Лампичките от елхата греят, ЮЛСКИ зъбчета започват да белеят!

  • 9 709
  • 287
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 186
Sugar Lady на Hipp-ските моркови пише, да се използват в рамките на следващия ден!!! Производителите явно са го преценили.

Maira на BG етикета на Hipp не е обозначено отпред за съжаление.

Jorjito имат такива моменти бебенцата. Не му е на кеф днес. Гушкай го повече и търпение. Яна от два дни иска да играе (откри удоволствието да играе седнала, не легнала), страхува се да не изпусне нещо и не иска да спи през деня, след което в края на деня е мноооого изморена и след банята заспива веднага Simple Smile

# 256
  • Мнения: 590
Сега погледнах и аз на пюрето от ябълка пише 3 дни, а аз винаги по 2 дни го държа и остатъка дояждам. На Ганчев също пише 48 часа, това пак прави 3 дни.  Вчера бях на ресторант с колегите по случай Коледа. Много е хубаво да можеш да излизаш от време на време, но на мен ми се случва доста рядко.

# 257
  • Мнения: 590
 Забравих да честитя  днешните месечинки. Да са весели и щастливи!

# 258
  • Мнения: 590
jorjito и аз мисля, че зъбките са причината да не иска да яде бебчо. И Ева имаше такъв период, при това доста дълъг, около 2 седмици не искаше да яде, а зъбче още нямаме. Но те ги тормозят доста преди да пробият.

# 259
  • София
  • Мнения: 688
Здравейте,

честито на днешните месечинки Ясмин, Киара, Али, Мартин и Николас, да са живи и здрави   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet!

maira, много благодаря за отговора и за предложението, но не се затормозявай, ще видя по диетичните магазини, а и едни приятели са в Немско за НГ, ще ги помоля тях. А на немски как звучи тая рапица? И какво беше другото подходящо олио?

А ние пък по цял ден говорим: дада,нене, много е смешна Яна как все ми обяснява нещо.

Дребното не спи от три дена, май от пълнолунието, защото нищо не я боли, просто й се играе през нощта, откъде ли я е взела тая върколашка жилка  Mr. Green?

jorji, жалко, че не можете да се кърмите повече, но ти си направила всичко възможно  Hug. Всяка мама прави това, което смята за най-добро за детето си, това за зодиите беше шега, естествено. За зъбчетата съм съгласна с другите мами, може да не са избили и пак да го тормозят.

fiona, все ще измислиш нещо готино, къде се снимахте?

# 260
  • София
  • Мнения: 688
забравих да кажа, по лекарствата пише 'за перорална употреба', значи да се взима през устата

# 261
  • Мнения: 444

      Здравейте и от мен,мили мами!
Време е вече и аз да се разпиша.Исках преди това да изчета предишните ви темички,за да съм в крак с обсъжданите въпроси,но това на практика е невъзможно.Толкова сте бързи ,че не мога да ви смогна: едно чета - изпускам друго. Joy ...А и време не остава...знаете как е #CrazyТа ще ме извините ако занапред ви досадя с вече обсъждана тема Embarassed
    Ето нещо като поздрав от мен за всички вас!  bouquet
    http://www.truden.com/extra/shtastie.html

# 262
  • Варна
  • Мнения: 485
Здравейте,

отдавна не съм писала, но се старая да ви чета редовно. Не успявам.
Виждам, че обсъждате столчетата за хранене. Ние преди Коледа ходихме с мъжа ми в Хиполенд, но нищо не харесахме.

Искам да споделя нещо с вас и да ми дадете съвет, че само за това мисля и чак не мога да спя. Не че малката, по принцип, ме оставя.

Шефката ми предложи да се върна на работа по-рано. Сега се чудя какво да правя, на кого да оставя Еми. То всъщност вариантът ми е само един - на свекърва ми. Но като си спомня в началото като ми помагаше, че щяхма да се изпотреме. Много се двуомя. А парички трябват.
И ако и я оставя - при нас ли да я гледа /в гарсониера/ или да я пратя в родния град на мъжа ми. Аз като си мисля предпочитам свекито да е по далече, т.е. 2-я вариант, но ще ми е толкова мъчно...
Помагайте

# 263
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Честито на месечинките!  bouquet
Emmilly, аз не бих могла да си дам детето и да е далеч от мен, макар че познавам момиче, на което майка и и гледа сина и около три години на около 500 км една от друга! Аз не бих издържала Naughty
Проходилка имам на Бертони и мисля да я ползвам! Стол за хранене също имам на Бертони и него мисля да ползвам, но като започне Алекс да седи по-стабилно! Може и да са боклуци като фирма според някои от вас, но като са ми подарък няма да ги върна, я! Peace
Жоржи Hug

