Лечение на кариес при малко дете

  • 657
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Здравейте,знаете ли стоматолог в София,който работи върху кариеси при малки деца/2години и 3 месеца/ без пълна упойка ? Някак идеята за пълна упойка,която ми беше предложена от Ео дент ме притеснява ужасно....

# 1
  • Мнения: 395
На нас ни казаха, че детето трябва да е достатъчно голямо, за да разбира и да дава да се работи. Това било около 3-4 години. В момента е на 1.10 и има разни петна, които се водят кариес на ранното детство. Идеята им е да не се травмира детето ако се прави насила, и че ако мръдне ще го порежат.

# 2
  • Мнения: 8 882
първо се води детето на преглед, за да се изгради доверие. От следващия път се заемат с кариеса, казват му да вдигне ръка, ако го боли и ще спрат. Дават му плюшена играчка да държи, когато има по болезнена манипулация, или да гледа филм на телевизорчето.
Ако трябва повече работа - упойка с инжекция, "сега ще дойде една пчеличка" ...

# 3
  • Мнения: 4 785
На сина ми първият кариес е правен, когато беше на две години и малко. Никога не са му слагали пълна упойка и не бих позволила подобно нещо. Има и три извадени насила млечни зъби.

# 4
  • Мнения: 79
Кьде го правихте ?
На сина ми първият кариес е правен, когато беше на две години и малко. Никога не са му слагали пълна упойка и не бих позволила подобно нещо. Има и три извадени насила млечни зъби.

# 5
  • Мнения: 4 785
Кьде го правихте ?
На сина ми първият кариес е правен, когато беше на две години и малко. Никога не са му слагали пълна упойка и не бих позволила подобно нещо. Има и три извадени насила млечни зъби.

Не сме в България.

# 6
  • София
  • Мнения: 361
Д-р Нина Еленкова-Пападопулу работи успешно с малки деца от много години и е доста внимателна и мила. Ние сме много доволни от нея и всички лекари в клиниката им, макар че моите деца не са имали кариеси на такава възраст. Ако искате проверете при нея.

Общи условия

Активация на акаунт