Там има детска градина и от месец са направили група за ясла,и до края на януари ще отварят и детска кухня. Директорката е все още е в отпуск и ще приема молби от 15.01.На мен не ми е никак спешно подаването на молба,но мисля да отида да видя как е и да поразпитам за условия и т.н. Grinning

# 24
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Момичета аз съм подала молба в 24 ОДЗ и там групите са с по 25 деца.До колкото заня и там приемат молби но шанса ти ,да ти приемат там детето тази година за чсла или градина е нулев,има приети над 90 молби за деца родени през 2005 г.за другите години не зная.Подала съм молба и в 61 ясла и ми казаха че след нова година ще откриват нова група там,но от майки съм чувала че вътре нее хубаво,а личната ми каза че преди време за да накарат едно дете да ходи на гърне са ми посинили дупето от натискане върху гърнето.За 15 ОДЗ съ чула добри отзиви,а също и за тази детска градина която е на гърба на 24 поликниника в Свобода.За други градини не съм чувала ако някои знае нещо по въпроса да казва.Тук прочетете наредбата на Столична Община: http://www.sofia.bg/template_oks.asp?ime=INSTRUKCIA% 7D&title=ОБРАЗОВАНИЕ
Ети и детските градини в Надежда и Връбница: http://www.sofiaculture.bg/edu/edu_address.html#nadezda , http://www.sofiaculture.bg/edu/edu_address.html#vrubnica .

Последна редакция: вт, 09 яну 2007, 02:38 от pеtia

# 25
  • Мнения: 811
Синът ми ходеше в 61 ясла.Аз съм доволна,стаята му беше голяма,пълна с играчки,за гърне не е насилван изобщо.Само едната от леличките ме дразнеше,защото все повтаряше: "Айде вече да пикаеш на гърнето,стига с тези памперси!"
Така,че явно зависи дали ще попаднеш на хора...ама то навсякъде е така,нали?

# 26
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
пеперуна, а сина ти къде ходи после на детска градина. Аз мисля да си дам детето в 61 ясла, защото ми е най-удобно, но за градина после къде  newsm78

# 27
  • Мнения: 811
tilieva,записах го в 90 ОДЗ,това е зад сладкарница "Кериан' в четвърта част.Там ходеше от септември до средата на декември-също съм много доволна,но понеже живеем в пета част сега ходи в 42 ОДЗ.

# 28
Здравейте,
ние скоро не сме се разписвали в темата,но сега да искажа мнение по въпроса за детските заведения Embarassed.
Ние живеем в Надежда2 и малката посещава детска ясла 40 от Ноември месец.
Много съм доволна - обстановка и отношение.
Е болестите са неизменна част,но се надявам скоро да нагласим към тях Praynig.
Молбата я подадохме юли 2006 и от ноември почнахме.Директорката е страхотна.
Поздрави на малчовците Hug

# 29
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аха, ще трябва да видя къде ще да е. То хубаво ще ги дадем децата на ясли, ама ще ни е мъчноооооо........  Cry

Общи условия

Активация на акаунт