# 264
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 223
Здравейте!
Честито на всички месечинки и рожденици тези дни!Живи и здрави!
Добре дошли на мама didi fiesta с бебче Кристофър и на мама Nanny с бебче Даниел!
Честито на всички с нови зъбчета! Ние все още си нямаме.
Рени, Red heart, дано Галко и Дориан се оправят по-бързо! Иначе и аз напоследък се запалих по хомеопатията и в началото на НГ ще посетя един класически хомеопат в града, който ми беше горещо препоръчан, че хич не ми се ще да тъпча мънинка с антибиотици. А как давате Осцилококцинум-а на бебоците? Разтворен ли? Може ли да се дава ей така, профилактично?
Всички бебчета са получили страхотни подаръци!
Синео4ка, честито ви ново жилище! Много прекрасни мигове да изживеете в него!
Ние имаме някакъв ориентировъчен режим, койот двете с Вяра си нагодихме , без да се насилваме. Събират ни се 6 хранения – все още сме само на кърма /макар че съм Везни  Wink/. Обаче бабка последната седмица взе да се буди през нощта, то по-скоро е хленчене, спи й се, но хленчи, вземаме я при нас, хапва и си заспива пак-дали е от глад или просто се успокоява на гърдата, не знам  newsm78. Но след 2 седмици ще давам пюре от морков...
Вяра няма нищо против да я гледа баба й. Свикнала е с нея, нали живеем заедно на този етап, така че излизам когато си поискам и на нея не й прави впечатление...
Emmilly, и аз като Диди не мога да си представя детето ми да е далеч от мен.
За столчетата за храна к'во да ви кажа - на нас ни подариха - Бертони! Най-обикновено, без никакви екстри  Sad. И сега съм в чуденка дали все пак да не купим по-комфортно. Че иначе как ще я храня беба, ние и столче за кола нямаме, като сме без кола  Rolling Eyes. И ми е интересно  'що  Чиполино  да са боклуци? За Бертони, айде, всеизвестен факт, ама...
Имам една питанка относно захранването? Като въведа първата храна, трябва ли да сме преминали вече на цяло бурканче от нея преди да премина към втора?
Айде, спирам вече че се поувлякох!
Спокойна вечер на всички!


# 265
  • Sofia
  • Мнения: 488
Здравейте и от нас
Честито на всички месечинки само здраве щастие и късмет  Hug
Добре дошли на новите мами сред нас

Първо да ви се похваля че обрива на врътлето ни изчезна  newsm44  все още не знам дали е от пилето  newsm78 но скоро няма и да си помисля да дам  Naughty
Зъби и ние нямаме още но почват май да ни мъчат вече а новото при нас е че си имаме нова стойка за спане и то сама си реши така.Тя по принцип спи само на гръб но от 2 дни се събужда завъръта си се на страни и си спи така  Joy не е голямо постижение но ме радва и реших да ви споделя
Нашият стол за хранене също е на Бертони и също мисля да го ползваме подарък си е какво да се прави  Party
Jorjito аз също мисля че е от зъбките
Emmilly и аз мисля че не бих се справила но и двете ми приятелки са така от 6м си оставиха бебетата но на 100км и си пътуват всеки почивен ден свикава се началото е трудно.И колко пари отиват за бензини  newsm78 струва ли си.Приятелката ми също не се понасяше със свеки ама хич беше 3-та световна/бяха заедно/ но сега си е поставила условията ясно и конкретно и е доволна даже бих казала доста но са на разстояние  Naughty Така че си прецени човек може и малко да се промени.Дано съм била полезна  Hug
pepi111 Аз като захранвах карах само на картоф и моркоф докато замести цяло т.е.5-7 дни и след това давах разновидност  Peace

Бях питала незнам явно никой няма  ooooh! люлки но пак да попитам имате ли и какви са доволни ли сте

# 266
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Добре дошли на новите мами! Hug
Мим пл, нямам люлка и не мога да ти отговоря! Tired
pepi111, осцилококцинума доколкото знам се дава половин доза разреден с малко водичка- тоест в една лъжичка сипваш малко водичка, сипваш половин флаконче и чакаш да се разтвори! А другата половинка по-късно през деня! Мисля, че може да се дава по едно на седмица профилактично, или пък беше мама да изпива по едно Thinking ама то ще има файда само ако кърмиш , иначе не! Rolling Eyes
И Алекс все още е само на кърма! Peace ( аз съм Риби) Wink Мисля вече да го захранвам, но да си призная не съм го направила все още защото ме помръзва! Blush

# 267
  • Мнения: 380
Здравейте мами и малки сладурчета!
Не бях влизала отдавна. Картичката с бебетата е невероятна. Поздрввления Нан!!!
Честити месечинки на всички празнуващи! Heart Eyes
Ник май го мъчат зъбките вече. Започна да се буди много често нощем. Вечер му е криво,трудно заспива.
И ние имаме вече столче за хранене. Хапваме каша в него, започваме и пюретата да въвеждаме вече.
Не мисля да взимам проходилка. Има едно дето седи на едно място, с играчки отгоре,пръстите на краката само достигат долната част, отблъсква се нагоре и пружинира, а седалката се върти около остта си. Незнам как се казва на български Embarassed Ето така изглежда нашето

Черпим всички по случай половин годишнината ни Grinning

# 268
  • Мнения: 660
Честито на всички месечинки!
"Периорален дерматит" означава "възпаление на кожата около устата", само че казано на латински, и е симптом, а не диагноза (т.е. обяснява какво се наблюдава, а не защо). И ние бяхме така, но отмина, откакто го мажа целия с А-дермата, мажа и там.

Emi, да ти кажа нещо за братовчедите ми - те са породени деца, и като била леля ми в осмия месец с втория, го дала първия (на  годинка и два месеца) на свекърва си да го гледа на село, за да не й тежи в последните два месеца. Имам една снимка от изписването им с малкия, на която големият реве та се къса - защото не можел да познае майка си и не искал да седи при нея, а все се дърпал към баба си  #Crazy #Crazy #Crazy. Не казвам, че с всички деца се случва, но имай предвид всякакви ситуации, когато взимаш решението си  Peace.

Мим-пл, ние имаме люлка, ето такава (в момента нямам по-свястна снимка), ми какво да ти кажа - като е спокоен, е спокоен навсякъде, като е нервен, се нерви и в нея - люлянето не го успокоява, иначе ми е удобно, че го местя да е покрай мене, а удобно и заспива вътре, но продполагам, това става и с шезлонга /нямам шезлонг и не знам/. Абе готина вещ, но не крайно необходима - ако има кой да ви я подари  Hug

П.С. За снимките за картичката - ако имате проблеми със сайта, ми ги пращайте на bboteva@mail.bg

# 269
  • Мнения: 747
Честита Коледа най-после и от мен! Hug
Честито на днешните месечинки!  Heart EyesHug
Благодаря за поздравленията, и специално на Иси кам  bouquet
Моята почивка в Пчелин беше кратка, но добре ми дойде. Та това са Пчелински минерални бани- на около 7 км от Костенец. Басейни навън и вътре с топла водичка:)
Бетта, ако нямаш рапично олио, по-добре слънчогледово, отколкото зехтин.
Дали стъклото може да се стерилизира в стерилизатора в микровълновата? Според мен- логично-да.
Ох, тези пюренцаааа, чувствам как ще си дояждам с тях Mr. Green А за нитратите... мисля че това изобщо не е интересно. Онзи ден гледах предаване по ТВ- 95% от зеленчуците в Бг съдържат пестициди; от тях около 50% са канцерогенни, и в този ред лоши работи.
За проходилките 2 пъти си казах мнението, по-точно това на ортопеда, и пак се изкушавам да го кажа- НЕ! Дори този мой ортопед да не е "в час", защо да приемаме, че тези неща- забранени в повечето европейски страни- у нас са черешката на тортата?
Синеоче, ЧЕСТИТО! Да ти кажа- тия нашите мъже все едно една майка ги е раждала! И моя искаше сам да си прави гардероб- накрая- слава тебе, боже господи, намерихме един, който пасна до см на мястото- за около 350 лева, голям. Трябва да намеря фирмата и ще ти я дам- някъде в Подуене. Ааа, и да ти кажа какво ми се случи на Коледа- получам аз СМС от Синеочка, отвръщам и подобаващо, а тя- ми много съжалявам, ма не ви познавам, станала е грешкаJoy Та да знаеш, някой не си е получил смс-а от теб Hug
До скоро  bouquet

Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 18:45 от prascho

Общи условия

Активация на акаунт